Ilgus gadus Lilija cieta no bronhiālās astmas – slimības, ko raksturo apgrūtināta elpošana, klepus un aizdusa. Medicīna nespēja viņas stāvokli kaut cik būtiski uzlabot. Taču, kad Lilija pagājušajā gadā atnāca uz draudzi “Kristus Pasaulei” Saldū un pēc pāris mēnešiem devās uz draudzes semināru inkaunteru, viņa piedzīvoja brīnumu. Pēc kalpotāja aizlūgšanas sievietei bija sajūta, it kā kāds būtu atvēris vaļā viņas plaušas un pēc ilgiem laikiem viņa beidzot var brīvi elpot. Kopš tās dienas Lilijas veselība strauji uzlabojās un šobrīd viņa ir dziedināta no bronhiālās astmas.

Par to, kā tas notika, Lilija stāsta: “Apmēram pirms desmit gadiem man sākās problēmas ar elpceļiem. No rītiem pieceļoties, allaž bija klepus, aizsmakums un nepatīkama smaguma sajūta krūtīs. Kaklā bija tāds kā kamols, kas spieda un traucēja. Sākumā nodomāju – “gan jau pāries”, taču slimība kļuva vēl smagāka, kļuva arvien grūtāk elpot. Ja vajadzēja uzkāpt otrajā vai trešajā stāvā, bieži nācās apstāties pusceļā, ja pļāvu dārzā zāli, dažkārt vajadzēja pārtraukt strādāt, jo mocīja aizdusa.

Devos pie ārsta, kurš konstatēja bronhiālo astmu. Man nozīmēja ārstēšanās kursu un izrakstīja inhalatorus, taču šīs zāles nelīdzēja, bet kļuva vēl sliktāk.  Ārsti nevarēja izskaidrot iemeslu, kāpēc medikamenti, kas parasti palīdz visiem astmas slimniekiem, man nesniedz nekādu uzlabojumu un vairs nezināja, kā man palīdzēt. Uzlabošanās mijās ar saasinājumiem, taču izveseļošanās nebija. Nemitīgās grūtības elpot, nespēks un apziņa par slimību nomāca mani arī emocionāli. Dzīve bija zaudējusi savu jēgu un garšu.

Bērnībā mamma man lasīja priekšā Bībeli, taču jaunība pagāja, daudz nedomājot par Dievu. Vēlāk veselības problēmas lika aizdomāties par garīgām lietām un mūžību, un es pamazām sāku apmeklēt dažādas baznīcas. Tomēr kā klausītājai vien man bija par maz, es gribēju iedraudzēties ar citiem ticīgajiem, iekļauties kolektīvā un izveidot ciešākas attiecības, bet nezināju, kā to izdarīt. Prātoju, vai man jāraksta iesniegums, lai mani uzņem kādā draudzē?

2015. gada pavasarī savā pastkastītē atradu uzaicinājumu uz dziedināšanas dievkalpojumu Saldus mūzikas skolā, ko rīko draudze “Kristus Pasaulei”. Parasti mani tuvinieki izmet no pastkastes visas reklāmas, bet šoreiz ielūgums bija palicis neskarts. Jau pie ieejas pasākumā mani pārsteidza mīļā sagaidīšana. Bija tāda sajūta, it kā es šos cilvēkus pazītu jau ilgus gadus. Man tik ļoti šeit patika, ka sapratu, ka te ir jāpaliek. Mācītājs ļoti saprotami izskaidroja Dieva vārdu un likās, ka viņš runā tieši par mani un manu dzīvi. Dievkalpojuma beigās es pieņēmu Jēzu Kristu par savu Kungu un Glābēju.

Vēlāk pievienojos mājas grupiņai Saldū, un tā atradu savus ticības biedrus. Grupā bieži aizlūdza arī par manu veselību. Apmeklējot dziedināšanas dievkalpojumus Rīgā un dzirdot citu cilvēku liecības, mana ticība, ka reiz būšu vesela, pieauga.

Pēc dažiem mēnešiem es devos uz draudzes semināru inkaunteru, lai saņemtu dziedināšanu no astmas, kas mani bija mocījusi jau 10 gadus. Otrajā dienā kalpotāji par mani lūdza Dievu un tad šķita, ka kāds ir atvēris vaļā manas plaušas! Pēc ilgiem gadiem atkal varēju viegli elpot. Šajās dažās dienās es pilnīgi piemirsu par savu slimību, un šī kaite, likās, ir aizgājusi nebūtībā.

Pārbraucot mājās, dažkārt vēl bija jūtami astmas simptomi, tomēr tie vairs nebija tik smagi un mana pašsajūta ar katru nedēļu arvien uzlabojās. pati un arī mājas grupiņā turpināju lūgt un apliecināt Dieva apsolījumus no Bībeles par savu dziedināšanu, un veselība tiešām pakāpeniski atgriezās. Pateicos un apliecināju Dieva vārdu par to, ka Viņš jau ir mani dziedinājis! Iekšēji zināju, ka ar elpceļiem viss kārtībā un lūgšana ir atbildēta.

Slava Dievam! Pēdējā gada laikā esmu ieguvusi pilnīgu dziedināšanu no bronhiālās astmas. Vairs nav nekādu elpošanas traucējumu un simptomu. Tagad varu uzskriet pa trepēm uz trešo stāvu pilnīgi bez aizdusas! Esmu aizmirsusi, ka kādreiz bija grūti pļaut zāli un darīt citus darbus. Dievs ir uzklausījis manas un grupiņas cilvēku lūgšanas! Arī apziņa par hronisku un neārstējamu slimību vairs mani nenomāc.

Esmu pateicīga arī draudzei “Kristus Pasaulei” par atbalstu grūtā brīdī un par to, ka man ir vieta, kur atnākt, brāļi un māsas, kuri aizlūdz un dod padomu. Šeit mana dzīve ir izmainījusies tā, ka dažkārt man liekas, ka es būtu sākusi dzīvot pilnīgi no jauna! Kāpēc es nevarēju nākt pie Dieva un būt šajā draudzē ātrāk?

Cilvēkiem, kuriem ir astma un tamlīdzīgas elpošanas problēmas, es novēlētu meklēt Dieva piepildījumu, Viņa mīlestību un žēlastību. Es iesaku katram atrast savu vietu draudzē, meklēt un piedzīvot Dievu! Dievs var un grib tevi dziedināt, kā arī atrisināt citas problēmas tavā dzīvē!”

Lilijas Taubes liecību pierakstīja Artūrs Danenbaums