Lielākoties laicīgie mediji neko labu par kristiešiem un jaunajām draudzēm neraksta.
Apmēram pirms divarpus gadiem, kad vēl „Kristus Pasaulei” mājvieta bija viesnīca „Maritim Hotel” Pārdaugavā, kādā no dievkalpojumiem ieradās televīzijas operatori un uzfilmēja notiekošo. Lai gan šajā dievkalpojumā izskanēja daudzas liecības par to, kā Dievs izmainījis cilvēku dzīves, žurnālisti vēlāk parādīja tikai to, kā tiek vākti ziedojumi un kā cilvēki krīt zemē, kad viņiem uzliek rokas.

Apmēram pirms nedēļas par mūsu draudzi pēkšņu interesi sāka izrādīt raidījums „Bez tabu”. Par iemeslu žurnālistu aktivitātēm kalpoja kāda cilvēka zvans uz raidījuma redakciju. Viņš nespēja saprast, kāpēc vecāki uz draudzes dievkalpojumiem ņem līdzi savus bērnus. Mācītājs Mārcis Jencītis piekrita tikties ar žurnālistiem, tomēr, paredzot, ka jautājumi varētu būt tendenciozi,  brīdināja savu kalpotāju komandu un arī draudzi, lai ikviens ir modrs, jo tuvojas konference un evaņģelizācijas kampaņa „Pārmaiņu laiks”. Parasti lielu draudzes aktivitāšu laikā žurnālisti izrāda pastiprinātu interesi, mēģina kontaktēties ar cilvēkiem, kuri vēl nav iesakņojušies draudzē un atspoguļo šīs aktivitātes tendenciozi. Tāpēc draudzes lūgšanu sapulcē pirmdien lūdza par šo gaidāmo tikšanos.

Sižets par draudzi raidījumā „Bez tabu” bija redzams trešdienas vakarā. Patīkams pārsteigums par to, ka raidījuma veidotāji šajā reizē centās būt objektīvi un iedziļinājās lietas būtībā. Vispirms tika paziņots, ka draudze „Kristus pasaulei” nav nekāda sekta, kā savā vēstulē to nosauc kāds skatītājs, bet gan likuma ietvaros noteiktā kārtībā reģistrēta draudze, kura respektē valsts likumus. Par lietas būtību runāja arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbiniece, kura uzsvēra, ka bērnu vešana uz dievkalpojumiem un citām draudzes aktivitātēm ir normāla parādība un atbilst viņu interesēm un vajadzībām. Sekoja saruna ar draudzes mācītāju Mārci Jencīti, viņa meitu Betiju, kā arī ar divām draudzes loceklēm – Aiju un Agnetu, kurām šī draudze radikāli izmainīja viņu dzīves. Tā bija brīnišķīga iespēja liecināt, turklāt pa brīvu un televīzijā! Sižeta noslēgumā „Bez tabu” veidotāji uzsvēra, ka šāda veida draudzes ienāk Latvijā un pasaulē nav nekas īpašs un ārkārtējs. Ja kādam šāda ticības forma neliekas pieņemama, tad tā ir viņa paša problēma. Dieva vārda un desmit baušļu mācīšana nevar kaitēt ne bērna, ne sabiedrības interesēm. Un ja cilvēku dzīves tiek pārmainītas un viņi atgriežas normālā sabiedrībā, tad, cepuri nost!

Vecajā Derībā ir stāsts, kur Dievs izmainīja ķēniņa Balaka un zintnieka Bileāma nodomu uzlikt lāstu Izraēlam. Tas Kungs iejaucās un vērsa lāstu par svētību! Mūsu Dievs ir brīnumu Dievs, un līdzīgi notika arī šajā reizē. Faktiski šis sižets kalpo par stiprinājumu ikvienam draudzes loceklim, kurš saskaras ar savu neticīgo tuvinieku, skolas pedagogu vai sabiedrības spiedienu un vēlmi iejaukties ģimenes lietās un neļaut audzināt bērnus kristīgā pārliecībā. Raidījuma sižetā Bērnu tiesību inspekcijas centra darbiniece norādīja, ka saņemta sūdzība no kādas aizkaitinātas vecmāmiņas, kura bažījās, ka mazbērnu piedalīšanās draudzes dievkalpojumos kaitē viņu interesēm un attīstībai. Lieta ir pārbaudīta un nekādi bērnu tiesību pārkāpumi nav konstatēti.

Pēc raidījuma draudzes mācītājam pazvanījis kāds cilvēks un izteicis vēlmi pievienoties draudzei „Kristus pasaulei”.

„Bez Tabu” sižetu varat noskatīties šeit:

Artūrs Danenbaums.