Kā tikt vaļā no paaudžu lāstiem? Kā atbrīvoties no alkohola un cigarešu atkarības?
Vai attiecības ārpus laulības var būt veiksmīgas? Šie ir jautājumi, uz kuriem Rita ir atradusi atbildes savā dzīves gaitā. Viņa pastāstīja savu liecību:

„Es no saviem senčiem biju mantojusi daudz lāstu. Mūsu dzimtā cilvēki gāja bojā traģiski un priekšlaicīgi – vecmāmiņa sadega, manu onkuli nobrauca, vēl kāds no radiniekiem pakārās. Turklāt mans tēvs bija alkoholiķis un slimoja ar epilepsiju. Radiniekiem ir nelaimīgas un šķirtas laulības. Es pati pusaudžu gados sāku pīpēt, lietot alkoholu un satikties ar puišiem. Mani tas aizrāva, taču ar laiku kļuvu arvien nelaimīgāka un sāku slīgt depresijā, vientulības sajūta arvien pieauga. Es vēlējos pārtraukt lietot alkoholu un satikties ar puišiem, taču nevarēju to izdarīt. Mācības mani neinteresēja, un skolā man neveicās. Kad man bija 18 gadi, mēs ar mammu sākām meklēt Dievu, jo sapratām, ka citas izejas nav no šādas dzīves. Mēs aizbraucām uz kādu draudzi Valmierā, kur es no sirds nožēloju savus grēkus, es sajutu, kā grēku smagums noveļas no manis. Man patiešām bija tāda sajūta, it kā kāda nasta noveltos no manis. Es atdevu savu dzīvi Dieva rokās un ieaicināju Jēzu savā sirdī. Tas bija brīnišķīgs brīdis, jo jutu, ka Svētais Gars mani piepilda, ka Dievs ir dzīvs, un ka Viņš ir ar mani.

Pēc četriem gadiem iepazinos ar vienu puisi, ar kuru man bija ārlaulības attiecības. Ar vienu kāju es biju draudzē, ar otru šajās nepareizajās attiecībās, kuras Dievs nevarēja svētīt, jo mēs nebijām precējušies. Pēc dažiem mēnešiem mēs izšķīrāmies, un pēc kāda laika man bija cits draugs. Šīs attiecības arī nebija ilgas. Vēlāk man bija vēl viens draugs, ar kuru biju kopā 3 gadus. Sākumā man likās, ka tas ir mans īstais vīrietis, es pat domāju, ka man šīs attiecības ir no Dieva. Taču vēlāk kopdzīvē mums parādījās daudz problēmas, un atklājās mana drauga īstā daba. Mēs ar draugu aizbraucām uz ārzemēm, cerot, ka tas mums nesīs laimi, bet tā nebija. Paldies Dievam, ka mamma tajā laikā lūdza par mani Dievu! Es biju nelaimīga, esot kopā ar šo cilvēku. Man likās, ka esmu tālu no Dieva, un biju nomākta, es jutu, ka draugs mani nemīl un nenovērtē, viņam bija svarīgs tikai viņš pats un sekss. Es no tā visa es biju nogurusi, un centos izdarīt pašnāvību. Paldies Dievam, ka Viņš mani sargāja, un es paliku dzīva.

Es sāku meklēt palīdzību pie Dieva. Internetā iepazinos ar Lāsmu Skudru, kas apmeklē draudzi „Kristus Pasaulei” un kas man palīdzēja atjaunot ticību un pieņemt svarīgus lēmumus – izšķirties no bijušā drauga un dzīvot Dievam patīkamu dzīvi. Man bija ļoti grūti izbeigt šīs attiecības, taču Dievs man deva spēku. Bijušais draugs man nevarēja dot laimi, bet zināju, ka Dievs man var iedot jaunu, prieka pilnu dzīvi.

Es sapratu, ka man vajag aizbraukt uz draudzes „Kristus Pasaulei” lūgšanu nometni, kas saucas inkaunters. Tur es tiku brīva no dvēseliskām saitēm ar bijušo draugu, kā rezultātā esmu brīva no pieķeršanās viņam un atkarības no viņa. Es esmu ļoti pateicīga savai mājas grupiņai, jo tā man palīdz iet uz priekšu, visi grupiņas cilvēki man ir liels atbalsts. Es esmu brīva no depresijas, vientulības un netiklības. Ar Jēzus palīdzību manā dzīvē ir salauzti visi lāsti, es varu dzīvot atjaunotu dzīvi, kurā ir Dieva svētības. Es vairs nepīpēju un nelietoju alkoholu. Esmu laimīga, jo man ir jauna un brīnišķīga ģimene – draudze „Kristus Pasaulei”, kur es iegūstu spēku un stiprinājumu. Katrs dievkalpojums man ir īpašs. Šeit esmu sastapusi īstus un patiesus draugus, kuri man ļoti palīdz un kuri rūpējas par mani. Mums ir arī ļoti jauks mācītājs, kas katru reizi ar mani sasveicinās. Esmu ļoti pateicīga Dievam, ka Viņš mani atveda atpakaļ pie Sevis. Pazīt Dievu – tā ir īsta laime. Dievam priekš katra cilvēka ir īpašs plāns, Viņš katru cilvēku ļoti mīl. Dievs ir pieejams visiem, mums tikai jānāk pie Viņa.”

Bībelē ir teikts, ka mēs paši varam izvēlēties – dzīvot svētību vai arī lāstu pilnu dzīvi: „Redzi, es šodien jūsu priekšā nolieku izvēlei svētību un lāstu – svētību, ja jūs klausīsit Tā Kunga, sava Dieva, baušļiem, ko es jums šodien pavēlu, bet lāstu, ja jūs neklausīsit Tā Kunga, sava Dieva, baušļiem un nogriezīsities no tā ceļa, ko es jums šodien pavēlu.” /5.Mozus grāmata 26-28/ Rita izvēlējās Dievu, tāpēc Viņš salauza visus lāstus, un viņas dzīvē varēja ienākt svētības. Tagad Rita ir laimīga, un viņai ir jauna dzīve.

Ritas liecību pierakstīja Inga Lapsa