Saldū „Kristus Pasaulei” draudzē nesen ir atvērusies jauna mājas grupa, kuras vadītāja ir Rita Reihlere.
Rita ir Dievu iepazinusi jau pirms krietna laika un savos Dieva meklējumos ir nonākusi šajā draudzē. Īsā laikā viņa ir pierādījusi savu nodošanos un uzņēmusies lielu kalpošanu Dievam un cilvēkiem, atverot savu mājas grupu. Rita ir lieciniece, kā Dievs dara brīnumus, par ko viņa stāsta un iedrošina cilvēkus ticēt. Dievs tiešām var paveikt lielas lietas arī norakstāmās situācijās.

Kādu dienu Rita savā darbā dzirdēja runas par vienu no pensijā aizgājušajām kolēģēm. Šai sievietei 85 gadu jubilejā bija notikusi nopietna nelaime. Kāpjot ārā no gultas, viņai paslīdēja kāja, un neveiksmīga kritiena rezultātā viņa salauza gūžas kaulu. Šādas traumas viņas vecuma cilvēkiem gadās ļoti bieži, jo kauli ar gadiem kļūst trausli un pie mazākā kritiena lūzt. Ritas kolēģe ar bailēm devās uz slimnīcu savas iepriekšējas negatīvās pieredzes dēļ, kad viņas vīrs dienu pirms izrakstīšanās mājās nomira. Viņai bija pilnīga pārliecība, ka no slimnīcas vairs dzīva neatgriezīsies. Nonākot slimnīcā, pēc sīkākas aptaujāšanas atklājās, ka sieviete ir lietojusi preparātus, kas šķidrina asinis, kā rezultātā var rasties nopietni sarežģījumi. Tādēļ nācās paciesties vēl divas nedēļas un nogaidīt pirms veikt vajadzīgo operāciju. Pretēji visām bailēm un satraukumiem gūžas kaula protezēšana noritēja bez starpgadījumiem, un sievieti pēc neilga laika izrakstīja mājās.

Sieviete dzīvoja kopā ar savu divus gadus jaunāko māsu, kura, cik nu viņas spēkos uzņēmās vecākās māsas aprūpi, kas pēc operācijas vēl nebija atguvusi kustību spējas. Pēc kolēģes atgriešanās atpakaļ no slimnīcas, Rita devās pie viņas ciemos, lai palīdzētu grūtībās nonākušajai draudzenei. Viņa iežēlojās par abām māsām un apņēmās kalpot, palīdzot šiem cilvēkam ar pavisam praktiskām lietām: atnesot no veikala pārtiku, palīdzot to sagatavot, rūpējoties par sievietes fizisko veselību un ceļot viņas garīgo stāvokli. Rita savai draudzenei stāstīja par Dievu, un iedrošināja uzticēties savās problēmās Viņam. Sieviete ieklausījās Ritas vārdos un pieņēma Jēzu par savu Kungu un Glābēju. Rita katru nedēļu apciemoja savu bijušo kolēģi, lai lasītu viņai priekšā Dieva vārdu un kopā lūgtu par viņas veselību. Abas ticēja un no visas sirds paļāvās uz Bībeles rakstu vietu: Marka evaņģēlijā 16:17-18 „Bet šīs zīmes ticīgiem ies līdzi… Neveseliem viņi rokas uzliks, un tie kļūs veseli.” Dievs vienmēr ir uzticams un atbild tiem, kas apliecina Viņa vārdu.

Kopā ar Dievu šī gados vecā kundze nepadevās grūtībām un pārvarēja visus šķēršļus, saglabājot savu veselību pēc ilgstošiem kustību ierobežojumiem, lai atkal nostātos uz savām kājām. Uz šo brīdi viņa spēj staigāt ne vien pa savu dzīvoklīti, bet var arī iziet ārā no sava dzīvokļa, kas atrodas piektajā stāvā.

Lolija Sprancmane.