Kad pirms aptuveni desmit gadiem Zojai sākās stipras un ilgstošas galvassāpes, ārsti viņai diagnosticēja osteohondrozi.
Šī slimība izraisīja stipras sāpes plecā, kas parādījās pie pastiprinātas fiziskās slodzes. Taču pēc draudzes „Kristus Pasaulei” dziedināšanas dievkalpojuma apmeklēšanas Zojai vairs nesāp plecs un arī galvassāpes vairs nav tik mokošas, kā iepriekš.

„Kad man parādījās pirmās veselības problēmas, kas izpaudās kā stipras un līdz pat nedēļai ilgstošas galvassāpes, devos pie ārsta, lai noskaidrotu, kas man kait. Pēc vairākām pārbaudēm un rentgena uzņēmuma tika diagnosticēta osteohondroze – kompleksi bojājumi locītavu skrimšļaudos. Gandrīz katru dienu sāpēja galva, tāpēc pie tām jau biju tā pieradusi, ka vairs nepievērsu nekādu uzmanību, arī ārstu izrakstītie medikamenti spēja palīdzēt tikai uz īsu brīdi. Kad pagājušā gada novembrī sāku strādāt par sētnieci, slodzes rezultātā sāpes parādījās arī plecā. Arī šoreiz ārsti teica to pašu – tās ir osteohondrozes radītas problēmas. Katru dienu, dodoties uz darbu, domāju, kā spēšu pastrādāt un šo dienu izturēt, jo diskomfortu jutu gandrīz pie katras kustības. Bieži vien pa nakti nevarēju izgulēties, jo stipri sāpēja plecs, tāpēc nākamajā dienā bija vēl grūtāk celties, lai ietu strādāt. Man ir arī mazs dēliņš, kuru šo sāpju dēļ nevarēju paņemt klēpī vai pacelt rokās, lai samīļotu tik bieži, kā viņš vēlētos,” tā stāsta Zoja.

Kad šī gada maijā sieviete ieradās uz draudzes „Kristus Pasaulei” dziedināšanas dievkalpojumu, viņa juta asas sāpes plecā. Pēc tam, kad mācītājs aicināja ikvienu apmeklētāju doties pie kalpotājiem uz aizlūgšanu, arī Zoja atsaucās. Lūgšanas laikā notika kaut kas pārdabisks un sieviete sajuta siltumu plecā, pēc kura sāpes uzreiz pārgāja. „Esmu pārsteigta, ka kopš aizlūgšanas sāpes vairs nav atkārtojušās. Es turpinu strādāt darbā un ikdienā saimniekot mājās, taču sāpes plecā vairs neapgrūtina manu ikdienu un varu droši darīt visu, kas nepieciešams. Arī mans naktsmiers vairs nav traucēts, tāpēc varu izgulēties. Savu mazo dēliņu varu paņemt rokās, lai samīļotu tik bieži, cik viņš vēlas. Lai arī galvassāpes dažreiz vēl parādās, tomēr tās vairs nav ilgstošas un tik mokošas, kā iepriekš. Ticu, ka Dievs arī no tām mani atbrīvos pilnībā. Esmu iepazinusi Dieva mīlestību un to, kā Viņš vēlas mūs dziedināt, tāpēc arī pati cenšos pavadīt laiku, lasot Bībeli un lūdzot. Esmu pateicīga savai meitai, kas jau agrāk bija lūgusi Dievam par manu dziedināšanu un uzaicināja mani uz šo dievkalpojumu, kā arī ikdienā liecina par to, kā Dievs darbojas viņas dzīvē un atbild uz lūgšanām. Bībelē Jesajas grāmatā ir teikts – „Mūsu sods bija uzlikts Viņam (Jēzum) mums par atpestīšanu, ar Viņa brūcēm mēs esam dziedināti”, tāpēc es pasakos Dievam, ka Viņš caur Jēzu Kristu ir mani atbrīvojis no sāpēm,” tā ar prieku saka Zoja.

Zojas Garkalnes liecību pierakstīja Laura Gruševa