9. aprīlī Rīgā, Zinātņu Akadēmijā draudzē „Kristus Pasaulei” notika pirmais īpašais dievkalpojums ciklā „Pārmaiņu laiks”.
Ļaudis uz dievkalpojumu tika aicināti ar reklāmas palīdzību kanālā LNT un speciāli sarūpētiem bukletiem ar draudzes dalībnieku liecībām, kas nedēļu pirms dievkalpojuma tika izplatīti Centra rajona pastkastītēs.

Ar prieku tika gaidīts ikviens viesis šajā īpašajā dievkalpojumā, kurā kalpoja mācītājs Mārcis Jencītis un draudzes slavēšanas grupa. Dievkalpojuma pirmajā daļā draudze mācītāju sveica dzimšanas dienā, kas bija 7. aprīlī, novēlot viņam perfektu veselību, izturību un draudzi, ar ko lepoties.

Svētrunas tēma bija „Cīņa ar Dievu”, kurā mācītājs aicināja nepretoties Dieva gribai, bet gan padoties tai. Katram ir sava cīņa savā laikā. Kādam tas varbūt ir alkohols, kādam – smēķēšana, citam – laiks, ko pavadīt ar Dievu vai kas pavisam cits. Kāda ir tava cīņa? Padodies Dievam un beidz ar viņu strīdēties.

Svētrunas beigās mācītājs aicināja ikvienu, kas jūt sevī nepieciešamību nožēlot grēkus, iznākt zāles priekšā un darīt to tagad. Pēc grēku nožēlas lūgšanas ikviens, kurš bija nodevis savu dzīvi Jēzus rokās, saņēma no draudzes ielūgumu uz tikšanos nākamās dienas pēcpusdienā turpat Zinātņu akadēmijā ar draudzes kalpotājiem, kur neformālā, mājīgā gaisotnē bija iespēja iepazīties personīgāk un lūgt par katru individuāli. Cilvēki uz šo tikšanos bija braukuši gan no Ķekavas gan Saldus novadiem. Klātesošie tika aicināti pievienoties kādai no draudzes mājas grupām un tādejādi saņemt īpašu aprūpi arī turpmāk.

Dievkalpojuma noslēgumā kalpoja speciāli sagatavota kalpotāju komanda un aizlūdza par katra vajadzībām un problēmām individuāli.

Atgādinām, ka nākamie īpašie dievkalpojumi ciklā „Pārmaiņu laiks” notiks 23. aprīlī, 7. un 21. maijā, 4. un 18. jūnijā.

Dace Prīdāne.