Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta
rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, kā arī saskaņā ar Ministru kabineta 2020.gada 14.marta papildus ierobežojumiem līdz turpmākam Ministru kabineta rīkojumam par publisko pasākumu rīkošanas aizlieguma atcelšanu, draudzes “Kristus Pasaulei” dievkalpojumu apmeklēšana klātienē tiek atcelta un dievkalpojumus varēs skatīties draudzes Facebook lapā tiešsaistē: https://www.facebook.com/kristuspasaulei/ un ierakstus draudzes You tube kanālā.

DRAUDZES TELPAS TIEK SLĒGTAS!

Šis ir laiks, kad cilvēkiem ir vajadzīga īpaša palīdzība un garīgā aprūpe, laiks kad nevaram atstāt cilvēkus vienus. Tajā pašā laikā mums jābūt atbildīgiem un jāievēro valdības rīkojumi, lai ierobežotu vīrusa izplatību. ŠAJĀ JAUTĀJUMĀ ESAM SAZINĀJUŠIES AR TIESLIETU MINISTRIJU un noskaidrojuši sekojošo.

1. Garīgo aprūpi var veikt apmeklējot cilvēkus mājās, kā arī nākot cilvēkiem ciemos un citos veidos. Mūsu draudzes kontekstā tas nozīmē, ka mājas grupās var sanākt kopā, lai stiprinātu cits citu, lūgtu un kalpotu cilvēkiem.

2.Jāievēro noteiktie ierobežojumi tiem cilvēkiem, kas atgriezušies no vīrusa smagi skartajiem reģioniem.

3. Pastāv iespēja, ka likums un ieteikumi var mainīties pilnībā atceļot iespēju doties ciemos vai nosakot citus ierobežojumus, ja situācija pasliktināsies, taču šobrīd Tieslietu ministrija solīja nepastiprināt drošības pasākumus, jo viss labi darbojas.

4. No ārkārtas situācijas izsludināšanas bija iespējams pārprast un nesaprast ierobežojumus, tādēļ nevajadzētu vainot nevienu draudzi vai citu organizāciju. Saprotami ir vienīgi pēc tam, kad Tieslietu ministrija vai valdība paskaidro, kā rīkoties.

Satversme aizstāv cilvēka reliģiskās pārliecības brīvību un ārkārtas situācija to neatceļ (tikai ierobežo pulcēšanos).
Pirms sestdienas noteikumi ir bijuši vairāk rekomendējoši (aizliegt pulcēšanos virs 200 cilvēkiem), bet sestdienas pieņemtie noteikumi (aizliedzot organizētu pulcēšanos un neorganizētu ierobežojot ar 50 cilvēkiem).

/Draudzes “Kristus Pasaulei” mācītājs Mārcis Jencītis/