Pilnvērtīgai dzīvei ikvienam cilvēkam ir nepieciešama nauda, taču to nopelnīt bieži vien nav nemaz tik viegli. Mūsdienās aizvien vairāk cilvēku izvēlas ņemt kredītus, attopoties parādu jūgā, citi nespēj atrast darbu un nolemj doties peļņā uz ārzemēm, vēl citi neapzinās savu potenciālu, tādēļ visu mūžu pavada, strādājot maz apmaksātu darbu. Arī Saivas dzīvē finansiālā situācija bija nesakārtota, kā rezultātā radās daudzas problēmas, taču viņa atrada risinājumu.

Par savu pieredzi Saiva stāsta: „Jau divus gadus es strādāju kā veselīga dzīvesveida konsultante kādā firmā, un manu ienākumu apjoms ir atkarīgs no paveiktā darba. Izvēlējos šo darbu, kad gaidīju mazuli, jo sapratu, ka ar bērna audzināšanu iepriekšējo profesiju apvienot nebūs iespējams. Kādu laiku pēc bērniņa piedzimšanas es kļuvu par vienīgo pelnītāju ģimenē, taču tas sagādāja nopietnas grūtības, jo es nevarēju apmeklēt profesionālai izaugsmei nepieciešamās apmācības un pilnvērtīgi nodoties darbam, kas arī atspoguļojās mazajā algā. Mana peļņa bija ļoti svārstīga, un dažkārt pat desmit sarunas ar klientiem varēja beigties neveiksmīgi. Katrā tikšanās reizē biju ļoti uztraukusies, jo nebiju pārliecināta par sevi, un nereti pat aizmirsu, ko klientam sacīt, un tas neatstāja par mani labu iespaidu.

Lai spētu iegādāties visu ikdienai vajadzīgo, es nolēmu paņemt kredītu, jo domāju, ka spēšu to bez problēmām atmaksāt, taču tā nebūt nenotika. Lai nomaksātu iepriekšējo aizņēmumu, es ņēmu nākamo, un tā tas turpinājās nepārtraukti, līdz sapratu, ka esmu parādos „līdz ausīm”. Man bija izveidojusies atkarība no kredītiem, jo nereti tos ņēmu pat bez nopietna iemesla. Mani parādi sāka augt, un nelielo ienākumu dēļ es tos nespēju apmaksāt un jutos kā slazdā.

Finansiālās grūtības radīja arī emocionālas problēmas. Es bieži jutos nospiesta un nelaimīga, jo pastāvīgi nācās dzīvot trūkumā – alga, kuru saņēmu, uzreiz tika iztērēta rēķinu un parādu apmaksai, un es nevarēju iegādāties visu nepieciešamo. Man bija apnicis censties taupīt un ekonomēt. Es bieži cīnījos ar sliktu garastāvokli, kura dēļ nespēju pilnvērtīgi veikt savu darbu – klienti juta manu neapmierinātību un nepatīkamo attieksmi, kas savukārt vēl vairāk samazināja ienākumus. Nereti uznāca brīži, kad es biju ļoti nomākta, man pilnībā nolaidās rokas un es vairs nevēlējos neko darīt, un šādi tas varēja turpināties pat vairākas dienas. Mana situācija likās bezcerīga līdz brīdim, kad sāku iepazīt Dievu un ienācu draudzē „Kristus Pasaulei”.”

Izveidojot personīgas attiecības ar Dievu, lasot Bībeli un klausoties mācītāja svētrunas, Saiva ieguva ticību, ka kopā ar Dievu šo ieilgušo problēmu ir iespējams atrisināt. Pielietojot Bībeles principus savā darbā, Saivas finansiālā situācija sāka uzlaboties. Lai gan vēl joprojām nākas sastapties ar grūtībām, jaunā sieviete ar Dieva palīdzību veiksmīgi tiek ar tām galā.

„Sākot lasīt un izprast Bībeli, uzzināju, ka Dievs vēlas, lai ikviens dzīvotu labklājībā un pārticībā, tādēļ par savām finansēm regulāri sāku lūgt gan es pati, gan mājas grupiņā. Tāpat sāku dot arī desmito tiesu un brīvprātīgos ziedojumus, jo ticu, ka tas ir viens no svarīgākajiem principiem, lai Dieva apsolījums par labklājību spētu darboties. Klausoties mācītāja svētrunas, es ne tikai ieguvu motivāciju, ticību un spēku, bet arī atklāju daudzus „knifiņus”, kurus izmantot darbā ar klientiem un sava biznesa veidošanā. Ja agrāk grūtos brīžos vēlējos atgriezties darbā ar konkrētām darba stundām un noteiktu algu, tad tagad mana domāšana ir mainījusies, un, neskatoties uz grūtībām, es pati vēlos plānot savu dzīvi un ļaut Dievam mani svētīt. Kopš sāku lūgt par savām finansēm, ziedot un pielietot Bībeles principus savā darbā, man parādās aizvien vairāk jaunu klientu, kā arī esošie klienti izvēlas apjomīgākus pasūtījumus, kas ievērojami palielina manu peļņu. Esmu kļuvusi droša un pārliecināta par sevi, tādēļ darbs ar cilvēkiem man padodas daudz labāk. Ja mani kādreiz pārņem šaubas, vai tiešām spēšu visu izdarīt, es apliecinu no Jāņa evaņģēlija 16:13 “..Patiesības Gars – Tas jūs vadīs visā patiesībā..” Dievs mani māca un vada mani visā, tāpēc esmu pārliecināta, ka man ir pilnīgas zināšanas visos apstākļos, kuros atrodos, jo man ir Dieva gudrība. Tāpat esmu tikusi galā ar kārdinājumu ņemt kredītus, jo zinu, ka nauda vispirms ir jānopelna un tikai tad jātērē, nevis otrādi. Mani parādi vairs nepieaug, un es spēju sākt tos apmaksāt. Par nopelnīto naudu es varu atļauties visu, kas man ir nepieciešams, taču zinu, ka šis ir tikai sākums, un kopā ar Dievu es gūšu aizvien lielākus panākumus. Grūtos brīžos es vairs neieslīgstu skumjās un nolemtībā, bet gan gūstu ticību un spēku attiecībās ar Dievu, apliecinot Rakstu vietas par finansiālu labklājību. Lai arī kāda būtu mana situācija, no visiem ienākumiem dodu desmito tiesu, un jau pēc neilga laika redzu, kā tas manā dzīvē atnes svētību, jo Dievs vienmēr ir uzticams! Tikai kopā ar Jēzu esmu varējusi sakārtot savas finanses, iemācīties pareizi strādāt un apieties ar naudu. Tagad man ir konkrēti mērķi, uz kuriem es dodos, un es ticu, ka nopelnīšu tik daudz, ka spēšu ne tikai apgādāt sevi, bet palīdzēt daudz citiem cilvēkiem, jo Bībele saka: „Dievs var jums bagātīgi dot visādu žēlastību, ka jums arvienu ir pilnīga iztikšana un vēl pietiekoši paliek pāri labiem darbiem.” (2.Korintiešiem 9:8)

Jēzus Kristus ikvienam, nevis tikai dažiem izredzētajiem, ir paredzējis bagātīgu dzīvi. Notici tam, saņemies un sāc spert pirmos soļus, jo Dievs vēlas tevi redzēt veiksmīgu un laimīgu katrā tavas dzīves jomā!”

Saivas Sudmales liecību pierakstīja Monta Gulbe