Pirmo reizi Ilze astmas lēkmi piedzīvoja apmēram pirms 20 gadiem.
Kādu vakaru viņai sākās dīvains klepus ar elpas trūkumu un vēlāk tika konstatēta astma. Slimība saasinājās un arvien biežāk nācās lietot inhalatorus. Vēlāk tika uzstādīta vēl viena diagnoze – alerģiskas iesnas. Sieviete palīdzību meklēja gan pie ārstiem, gan dziedniekiem, bet neviens nespēja palīdzēt. Radinieces pamudināta 2013. gada novembrī Ilze ieradās draudzes „Kristus Pasaulei” dievkalpojumā, kur aizsākās viņas dziedināšanas process. Ilze pati stāsta:

 

„23 gadu vecumā kādu vakaru jutu, ka man ir grūti elpot un smoku nost, krūtīs viss čīkstēja un burbuļoja. Sapratu, ka labi nebeigsies un izsaucu ātro palīdzību. Tajā reizē uzzināju, ka man ir astma, kā arī lēkmes sāka atkārtoties arvien biežāk. Vēlāk izgāju medicīniskās pārbaudes un ārsts izrakstīja jau nopietnākus inhalatorus.

 

Pēc kāda laika sapratu, ka man ļoti bieži ir aizlikts deguns. Ārsti konstatēja alerģiju. Mājās bija kaķis, kuru nācās atdot, jo tiklīdz to samīļoju, tā sāku šķaudīt. Pavasaros un saaukstēšanās laikā iesnas bija tik spēcīgas, ka šķita vai nomiršu no tām – spieda acu rajonā, seja bija pietūkusi, deguns sarkans, uz kādu stundu caur degunu varēju elpot vienīgi tad, kad kārtējo reizi iepūtu, zāles. Sakarā ar šo slimību mani uzaicināja ārstu grupa uz pētījumu, lai izmēģinātu jaunus medikamentus un, veicot testu, izrādījās, ka man uz ļoti daudzām lietām ir alerģija. Eksperimentā lietotās zāles nelīdzēja un, meklējot palīdzību, devos pie dziedniekiem, bet viss veltīgi.

 

Izmisuma pilna pagājušā gada novembrī devos uz draudzes „Kristus Pasaulei” dziedināšanas dievkalpojumu, uz kuru mani uzaicināja radiniece. Tā laikā daudz raudāju, savas bezspēcības dēļ ļoti gaidīju Dieva brīnumu un pilnībā paļāvos uz Viņu. Mācītājs lūdza par visiem cilvēkiem zālē, kam dažādas slimības, un es sajutu karstumu izejam caur visu ķermeni no galvas līdz papēžiem. Pēc tam arī kalpotājs lūdza par mani personīgi un tad pirmo reizi pēc daudziem gadiem kārtīgi varēju ievilkt gaisu plaušās. Jutos ļoti laimīga, jo bija noticis brīnums! Kopš tā brīža astmas lēkmes atkārtojās ļoti reti un bija izturamas pat bez inhalatora.

 

Ilze pieņēma lēmumu turpmāk būt katrā dievkalpojumā. Viņa izlasīja Mateja evaņģēlijā 12:43 – 44 „Bet, kad nešķīstais gars no cilvēka ir izgājis, tad tas pārstaigā izkaltušas vietas, meklē dusu un to neatrod. Tad tas saka: es atgriezīšos savā namā, no kurienes es izgāju. Un, kad viņš nāk, tad viņš to atrod tukšu, izmēztu un uzpostu.” – un saprata, ka pašai jāveido regulāras, personīgas attiecības ar Jēzu Kristu – jālūdz un jālasa Bībele katru dienu, lai paliktu Dieva apsardzībā un paturētu dziedināšanu.

 

„Alerģiskās iesnas gan vēl ik pa laikam mani mocīja. Apmēram mēnesi pēc dziedināšanas dievkalpojuma kādu vakaru nolēmu – jālūdz Dievs tieši par brīvību no tām. Apsēdos, uzliku rokas uz deguna, lūdzu no visa spēka un pavēlēju, lai alerģija atkāpjas. Apliecināju, ka Jēzus mani dziedina un notika brīnums. Pēc kādām 5 minūtēm sajutu, ka elpoju pilnīgi brīvi caur degunu. Tomēr ik pa laikam gan šie simptomi centās atgriezties. Tas mani sadusmoja un es pieteicu karu alerģijas un astmas simptomiem. Bībelē ir rakstīts, ka daudzas lietas nevar uzvarēt bez gavēņa un tādēļ to darīju, dzerot tikai ūdeni un zāļu tējas. Tad devos uz draudzes lūgšanu nometni inkaunteru, kur tika īpaši aizlūgts par šo problēmu. Pēc tam šie simptomi pazuda pavisam. Dievs atjaunoja manu veselību, ko nespēja izdarīt ne ārsti, ne dziednieki 20 gadu garumā, un Dieva spēkā esmu dziedināta no astmas un alerģijas.”

 

Psalmā 107:20 teikts: „Viņš sūtīja Savu vārdu un dziedināja viņus, un izglāba viņus no bojā ejas.” Dievs sūtīja Savu vārdu Ilzes dzīvē un dziedināja visas kaites. Viņš gaida katru, kas ir grūtībās un bēdās, lai dziedinātu un palīdzētu.

 

Ilzes Drātnieces liecību pierakstīja Dace Daubere