No 13. līdz 15. jūlijam viesu namā „Purgaiļi” Alūksnes rajonā notika kārtējais draudzes „Kristus Pasaulei” rīkotais inkaunters.
Divu gadu laikā, kopš draudze rīko inkaunterus, šis bija viskuplāk apmeklētais šāda veida pasākums. Šoreiz bija ieradušies ap 40 cilvēku no visas Latvijas un daži pat no Vācijas un Lielbritānijas, kuriem kalpoja 15 kalpotāji. Inkauntera pēdējā dienā ar divām tēmām kalpoja arī draudzes „Kristus Pasaulei” mācītājs Mārcis Jencītis.

Encounter tulkojumā no angļu valodas nozīmē „sastapšanās” jeb” sadursme”. Tātad, šis pasākums ir sadursme ar Dievu! Katram tā dalībniekam šajās trijās dienās ir iespēja sastapties ar Dievu, piedzīvot Viņu savā dzīvē, atbrīvoties no grēkiem, lāstiem, slimībām un atkarībām, saņemt Svētā Gara spēku un vīziju savai dzīvei – kļūt par Kristus liecinieku, Viņa mācekli un arī pašam tapt par mācekļu veidotāju.

Dieva godība šajā pasākumā bija jūtama jau no paša sākuma, kad visi kalpotāji devās starp rindām un katrs personīgi samīļoja un sveica ikvienu inkauntera dalībnieku, kurš bija atbraucis, lai piedzīvotu Dieva žēlastību un Viņa mīlestību. Kā allaž, skatoties Mela Gibsona filmu par Kristus ciešanām, daudzu acīs bija asaras. Pasākuma noslēgumā, kad inkauntera dalībnieki liecināja pār piedzīvoto, vairāki teica, ka pēc filmas, iznākot priekšā pie krusta, viņi personīgi piedzīvojuši Jēzus mīlestību un to, ko Viņš darījis mūsu labā pie krusta Golgātā.

Bija vairākas liecības par konkrētām atbrīvošanām un dziedināšanām. Kāds vīrs, Sergejs, kuram šis ir jau ceturtais inkaunters, liecināja, kā apmeklējot inkaunteru pirmo un otro reizi, saņēmis brīvību no smēķēšanas un hroniska alkoholisma. Viņš šo brīvību ir ne tikai ieguvis, bet arī nosargājis jau vairākus mēnešus. Tagad viņš bija atbraucis, lai vēl vairāk tuvotos Dievam un saņemtu spēku pildīt Viņa gribu. Vairāki pasākuma dalībnieki liecināja, kā Dievs šo triju dienu laikā sakārto viņu dzīves un attiecības ar Viņu.

Priecēja siltais vasarīgais laiks, kurā saule mijās ar lietu. Iespēja peldēties tuvumā esošajā dolomīta karjerā šoreiz nebija, tāpēc pasākuma dalībnieki vakaros devās citu peldvietu meklējumos un tādas arī tika atrastas – vēl viens neliels dolomīta karjers Palsmanē un arī vieta pie Gaujas. Otrās dienas noslēgumā, pēc lūgšanas par Svētā Gara kristību notika diskotēka, kuru šoreiz vadīja Sandija Vēze. Pēdējā dienā, pagremdējot baseinā, tika kristīti divi dalībnieki.

Arī šoreiz inkaunters noslēdzās ar pirti, peldēšanos baseinā un sadraudzību pasākuma dalībnieku un kalpotāju starpā. Pēdējie inkauntera apmeklētāji mājīgo viesu namu atstāja ap deviņiem vakarā.

Nākamais draudzes „Kristus Pasaulei” inkaunters notiks no 14. līdz 16. septembrim, pieteikties varat pie Luīzes Zvejas pa tālruni 20016806 vai pa e-pastu luize.zveja@gmail.com. Vietu skaits ierobežots!

Artūrs Danenbaums.