Šā gada 21. maijā Rīgā, Zinātņu akadēmijas lielajā zālē draudzē „Kristus Pasaulei”
notika īpašais dziedināšanas dievkalpojums artrīta slimniekiem, kurā kalpoja mācītājs Mārcis Jencītis un draudzes slavēšanas grupa, kā arī īpaši sagatavota kalpotāju komanda.

 

Ar prieku tika sagaidīts ikviens, kurš meklēja Dieva klātbūtni un dziedināšanu.

 

Šī bija arī tā reize, kad no triju dienu ilgas brīnišķīgas tikšanās ar Dievu – inkauntera bija atgriezušies gan draudzes dalībnieki, gan viesi. Viņi ar savām liecībām par tur piedzīvoto dalījās ar klātesošajiem. Ainārs un Sandra liecināja par laulības dziedināšanu inkauntera laikā, Sergejs slavēja Dievu par atbrīvošanu no smēķēšanas un alkohola atkarības, savukārt Dace tika atbrīvota no atstumtības gara, kas viņā bija iemājojis bērnībā. Ar aplausiem un sajūsmu zālē esošie klausījās dzejas rindās par cīņu ar sātanu un Dieva nākšanu sirdī, ko inkauntera iespaidā bija radījusi Sandra.

 

Dievkalpojumā notika vairākas atbrīvošanas no nespēka gara – artrīta.

 

Par to, kā Dievs pirms vairākiem gadiem ir dziedinājis no artrīta, liecināja Dainis. Viņam bija nopietnas veselības problēmas: C hepatīts, Epšteina-Barra vīruss, alerģija, astma, reimatisms. Divus gadus viņš lietoja stipras zāles pret sāpēm un pat kādu laiku pavadīja uz gultas. Kādu vakaru, klausoties Mārča Jencīša svētrunu Kristīgajā radio, pēc aicinājuma lūgt, Dainis uzlika rokas uz radioaparāta un lūdza līdzi. Lūdzot viņš ticēja, ka tiks dziedināts. Šobrīd Dainis ir pilnīgi dziedināts no visām slimībām, tai skaitā artrīta un Dievs viņu ir svētījis arī ar brīnišķīgu ģimeni – sieviņu un meitiņu.

 

Pēc grēku nožēlas lūgšanas klātesošie kļuva par lieciniekiem vairākām brīnumainām liecībām, kā Dievs dziedināja rokas, kājas, pirkstus, acis un sirdis.

 

Pēc ērču encefalīta un Laima slimības kāda sieviete nevarēja pacelt roku bez otras rokas palīdzības, bet tagad var trīs reizes to izdarīt pilnīgi brīvi.

 

Lilija astoņus mēnešus kliboja, taču pēc aizlūgšanas viņas kājas ir atkal veselas un viņa ar prieku nodemonstrēja zālei, kā patstāvīgi spēj pietupties, piecelties un vairākas reizes šķērsot skatuvi vienmērīgā gaitā, nejūtot sāpes locekļos.

 

Ina, kura ir kristiete jau divdesmit gadus, trīs gadus nevarēja pakustināt kreisās rokas īkšķi, taču dievkalpojuma laikā viņa pēkšņi pamanīja, ka ir noticis brīnums un kustības ir atjaunojušās. Tāpat viņa jau četrus gadus nespēja pacelt labo roku pat, lai notīrītu tāfeli, kas viņai traucēja ikdienas skolotājas darbā. Taču tagad viņa veiksmīgi spēj bez sāpēm pacelt roku vairākas reizes un tic, ka arī viņas asinsrite ir dziedināta.

 

Savukārt, Asjai bija problēmas ar acīm. Pēc otrā dziedināšanas dievkalpojuma, kura laikā tika lūgts par viņas acīm, viņas redze ir stipri uzlabojusies.

 

Kāds jauns puisis, vārdā Kaspars, bija nespēka gara nomocīts un saņēma dziedināšanu tieši šajā dievkalpojumā, taču viņš izteica arī vēlēšanos doties uz inkaunteru, lai piedzīvotu pilnīgu atbrīvošanu un Dieva klātbūtni. Šīs ir tikai nedaudzas liecības par 21. maijā piedzīvotajiem Dieva brīnumiem. Mācītājs atgādināja, ka tiem, kuri saņēmuši dziedināšanu, lai to nosargātu, katru dienu ir jālasa Bībele un jāatsakās no grēka.

 

Dievkalpojuma noslēgumā mācītājs pārsteidza klātesošos ar repa stilā sagatavotu priekšnesumu. Viņš paziņoja, ka nākamajā sestdienā pēc dievkalpojuma ir plānots repa festivāls. Nedēļas laikā ikvienam, kurš to vēlas, ir iespēja sagatavot savu priekšnesumu repa stilā. Šādā veidā mūzikas un ritma pavadījumā viņš varēs izteikt to, kas ir viņa sirdī. 28. maijā pēc dievkalpojuma fonogrammas pavadījumā gribētāji varēs repot, un priekšnesumu vērtēs arī žūrija. Lai priekšnesums būtu iespaidīgāks, vari padomāt arī par savu vizuālo tēlu, taču galvenais nosacījums – dziesmas tekstam ir jābūt Dieva iedvesmotam.

 

Uz tikšanos repa festivālā un nākamajos īpašajos dievkalpojumos 4. un 18. jūnijā!

 

Dace Prīdāne.