Mīlestības trūkums bērnībā ietekmē cilvēka dzīvi arī tad, kad jau esam pieauguši.
Tas var izpausties dažādos veidos, kā piemēram, mazvērtība, dažādas atkarības un citas dzīves kvalitāti gremdējošas lietas. Daudzi nemaz neapzinās, kāpēc viņiem ir šāda veida problēmas, bet, sākot iepazīt Dievu, varam saņemt risinājumu. Arī Santa, pirms ienāca draudzē, bija sākusi lietot alkoholu un narkotikas un dzīves piepildījumu meklēja attiecībās ar pretējo dzimumu, tikai vēlāk sākot apzināties, ka iemesli tam meklējami bērnībā.

Santa, pastāsti, kāda bija tava dzīve senāk?

Es uzaugu ģimenē, kurā vecāki bieži strīdējās. Dzirdēju visādus lamu vārdus, mājas vienmēr bija pilnas ar negatīvo. Regulāri vajadzēja klausīties, kā tētis kliedz uz mammu, un man bija ļoti grūti to izturēt. Pat arī tad, kad vecāki nestrīdējās, es nespēju sajust to, ka mani mīl. Tētis vienmēr ļoti daudz laiku pavadīja darbā un man uzmanību gandrīz nemaz neveltīja, viņš centās uzmanības vietā iedot man naudu vai citas tamlīdzīgas lietas. Arī mamma neprata izrādīt, ka mani mīl. Zināju, ka viņa vēl man visu labāko, bet lielais stress un sliktie ģimenes apstākļi bija par iemeslu, kāpēc viņa to neprata vai nespēja parādīt. Es visu laiku biju pa vidu vecāku problēmām,  arī skolā es netiku pienācīgi atzīta no klasesbiedru puses, jo nācu no nabadzīgas ģimenes un par to mani bieži apcēla.

Kādas sekas tas viss uz tevi atstāja tālākajā dzīvē?

Es ļoti agrā vecumā sāku iet prom no mājām, jo meklēju piepildījumu un mīlestību pie draugiem. Bieži pat naktīs nenācu mājās un paliku pie draudzenēm. Tur es jutos mīlēta un svarīga. Jau no 17 gadu vecuma es aizgāju no mājām pavisam un sāku dzīvot kopā ar puisi, ar kuru iepazinu sociālos tīklos. Esot kopā ar šo cilvēku ar laiku sāku lietot alkoholu un narkotikas, kaut gan agrāk biju pret šādām lietām. Jau no bērnības man bija spēcīgas muguras sāpes, un  šis cilvēks man stāstīja, ka marihuāna noņem sāpes, tāpēc sāku smēķēt “zāli” un ar laiku lietot arī citas spēcīgākas narkotikas. Manā dzīvē ienāca viss sliktais. Es biju kļuvusi ļoti mazvērtīga, likās, ka neko nevaru, biju nepārliecināta par sevi.  Šis dzīvesveids mani sagrāva. Es sāku lietot tik daudz un tik bieži, ka narkotiku reibumā biju sākusi iet sabiedrībā. Tā jau bija kļuvusi par manu ikdienu un normu. Man sāka pasliktināties arī atmiņa un es sāku apzināties, ka kļūstu atkarīga.

Vai tu domāji, ka kaut ko vajadzētu mainīt?

Jā es sapratu, ka tas nav normāli un arī centos vairākas reizes pārtraukt attiecības ar savu tā laika puisi. Zināju, ka ar viņu viss paliek sliktāk un sliktāk. Viņš mani ļoti sāpināja, bet es biju tik ļoti pieķērusies viņam, ka nespēju tik vienkārši aiziet. Kādu dienu, kad vairs nevarēju to visu izturēt, es sāku lūgt Dievu. Teicu: Dievs, ja tu esi, tad izmani manu dzīvi, lai es nekad neatgrieztos te atpakaļ!

Vai saņēmi atbildi uz savu lūgšanu?

Pagāja pāris dienas un mani uz ielas uzrunāja kāda sieviete, kas sāka stāstīt pa Dievu un kā Dievs var izmainīt dzīvi. Pēc šīs sarunas es sajutos tik labi, likās, ka tas ir tieši tas, kas man ir nepieciešams. Pēc šī notikuma pagāja neilgs laiks un es izšķīros ar savu puisi.  Pēc kāda laika sāku apmeklēt arī „Kristus Pasaulei” mājas grupiņu pie šīs sievietes, kas mani uzrunāja. Jau pirmajā grupiņā piedzīvoju Dievu. Grupiņas laikā pēc aizlūgšanām aizgāja visas sirds sāpes un pārdzīvojumi. Pēc pirmā dievkalpojuma apmeklējuma Dievs dziedināja arī manu muguru. Gadiem ilgušās sāpes nu bija prom! Pieņemot Jēzu, vairs nav vēlme bijusi pēc narkotikām un alkohola. Pēc nedēļas pieņēmu lēmumu atmest smēķēšanu, izmetu visu laukā un viss. Tagad esmu brīva no atkarībām! Esot draudzē man ir blakus forši cilvēki, kas mani ceļ un pozitīvi ietekmē. Esmu iepazinusi Dievu un man nav vairs mīlestība jāmeklē pie pretējā dzimuma un atkarībās. Tagad zinu, ka Dieva priekšā esmu ļoti svarīga un vērtīga, Viņam dārga. Agrāk mani neviens nevērtēja, man bija mazvērtība, taču tagad esmu pārliecināta par sevi un drošību atradusi Dievā. Šobrīd man ar mammu ir ļoti labas attiecības, ar tēti arī, esmu piedevusi viņiem par visu, kas notika manā bērnībā. Mana dzīve gada laikā ir izmainījusies par 180 grādiem. Esmu laimīga, piepildīta, un vēlos arī citiem palīdzēt iepazīt šo Dieva mīlestību. Draudzē esmu arī apprecējusies un zinu ka tas ir uz mūžu, jo mūs ar vīru vieno ticība Dievam un vēlme dzīvot pēc Dieva prāta cienot vienam otru.

Iesaku citiem – ja tevi kāds uzrunā un stāsta tev par Dievu, tad atsaucies, jo tā nav nejaušība. Dievs vēlas mainīt tavu dzīvi un atklāt tev Savu mīlestību!

Santas Martiņenko liecību pierakstīja Edgars Paeglis