Lindas un Arvja ģimenē aug trīs bērni.
Pirms pieciem gadiem vecākais no viņiem skolā tika iesaistīts konfliktā ar savu skolas biedru. Bērnu palaidnības pārrauga tiesas darbos, kur viņa ģimene no cietušajiem pārtapa par vainīgajiem un, tikai pateicoties ticībai Dievam un lūgšanām, taisnība tomēr uzvarēja.

Linda stāsta: „Kādu dienu mans dēls Ričards bija blēņojies un mēdījies ar vienu no saviem skolas biedriem, kuram tajā brīdī bija klāt tētis. To pamanījis, viņš karstasinīgi metās aizstāvēt savu puiku un no visa spēka iesita Ričardam pa seju. Aizbraucām uz slimnīcu un pēc apskates un rentgena uzņēmumiem tika konstatēts, ka viņam ir apakšžokļa sasitums. Biju pilnīgā sašutumā par notikušo, jo, aizvedot dēlu uz skolu, paļaujos, ka viņš ir drošībā. Nevēlējos notikušo atstāt bez ievērības un nākamajā dienā devāmies pie skolas direktores, lai izrunātu un atrisinātu konfliktu. Taču cilvēks, kas bija iesitis Ričardam, vienkārši mūs ignorēja. Lai panāktu taisnību, mēs iesniedzām prasību tiesā par nodarītajiem miesas bojājumiem, bet pretēji gaidītajam mēs zaudējām. Šķita, ka šī lieta tā arī beigsies, taču mums par lielu pārsteigumu tikām paši iesūdzēti tiesā par goda un cieņas aizskaršanu. Vienā mirklī no cietušajiem bijām kļuvuši par vainīgajiem.”

Lindas ģimenei šāds notikumu pavērsiens bija pilnīgi negaidīts. Tur, kur viņi bija gaidījuši iegūt atbalstu un taisnību, viņiem tika atteikts. Lai cik neticami izklausās, spriedums arī šoreiz bija par labu otrā puikas tētim. Piedevām šis cilvēks gribēja iegūt par tiesas izdevumiem un morālo kompensāciju 2600 latu lielu summu, piespriestie 130 lati viņu neapmierināja, un pret Lindu vēlreiz tika pieteikta prasība.

„Viss šis process vilkās ļoti lēni un bija nogurdinošs. Izraudzītie advokāti bieži vien bija slikti sagatavojušies, līdz ar to nespēja mums palīdzēt, un bija grūti paredzēt, kā viss beigsies.” Spēku cīnīties Lindas ģimenei deva ticība Dievam. Vairākus gadus viņi uzticīgi apmeklē un kalpo draudzē „Kristus Pasaulei”. Par izveidojušos situāciju ilgstoši tika lūdzis gan mācītājs un līderu komanda, gan Lindas un Arvja mājas grupu cilvēki. Savās lūgšanās Linda apliecināja Rakstu vietu no Bībeles no Jesajas grāmatas 54:17 „Nevienam ierocim, kas vērsts pret tevi, neizdosies tevi pieveikt, un ikvienu mēli, kas uzstāsies tiesā pret tevi, tu noraidīsi kā netaisnu liecību.” Šī gada rudenī lūgšanas piepildījās. Tiesnesis jau pēc pāris jautājumiem noskaidroja, ka apsūdzētājs, ja vien būtu vēlējies, arī savādākā veidā būtu varējis atgūt savus izdevumus, nepiedzenot tos tiesas ceļā. Saprotot, ka prasības ierosināšanas pamatā ir vienkārši dusmas, tiesnesis lietu izlēma šoreiz Lindai par labu. Viņas ģimenei nebija jāatmaksā iepriekš piespriestie 130 lati, bet prasības ierosinātājs bija spiests nosegt visus ar tiesu saistītos maksājumus.

„Lai arī cik netaisnīgi brīžiem šķiet situācijas un cilvēku rīcība, Dievs tās spēj griezt par labu. Paldies ikvienam, kurš lūdza un mūs atbalstīja šajā laikā!”

Lindas Kotinas liecību pierakstīja Līga Paņina