Monta ir jauna un simpātiska meitene, kura jau divus gadus ir aktīvi iekļāvusies draudzē „Kristus Pasaulei”.
Viņa ir viena no tām, kura sagaida apmeklētājus pirms dievkalpojuma, katram laipni uzsmaidot un sveicinot. Kopš Monta sāka meklēt Dievu, viņas dzīvē ir notikušas lielas pārvērtības un brīnumi. Viens no tiem ir dziedināšana no hroniskas alerģijas, no kuras meitene cieta jau kopš dzimšanas.

Par savu problēmu un iegūto brīvību jauniete stāsta: „Jau kopš mazotnes man pa visu ķermeni bija jēli un sarkani izsitumi, kas ļoti stipri niezēja. Skolā un bērnudārzā šīs kaites dēļ bērni par mani smējās un negribēja ar mani draudzēties, jo domāja, ka pārnēsāju kādu lipīgu slimību. Tādēļ es jutos atstumta un vientuļa.

Es apmeklēju ļoti daudzus ārstus, taču viņi nespēja noteikt alerģijas iemeslu, un nozīmētās zāles man nepalīdzēja. Pret šiem jēlumiem man bija jālieto daudz dažādas ziedes un krēmi, kuri palīdzēja tikai uz neilgu laiku, tādēļ medikamentus nācās mainīt. Dakteri teica, ka man ar šo slimību nāksies sadzīvot visu mūžu. Viens no ārstiem sacīja, ja vēlos, lai izsitumi nebūtu, man jāievēro ļoti stingra diēta, izvairoties no piena produktiem, gandrīz visiem augļiem un dārzeņiem, nemaz nerunājot par saldumiem un našķiem. Protams, ka šo diētu neievēroju, jo, kā normālam cilvēkam, man gribējās ēst pilnvērtīgi. Nevarēju lietot arī kosmētiku, jo tad uzreiz parādījās sarkani plankumi.

Uz draudzi „Kristus Pasaulei” Montu atveda skolas biedrs. Jau pirmajā dievkalpojumā meitene saprata, ka arī turpmāk vēlas apmeklēt šo draudzi un mājas grupiņu. Monta ik dienas sāka lasīt Bībeli un lūgt Dievu. Tieši lasot Dieva vārdu,  viņai pakāpeniski pieauga ticība, ka Jēzus patiešām ar Savām brūcēm ir meiteni dziedinājis. Lūdzot viņa katru dienu apliecināja, ka ir vesela. Par Montu tika lūgts arī mājas grupiņā un draudzes lūgšanu nometnē – inkaunterā.

„Es uzticējos Dievam, un, neskatoties uz alerģijas simptomiem, pastāvēju uz savu dziedināšanu Jēzū Kristū. Ticība man palīdzēja būt pacietīgai un sagaidīt brīdi, līdz mana veselība sāka uzlaboties.

Pēc kāda laika pamanīju, ka izsitumi uz rokām sāk palikt aizvien mazāk, un nu jau vairāk nekā gadu to nav vispār. Man vairs nav nepieciešams izmantot speciālos krēmus un ziedes. Varu lietot jebkādu kosmētiku, un man no tās vairs nerodas jēlumi.

Pusaudžu gados domāju – vai kāds puisis vispār gribēs bildināt meiteni ar tik šausmīgām, asiņainām un lipīgām rokām?! Paldies Dievam, tagad man blakus ir brīnišķīgs cilvēks, un tieši pēc nedēļas šeit, draudzē, būs mūsu saderināšanās. Dievs mani ir dziedinājis no alerģijas, kas mani mocīja daudzus gadus. Es esmu laimīga, ka tagad šis gredzens rotās veselas un skaistas rokas! Ir atjaunojusies arī mana pašapziņa.

Nekad nesaki, ka Dievs nevar tevi dziedināt! Ja pēc pirmās aizlūgšanas neredzi rezultātus, nepadodies un turpini ticēt! Ja Dievs dziedināja mani, Viņš to pašu darīs arī tev. Jēzus spēj pilnībā dziedināt un atbrīvot ikvienu! Tici, ej un dari, pavadi laiku katru dienu ar Viņu kopā savā lūgšanu kambarī, apmeklē draudzi, esi grupiņā, apliecini savu dziedināšanu, un tu būsi vesels!”

Montas Jefremovas liecību pierakstīja Artūrs Danenbaums