Vienas no redzamākajām kalpošanām draudzē ir tās, kas saistītas ar skatuvi.
Bez slavēšanas un sludināšanas tā ir arī dievkalpojumu apskaņošana un gaisma. Lai cik labs un spēcīgs arī būtu sludinātais vārds vai slavēšana, ja tie netiks klausītājam nodoti labā kvalitātē, no tiem nebūs nekāda labuma. Tieši slavas dziesmas ir tās, kas draudzi ieved Dieva klātbūtnē, un, ja nebūs pienācīga skaņas kvalitāte un dievkalpojuma apmeklētāji jutīs diskomfortu, nebūs arī tā svaidījuma, kas allaž ir jūtams draudzē „Kristus Pasaulei”. Tāpēc draudzes mācītājs allaž uzsver laba skanējuma un arī gaismu nepieciešamību, lai dievkalpojums sasniegtu mērķi. Tāpēc arī mūsu draudze pievērš tik lielu vērību kvalitatīvai skaņai un gaismai dievkalpojumos. Šajā rakstā par savu kalpošanu stāsta Arvis Kotins, kurš atbild par skaņas un gaismas kalpošanu draudzē kopumā, kā arī Dainis Daubers, draudzes gaismotājs.

Arvis: Pirms trim gadiem mums bija divas mazas čerkstošas tumbiņas, pults uz četriem kanāliem, kura nedarbojās un maza vadu somiņa. Kopā ar draudzes izaugsmi esam gājuši soli pa solim, lai attīstītu šo kalpošanu, un tagad mums ir divas lielas kastes ar pastiprinātājiem, kaste ar vadiem, kuru kopējais garums ir simtiem metru, divi datori skaņas apstrādei un kvalitatīvu audio ierakstu veidošanai, skaņas kompresori un cita tehnika, kuru nosaukumi parastam klausītājam daudz neko neizteiks. Uzskatu, ka pie mūsu draudzes izaugsmes pašreiz esam sasnieguši labu līmeni un varam rīkot dievkalpojumus un koncertus 200 cilvēkiem ar labu skaņas pastiprinājumu.Pavisam nesen mēs sākām translēt dievkalpojumus caur videoprojektoru vestibilā, kur tos labā kvalitātē var klausīties un skatīties mammas ar maziem bērniem. Tādējādi mums draudzē patlaban ir trīs videoprojektori – divi zālē un viens vestibilā. Šobrīd intensīvi attīstās dievkalpojumu tulkošana krievu valodā. Tulkojumi onlainā tiek veikti uz vietas. Pēc tam ieraksts tiek apstrādāts ar datoru, samiksēts un ievietots gan mūsu draudzes, gan arī citās mājas lapās. Tie, kuriem mūsu dievkalpojumi liekas par skaļu, var dabūt arī ausu aizbāžņus. Par visu un par ikvienu ir padomāts!

Mēs nepārtraukti strādājam pie skaņas kvalitātes uzlabošanas. Tas ir nepārtraukts darbs. Pērkam arvien labāku un jaudīgāku aparatūru, lai panāktu maksimāli labu skaņu. Pirms pusotra gada kalpošanai piesaistīju palīgus – profesionāļus dažādās jomās. Bijām sasnieguši noteiktu līmeni un sapratām, ka, lai ietu tālāk, ir nepieciešams speciālistu padoms. Uz konferencēm un citiem lielākiem pasākumiem draudzē papildus mums jau esošajai, īrējam jaudīgu un kvalitatīvu aparatūru arī no skatuves apskaņošanas firmām, kā arī piesaistām viņu speciālistus. Tomēr mans sapnis ir tāds, ka šāda līmeņa aparatūra drīz būs arī mums. Mēs lūdzam un ticam par to.

Pavisam drīz mūsu draudzei būs kārtējā G12 vīzijas konference. Viennozīmīgi, ka būs arī pārsteigums.

Es ticu, ka tā skaņa un tehnika, kas mums ir patlaban, pēc pavisam neilga laika mums liksies kā tās divas čerkstošās tumbas pirms trim gadiem šodien!

Dainis: Kā gaismotājs draudzē kalpoju jau gandrīz pusotru gadu. Atceros pirmo koncertu, kurā piedalījās Indrišonoks, un kurā es pirmo reizi darbojos ar gaismām. Pašlaik mēs vēl īrējam lampas un citu gaismas tehniku, arī pulti, bet pavisam drīz mums būs pašiem sava gaismas pults. Redzu un ticu, ka nākotnē mēs pilnībā atbrīvosimies no apgaismojuma tehnikas īrēšanas. Līdz ar to paši būsim daudz patstāvīgāki un brīvāki. Jau tagad plānojam katru mēnesi likt klāt jau esošajiem vienu gaismas ķermeni klāt. Septembra konferencē mums būs īrēta aparatūra un profesionāļi. Ticu, ka mēs daudz ko no viņiem varēsim mācīties. Apgaismojuma kalpošana attīstās, vajadzīgi tikai palīgi!

Novēlam izdošanos un Dieva svētību skaņas un gaismas kalpošanas darbā!

Artūrs Danenbaums.