Vija ir dzīvespriecīga sieviete, kura ir iepazinusi Dievu un reāli ir piedzīvojusi Viņa brīnumu savā dzīvē – dziedināšanu no vēža.

Pirms trīs gadiem Vija sāka cīnīties ar šķietami nelielu defektu uz sejas – kārpu. Izmantojot tautā zināmas receptes, viņa uzlika zemes taukus un kārpa nonāca nost. Tomēr ar to viss nebeidzās. Tajā vietā palika rēta, tā vairs nedzija un tālāk sekoja problēmas saasināšanās.

Vija stāsta: „Sākumā šķita, ka būšu tikusi vaļā no tās neglītās kārpas, kas vizuāli neizskatījās labi un lika man sabiedrībā justies neērti. Tomēr nekas nebeidzās. Pamanīju, ka rēta nedzīst, uz tās veidojas kreveles, un tas sāka mani uztraukt. Uz deguna radās iekaisums. Aizejot pie ārsta, mani nosūtīja uz slimnīcu un, veicot analīzes, atklājās, ka man ir audzējs – bazalioma otrajā stadijā jeb, citiem vārdiem sakot, man atklāja vēzi. Biju ļoti satriekta par to, ko uzzināju, jo sapratu, ka situācija ir bīstama.

Mediķi man nozīmēja starošanu, kas sākumā palīdzēja novērst šo problēmu, un rēta uz laiku sadzija. Pēc pusotra gada problēma atjaunojās. Rēta atvērās un sāka iekaist. Man ļoti negribējās atkal braukt uz slimnīcu, jo zināju, kas tam sekos. Tomēr nācās, jo vilcinoties sekas var būt ļoti nopietnas. Aizbraucot uz slimnīcu, man tika paziņots, ka būs jāveic operācija un jāizņem daļa no iekaisušās vietas. Tas mani šokēja, un es ļoti baidījos no operācijas, jo nezināju, kādas būs sekas un kāds būs atlabšanas process.

Pirms gaidāmās operācijas šī gada martā Talsos notika draudzes „Kristus Pasaulei” dziedināšanas dievkalpojums, un meita mudināja mani turp doties. Es izlēmu aiziet, jo šī tēma man bija aktuāla – es vēlējos saņemt dziedināšanu. Dievkalpojumā mani uzrunāja viss – slavēšana un mācītāja svētruna. Tā laikā katram bija iespēja saņemt aizlūgšanu par personīgajām vajadzībām. Vēlāk ikviens tika aicināts piedalīties mājas grupā, kas notiek katru nedēļu. Es pieņēmu lēmumu to apmeklēt, man iepatikās arī tās vadītāja, kura ļoti atbalsta un regulāri lūdz Dievu par mani gan klātienē, gan telefoniski.

Pirms sāku apmeklēt mājas grupu Talsos, es ticēju, ka ir kāds augstāks spēks, kurš var palīdzēt cilvēkiem, taču reāli iepazinu Dievu, kad sāku apmeklēt mājas grupu. Es uzzināju, ka Jēzus Kristus ir nomiris un augšāmcēlies par maniem grēkiem un slimībām. Tuvojoties operācijai, es arvien vairāk sāku tuvoties Dievam. Mājās man bija Bībele, kuru lasot mani uzrunāja Rakstu vietas par ticību. Sāku saprast, ka, sekojot un ticot Dievam, Viņš var mani dziedināt. Mani iedrošināja arī pārējo mājas grupas dalībnieku lūgšanas.

Pienāca laiks, kad bija jāveic operācija. Esot slimnīcā, pastiprināti saucu uz Dievu, lasīju Bībeli un lūdzu. Šajās dienās es ļoti piedzīvoju Dieva tuvumu. Katru dienu devos uz slimnīcas kapelu, lai meklētu Viņa klātbūtni.

Kopumā man veica divas operācijas, no kurām pirmā bija vissmagākā. Tika veikta sarežģīta manipulācija, kuras laikā man nogrieza bojātos audus no deguna, bet pieres ādu nedaudz nostiepa uz leju, lai aizstātu iztrūkstošo daļu. Otrā operācija nebija tik sarežģīta un nepatīkama. Šīs ķirurģiskās iejaukšanās tika veiktas, lai slimība neturpinātu izplatīties, taču to laikā atklājās kāds pārsteidzošs fakts – vēža šūnu manā ķermenī vairs nebija! Tās bija pazudušas, un es sapratu, ka tas ir Dieva brīnums! Pēc analīzēm, kas tika veiktas pēc operācijām, noskaidrojās, ka vēža šūnas ir pazudušas. Slimība neturpināja savu attīstības gaitu, un tas sniedza man lielu mieru sirdī. Es esmu ļoti pateicīga Dievam par savu dziedināšanu!”

Šobrīd Vija jūtās ļoti priecīga, jo viņa zina, ka Dievs ir varens un viņas Kungs ir Jēzus Kristus, kurš ir ne tikai Glābējs, bet arī Ārsts. Citiem Vija iesaka: „Ticiet Jēzum Kristum, tad arī jūs varēsiet piedzīvot savu dziedināšanu!”

Vijas Putniņas liecību pierakstīja Kristīne Krapāne