Mūsdienu pasaulē daudzu cilvēku prātus nodarbina tiekšanās pēc materiālām lietām un, tās neiegūstot, sūrošanās par finansiālām grūtībām.
Arī Raivo dzīvē problēmas sagādāja šī sfēra. Taču,  iepazīstot Dievu, viss mainījās, jo personīgas attiecības ar debesu Tēvu ir spēcīgs ierocis cīņai ar jebkuru problēmu un tās spēj izmainīt visas dzīves sfēras – arī finanses.

Raivo: “Pirms iepazinu Dievu, man bija pilnīgi nepareiza domāšana un līdz ar to aplama rīcība naudas lietās. Dzīvoju pāri saviem līdzekļiem, izšķērdīgi un nedomājot, kā dzīvošu rīt, parīt un turpmāk. Naudu pārsvarā tērēju sevis apliecināšanai – sporta zāles, solāriji, dārgs apģērbs un visādas pat nevajadzīgas lietas. Reizēm iegādājos kādu “štruntu” kuru tūlīt pat izmetu “miskastē”. Kad nauda bija “notriekta”, siksnu savilku ciešāk un padzīvoju pusbadā, pats uz  sevi dusmojoties. Tajā laikā biju aizrāvies ar astroloģiju un horoskopiem.  Ja gada, mēneša vai dienas horoskopā bija rakstīts, ka neveiksies naudas lietās, tad tam arī ticēju un sevi ar to mierināju, ka es jau neesmu radīts, lai būtu finansiāli nodrošināts un veiksmīgs. Es nesapratu ko ar naudu darīt, kur un kā to tērēt. Vienmēr šķita, ka tās ir par maz. Kā jau kārtīgs ‘’čoms”, iegādājos arī telefonu līzingā un divus gadus nācās maksāt summu, ko tāpat nebūtu atļāvies. Tā dzīvojot,  es biju izmisis un jutos pilnīgi iztukšots, jo problēmas bija gan tad, kad naudas nebija, gan tad, kad tā parādījās.

2016. gada aprīlī sāku apmeklēt draudzi “Kristus Pasaulei” un jau no pirmā dievkalpojuma sapratu, ka tā ir vieta, kur man jābūt, mana draudze, mana garīgā ģimene. No tā laika  neesmu izlaidis nevienu dievkalpojumu un regulāri apmeklēju arī kristīgās mājas grupiņas. Visas zināšanas un iegūto informāciju no mācītāja sprediķiem pielietoju dzīvē. Bija laiks, kad nācās aiziet no darba. Tas bija ļoti smags periods manā dzīvē, reizēm sanāca dzīvot badā, jo nebija naudas ēdienam. Vienīgais, kas deva spēku bija ticība un paļāvība uz Dievu. Apliecinot Rakstu vietas no Bībeles par finansiālu labklājību, ko apsola Dievs,  nemitīgi lūdzu un savu bada stāvokli pārvērtu vairāku dienu ilgā gavēnī. Dievs savā vārdā apsola, ka Viņš palīdzēs ikvienam un sargās katru, kurš uz Viņu paļaujas. Arī mājas grupiņā tika lūgts par manām vajadzībām un finansēm. Pēc kāda laika māsa man piedāvāja darbu un gada laikā es tiku vairākas reizes paaugstināts amatā, kā arī man tika izmaksātas prēmijas, kas šajā konkrētajā darba vietā nebija noticis pēdējos četrus gadus! Es turpināju lūgt Dievu, cītīgi studēt Bībeli, vairākkārtīgi klausīties mācītāja sprediķus un lasīt vajadzīgo literatūru par finansēm. Devu desmito tiesu un labprātīgos ziedojumus draudzē. Ticēju, ka Dieva apsolījumi Bībelē darbosies arī manā dzīvē. Svētot Dieva darbu, arī pats cilvēks tiek svētīts. Kalpoju draudzē un priecājos par to, ka mana rīcība ienes pozitīvas izmaiņas manā dzīvē un finansēs.

Draudzē “Kristus Pasaulei” tika organizēta evaņģelizācijas tūre pa Latvijas pilsētām. Es piekritu piedalīties, nedomājot par grūtībām, ar kurām nāksies  saskarties. Katru nedēļu, ar mantām apkrāvušies,  abi ar sievu kāpām sabiedriskajā starppilsētu autobusā un braucām uz Cēsīm. Tas nebija viegli, jo radās dažādas neērtības. Lai tās mazinātu, sapratu, ka vajadzīgs savs “autiņš”, bet šķita, ka tas pašreiz nu galīgi nav iespējams.  Tā kā “Kristus Pasaulei” ir augoša draudze, tika paplašinātas draudzes telpas. Katrs varēja dot brīvprātīgo solījumu, ka noteiktā laikā   noziedos kādu summu telpu remontam. Arī es vēlējos tajā piedalīties! Rakstot  šo summu, mana sirds kļuva nemierīga, it kā kāds teiktu, lai rakstu uz pusi vairāk. Tā arī izdarīju, kaut gan apzinājos, ka man nebūs viegli iedot šo summu. Taču es vēlējos atbalstīt Dieva darbu un paļāvos uz Viņu! Pēc divām dienām Dievs tiešām parūpējās un svētīja! Darbā priekšniece man uz galda nolika maksimālo algas paaugstinājumu. Interesanti bija tas, ka uzrakstīto solījuma summu  vēl nebiju reāli  noziedojis, taču lēmums sirdī bija pieņemts un Dievam apsolīts!  Tas vēl nav viss  –  bijušais darba kolēģis piedāvāja pārdot man mašīnu ar izdevīgiem noteikumiem jau nākošajā dienā. Uzticība Dievam vienmēr atmaksājas! Par to runā arī Bībele.

Uzņemoties kalpošanu par citiem cilvēkiem, iedvesmojoties arī no mācītāja sprediķiem, mainījās mana domāšana kopumā – es ne tikai sapratu, ka varu būt finansiāli svētīts, jo atbalstu Dieva darbu, uzticos Viņam, bet arī sāku atbildīgāk izturēties pret finansēm. Organizējot pasākumus, maksājot par telpām, kur notiek mājas grupiņa, palīdzot  kādam citam finansiāli, sāku vairāk plānot un domāt uz priekšu. Palīdzot citiem, es pats sāku mainīties!

Tagad redzu, ka arvien vairāk un vairāk tuvojoties Dievam, augot ticībā un darot pareizas lietas, mainos es pats, mainās mana domāšana un rīcība visās dzīves sfērās. Zinu, kā attiekties pret naudu, kā ar to rīkoties un kur to tērēt. Varu teikt, ka kalpojot Dievam guvu uzvaru pār finansiālām problēmām. Citiem gribu novēlēt, lai finanses nav galvenais pēc kā dzīvē tiekties, bet dzenieties papriekš pēc Dieva valstības un tad pārējās lietas jums taps piemestas!”

Raivo Mahņova liecību pierakstīja Ineta Siliņa