Šā gada 11., 12., un 13. jūlijā vairāk nekā četrdesmit cilvēku devās uz viesu namu „Purgaiļi” Smiltenes rajonā,
lai trīs brīnišķīgas dienas pavadītu Dieva tuvumā, piedzīvotu satikšanos ar Viņu, kā arī saņemtu atbrīvošanu no dažādām problēmām un virzienu turpmākai dzīvei. Šiem cilvēkiem ar Vārdu, liecībām, aizlūgšanu un praktisku padomu kalpoja draudzes „Kristus Pasaulei” kalpotāju komanda.

Inkauntera dalībnieki bija gan no mūsu pašu draudzes Rīgā, gan arī no citām vietām. Daži bija atbraukuši arī no ārzemēm, lai, izmantojot īso atvaļinājumu vasarā, pabūtu dzimtenē, tiktos ar draugiem kristiešiem un arī tuvotos Dievam, kas svešumā nav nemaz tik viegli.

Inkaunters ir trīs dienu ilga lūgšanu nometne, kuras laikā tās dalībniekiem ir iespēja nodibināt vai atjaunot attiecības ar Dievu caur Jēzu Kristu, piedzīvot atbrīvošanu, dziedināšanu un piepildīšanu ar Svēto Garu, kā arī virzienu turpmākai dzīvei. Šis vārds tulkojumā no angļu valodas nozīmē „sadursme”. Tātad, inkaunters ir sadursme ar Dievu.

Neraugoties uz nepastāvīgo laiku, brīvajos brīžos daudzi inkauntera dalībnieki devās peldēties uz netālu esošo grants karjeru, kur bija izveidota laipa un iespēja lēkt ūdenī no 6 metru augstuma.

Otrajā dienā pēc pusdienām uznāca spēcīgs pērkona negaiss un radās traucējumi energoapgādē. Kaut arī pazuda strāva, inkaunters turpinājās pēc pilnas programmas. Pēcpusdienā bija paraudzēta lūgšana par Svētā Gara kristībām. Slavēšana notika akustiskās ģitāras pavadībā. Ļoti palīdzēja mūsu atraktīvais bundzinieks Vitālijs, kurš, kopā ar mūsu draudzes slavēšanas vadītāju Indru spēja iekustināt pārējos dalībniekus. Visiem kopā dziedot mūsu draudzes slavēšanas dziesmas un soļojot improvizētos ritmos, radās vienkārša un neatkārtojama gaisotne. Bija jūtama Dieva klātbūtne un klātesošie piedzīvoja brīnišķīgu piepildīšanos un atjaunotni Svētajā Garā. Daudzi tika kristīti Garā un runāja mēlēs.

Pašā vakarā, kad elektrības padeve tika atjaunota, notika brīnišķīga diskotēka un inkauntera dalībniekiem, neatkarīgi no vecuma, bija iespēja „atrauties no zemes”.

Nākamajā dienā pasākuma dalībnieki liecināja par piedzīvoto. Inkauntera liecības varat noskatīties šeit:

Pēc pusdienām tika kristīti divi cilvēki, kuri nākamajā dienā tika sveikti arī draudzes dievkalpojumā. Pasākums, kā parasti, beidzās ar pirti, peldēšanos baseinā un sadraudzību savā starpā.

Nākamais draudzes „Kristus Pasaulei” inkaunters notiks no 12. līdz 14. septembrim. Pieteikties varat pie Luīzes pa tālruni 20016806 vai e pastu lusi361@inbox.lv.

Artūrs Danenbaums