Roberts piedzima vesels, gudrs un dzīvespriecīgs puika, nekas neliecināja,
ka vēlāk viņam atklāsies problēmas ar lasīšanu un rakstīšanu. Ejot dārziņā, Roberts vienkārši jauca vietām burtus, bet, sākot apmeklēt skolu, atklājās, ka viņam ir disleksija jeb prāta īpatnība, kad cilvēks neuztver vārdus kā atsevišķas skaņas. Līdz ar to Robertam sagādāja grūtības izlasīto tekstu līdz galam izprast un to atstāstīt. Viņa vecuma bērniem skolas prasības ir lasīt 120 vārdus minūtē, bet Roberts varēja izlasīt tikai 27 vārdus. Tas atstāja sekas uz visu mācīšanās procesu, viņa vērtējums latviešu valodā nebija augstāks par 4 ballēm, un, sākoties teksta uzdevumiem matemātikā, arī tur sekmes pasliktinājās.

Kaut arī Robertam nekādu attīstības problēmu nebija, disleksijas dēļ viņam parādījās mazvērtības kompleksi. Viņš kļuva nervozs un ļoti noslēgts, jo lietas, ko viņa vienaudži paveic bez īpašām grūtībām, viņam nesanāca. Mamma Ilze vienmēr dēlu ir iedrošinājusi, lai viņš nejustos mazvērtīgāks par citiem bērniem un mācījusi viņam iepazīt Dievu, jo viņa tic, ka Jēzus var palīdzēt visās situācijās.

Tad bērnības draudzene Indra uzaicināja Ilzi atbraukt uz draudzes „Kristus Pasaulei” dziedināšanas dievkalpojumu. Ilze stāsta: „Dievkalpojuma un aizlūgšanu laikā neko īpašu nesajutām, bet, atgriežoties mājās, pēc nedēļas Robertam tika pārbaudīta lasītprasme uz laiku. Pēc ieskaites skolotāja iepriecināta man stāstīja, ka Roberts ir izlasījis divtik vairāk vārdus kā iepriekš un pat ir spējis atstāstīt teksta domu. Es sapratu, ka pēc šī dievkalpojuma apmeklējuma Robertam ir kļuvis labāk. Uzlabojusies ir ne tikai lasīšana, bet arī uzvedība, viņš ir kļuvis nosvērtāks un atvērtāks pret citiem. Ar Dievu patiešām visas lietas ir iespējamas. Es ticu, ka ar laiku Roberts lasīs tikpat labi kā citi bērni.

Ilze ar Robertu ir ļoti pateicīga Indrai, par uzaicinājumu uz dievkalpojumu, jo šeit viņi ir piedzīvojuši Dieva dziedinošo spēku. Viņam ir atrisinājums un atbilde uz ikviena cilvēka dzīves grūtībām.

Roberta liecību pierakstīja Līga Paņina