No 14. līdz 16. septembrim viesu namā „Purgaiļi” notika draudzes „Kristus Pasaulei” rīkotais inkaunters, kas ir jau piektais šogad.

Arī šoreiz, līdzīgi kā jūlijā, bija daudz cilvēku, kopā 38, kuriem kalpoja 14 kalpotāji – aizlūdzēji un viņu palīgi. Daudzi bija mērojuši ceļu ne tikai no Rīgas, bet arī no citām Latvijas malām, lai piedzīvotu tikšanos ar Dievu. Vairāki cilvēki bija no Saldus, kuri drīzumā gatavojas atvērt paši savu draudzi šajā pilsētā.

Siltajās septembra dienās inkauntera dalībnieki saņēma gan vārdu un aizlūgšanas, gan arī baudīja atpūtu. Tuvākās apkārtnes ļaudīm viesi no Rīgas noteikti ir pazīstami ar agro celšanos no rītiem un došanos tuvējos mežos un pļavās, lai lūgšanā meklētu Dievu.

Par pasākuma efektivitāti vislabāk var spriest pēc to dalībnieku liecībām tā nobeigumā. Vairāki cilvēki bija devušies uz šo pasākumu, lai saņemtu dziedināšanu un atbrīvošanu no kaitīgiem ieradumiem. Viņu liecība bija vairāk kā ticības apliecinājums un gatavība saņemto brīvību paturēt un nosargāt. Šoreiz raksturīga iezīme bija grēku nožēla diezgan daudziem dalībniekiem, kā arī atgriešanās draudzē tieši caur inkaunteru. Līdz ar to šis pasākums lieliski pilda savu uzdevumu vīzijas G12 ietvaros – nostiprināt jaunatgrieztos. Praksē izrādās, ka nostiprināšana nepieciešama arī ļoti daudziem kristiešiem ar stāžu.

Pēdējā inkauntera dienā ūdenī pagremdējot tika kristīti trīs cilvēki, pēc kam sekoja došanās pirtī. Pēdējie inkauntera dalībnieki pasākuma vietu atstāja astoņos vakarā.

Nākamais inkaunters atkarībā no tā, cik ātri izdosies nokomplektēt grupu, notiks oktobrī vai novembrī. Sekojiet līdzi informācijai mūsu mājas lapā!

Artūrs Danenbaums.