Jau no divpadsmit gadu vecuma Sabīne zina, ko nozīmē smēķēt.
Sākotnēji tas bija izmēģinājums draugu kompānijā, jo smēķēt bija stilīgi, bet ar laiku tā kļuva par nepieciešamību, bez kuras jaunā meitene nevarēja iztikt pat pāris stundas. Lai gan tika apsvērts šo kaitīgo paradumu atmest, Sabīne nespēja atteikties ne vairāk kā pāris dienas. Jaunā meitene apzinājās smēķēšanas negatīvo ietekmi, bet tikai tad, kad pagājušā gada rudenī iepazina Dievu un sāka lūgt par brīvību, viņa spēja pateikt cigaretēm „Nē!” uz visiem laikiem.

Sabīne dalās savā stāstā: „Pirmo cigareti nosmēķēju pirms septiņiem gadiem kopā ar draugiem mājas pagalmā. Man pašai šķita, ka smēķēšana padara mani pieaugušāku un “krutāku”. Turklāt bija svarīgi iederēties starp pārējiem pusaudžiem, tāpēc darīju to, ko visi. Sākumā smēķēju vienu cigareti dienā, bet man iepatikās šis process un tas, ko sniedz „dūma ievilkšana”. Izveidojās pieradums un pamazām nespēju izturēt bez cigaretēm nevienu dienu. Vēlme uzsmēķēt pieauga, jo parādījās dažādi uztraukumi – strīdi ģimenē, grūtības skolā, un mana ikdienas cigarešu deva palielinājās līdz vienai paciņai dienā. Kad draugu kompānijā lietojām alkoholu, tad izsmēķēju vēl vairāk. Man nebija izmisīga vēlme atmest, lai gan reizēm nonācu pie secinājuma, ka man tas nav vajadzīgs, jo ir kaitīgi veselībai. Kad centos atbrīvoties no šī ieraduma, draugi vien nicinoši noteica: „Tu neizturēsi ilgāk par pāris dienām!”, un es ilgāk arī neizturēju, jo man nebija spēka atturēties.”

Pagājušā gada rudenī kāda paziņa uzaicināja Sabīni uz draudzes „Kristus Pasaulei” dievkalpojumu. Jaunā meitene pieņēma uzaicinājumu un viņai patika redzētais un dzirdētais. 

„Es aizgāju uz dievkalpojumu un man iepatikās draudzīgā atmosfēra. Nekad nebiju domājusi par Dievu, ka Viņš ir reāls un var mainīt manu dzīvi. Sāku apmeklēt mājas grupiņas sapulces un tur mēs lūdzām par brīvību no smēķēšanas atkarības. Arī pati biju sākusi pavadīt laiku ar Dievu, katru dienu lasot Bībeli un lūdzot, kā rezultātā saņēmu spēku atteikties no šī kārdinājuma smēķēt un tam nepadoties. Es sapratu, ka nav jēgas tikai lūgt un lūgt, kamēr pati attiecīgi nerīkošos, tādēļ pieņēmu lēmumu – pēdējā cigarešu paciņa un šķiltavas tika izmestas atkritumos. Sākumā bija ļoti grūti izturēt, bet tajos brīžos es vēl izmisīgāk lūdzu Dievu un kļuva vieglāk, jo Viņš man deva spēku atturēties. Jau gandrīz gadu man nav bijusi ne mazākā vēlme uzsmēķēt. Tagad man šis ieradums šķiet pretīgs.”

Sabīne ir laimīga, ka ir brīva no smēķēšanas, kura bija ikdienas atkarība sešu gadu garumā. Tagad viņa laiku izmanto lietderīgāk, lasot Bībeli, lūdzot, apmeklējot dievkalpojumus un kalpojot Dievam.

„Es katru dienu pateicos Dievam par atbildētu lūgšanu un spēku, ko Viņš man deva, lai atteiktos no šī ieraduma. Meklējot un iepazīstot Dievu, esmu kļuvusi brīva no atkarības. Iesaku ikvienam pamēģināt lasīt Bībeli, lūgt un iet uz dzīvu draudzi, un arī jūs uzvarēsiet kaitīgos ieradumus.”

Sabīnes Zemītes liecību pierakstīja Pārsla Jankovska I