Agrāk pat savos sapņos nebiju iedomājusies, ka es varētu būt cilvēks, kas pats sevi nodrošina ar darbu.
Kopš sāku darba gaitas, visu savu apzināto mūžu biju strādājusi gan valsts, gan privātos uzņēmumos un uzskatīju, ka tas ir vienīgais iespējamais veids, kā es varu nopelnīt sev iztiku. Manā ģimenē un rados nav bijis neviena uzņēmēja, un arī es nejutu nekādu aicinājumu uzsākt kaut ko pati savu.

Tomēr pagājušā gada otrajā pusē visi apstākļi iegrozījās tā, ka sapratu, man dzīvē ir steidzami kaut kas jāmaina. Lai gan strādāju darbā, kas man patika un arī atalgojums maniem  pienākumiem bija atbilstošs, es sāku domāt par jaunām iespējām. Līdz tam biju strādājusi dažādos uzņēmumos par biroja vadītāju, un tas bija vienīgais, ko mācēju, bet meklēt darbu šajā sfērā nozīmēja atkal 8 stundu darba dienu un noteiktu, nemainīgu un salīdzinoši nelielu algu. Šī gada janvārī draudzes īpašajā svētību dievkalpojumā, biju apsolījusi dot Dievam desmito tiesu un savus labprātīgos ziedojumus vairāk nekā pagājušajā gadā. Tādā veidā es vēlējos izteikt savu uzticību Dievam, jo zināju, ka no Viņa nāk visas svētības manā dzīvē, un vēl es esmu pārliecināta, ja man ir nepieciešama Dieva palīdzība un finansiāla izaugsme, man vispirms ir jādod Viņam.

Mācītājs daudz ir sludinājis par to, ka mēs katrs pats sev varam būt darba devējs, un es pamazām sāku domāt, ka vēlos pamēģināt kaut ko savu, tikai nezināju, ko tieši. Man šķita, ka neko citu, izņemot darbu birojā, es neprotu. Pēc ilgām pārdomām sāku mēģināt tirgoties ar dažādām precēm. Lai gan neviena šī nodarbe tā īsti neatmaksājās, pozitīvi bija tas, ka biju sākusi saprast, ka vēlos un arī varu uzsākt kaut ko pati.

Pirms daudziem gadiem paralēli mācībām biju pasniegusi angļu valodas privātstundas, bet toreiz man šķita, ka neesmu laba skolotāja un šo īslaicīgo nodarbošanos uzskatīju par neveiksmi. Ar angļu valodu man saistījās visai negatīva pieredze un sliktas atmiņas, īpaši tulkošanas jomā, un, lai gan pārzināju valodu pietiekami labi, es vienā brīdī nolēmu, ja man kāds jautās, vai protu angļu valodu, es teikšu, ka nē. Pati sev nosolījos, ka man vairs nekad dzīvē nebūs ar to nekāda darīšana.

Tomēr viss izvērtās savādāk. Kad mācītājs kādai manas grupas meitenei, kura pārzināja angļu valodu, ieteica pasniegt privātstundas, es sāku domāt, ja jau viņa varēs to izdarīt, tad taču es arī varu! Tā kā neviena cita piemērota varianta tajā brīdī nebija, es nolēmu pamēģināt. Nopirku mācību grāmatas, nedaudz pakonsultējos par mācību metodēm, ieliku pirmos sludinājumus un gaidīju, vai kāds piezvanīs. Lai gan konkurence bija liela un pasniedzēju daudz, man par pārsteigumu, drīz vien pēc sludinājuma ievietošanas man jau bija pirmie patstāvīgie skolnieki. Šodien nu jau vairāk kā pusgadu esmu pilna laika angļu valodas privātskolotāja un esmu ļoti priecīga par savu nodarbošanos. Interesanti, ka tas, ko agrāk uzskatīju par neveiksmi, šobrīd manā dzīvē darbojas kā ieguvums. Man ļoti patīk šis darbs, patīk komunicēt ar cilvēkiem, mācīt un redzēt progresu savu skolnieku zināšanās. Bieži nākas cilvēkus iedrošināt – „Tu vari iemācīties! Tev viss izdosies!” Esmu pārliecināta, ka katrs cilvēks var iemācīties valodas, pat ja uz to nav īpašu dotību. Pats svarīgākais ir nepadoties pie pirmajām grūtībām un turpināt mācības arī tad, ja labām valodas zināšanām būs nepieciešams ilgāks laiks.

Ļoti iepriecina, ka pēc vasaras brīvlaika bijušie skolnieki atkal piesakās mācībām. Tas ir liels gandarījums – ne tikai redzēt, ka skolnieki vēlas turpināt mācības pie manis, bet redzēt arī, ka, pateicoties mūsu kopīgām pūlēm, viņu angļu valodas prasmes ir ievērojami uzlabojušās.

Šobrīd es varu nopelnīt daudz vairāk nekā strādājot algotu darbu birojā, turklāt varu pati organizēt savu laiku un noteikt, cik daudz vēlos strādāt. Es nekad vairs negribētu mainīt šo darbu ne pret vienu citu. Tomēr arī apzinos, ka bez Dieva palīdzības un mācītāja iedrošinājuma, es nekad nebūtu uzdrošinājusies uzsākt pati savu nodarbošanos un esmu ļoti pateicīga par to. Dievs ir Tas, kurš mainīja manu domāšanu, palīdzēja man ieraudzīt manas spējas un talantus, paņēma projām visas bailes un nedrošību un atvēra ceļu jaunām iespējām dzīvē.

Bībelē ir teikts: Bet atnesiet katrs savu desmito tiesu pilnā vērtībā Manā klētī tā, lai arī Manā mājā būtu barība, un pārbaudiet tad Mani šai ziņā, saka Tas Kungs Cebaots, vai Es arī neatvēršu debess logus un nelikšu svētībai pa tiem pārpilnībā nolīt pār jums! (Mal. 3:10)

Ja arī Jūsu dzīvē ir vajadzīga finansiāla izaugsme un pārmaiņas, uzticieties Dievam, dodiet to, kas Viņam pienākas no savām finansēm un pieņemiet izaicinājumus. Viņš vēlas ikvienu no mums redzēt laimīgu un finansiāli svētītu!

Luīze Zveja