Vīru grupu tīkls mūsu draudzē sāka veidoties pagājušā gada martā,
kad Tērbatas ielā notika pirmā draudzes „Kristus pasaulei” vīru grupas sapulce. Tajā piedalījās 23 vīri. Draudzes mācītājs Mārcis Jencītis bija šai reizei sagatavojis stiprinošu svētrunu par Dieva vīru Gideonu.

Šīs sapulces notika visu martu. Marta beigās notika lielās atvērtās vīru grupas dalīšanās. Patstāvīgu darbību uzsāka četras vīru grupas, kuras sāka vadīt Arvis, Dainis, Edgars un Artūrs. Ar šiem četriem vadītājiem mācītājs iesāka vīru līderu grupu. Līdzšinējo līderu grupu, kurā bija galvenokārt sievas, turpināja vadīt un aprūpēt Ganna. Līdz ar to draudzē tika izveidots atsevišķs vīru un sievu mājas grupu tīkls.

Kāpēc ir vajadzīgas atsevišķas grupas sievietēm un vīriešiem? Lūk, ko par to saka Jānis no Edgara mājas grupas: Jūtos brīvāks un varu atklātāk runāt par visām lietām. Kopš esmu vīru grupā, man ir labāks lūgšanu laiks. Šeit ir lielāka disciplīna, kas arī ir vajadzīgs. Tas ir tikai sākums. Mēs jau vēl augsim!

Vīru grupu neformālie pasākumi ir īpaši. Tos raksturo sportiskas aktivitātes. Pagājušā gada 29. maijā vīru mājas grupām bija kopējs neformālais pasākums – peintbola turnīrs un G12 kausa izcīņa vīriem. Pēc tam vīru grupas, gan katra atsevišķi, gan apvienojot spēkus, ir organizējušas gan pludmales volejbola sacensības, gan braukšanu ar kartingiem, gan kāpšanu pa alpīnistu sienu.

Kas vīru grupās notiek patlaban? Kas ir tas aktuālais, ar ko grupu vadītāji ir nodarbināti šodien?

Kopš šā gada sākuma draudzē ir izveidota vēl viena līderu grupa, kurā ir tikai sievas. Šajā grupā valda spēcīgs evaņģēlisma gars un tas ir izaicinājums tieši draudzes līderiem – vīriem.

Aizsniegt un glābt pazudušos – lūk, ar ko šobrīd ir pārņemti draudzes vīri vadītāji.

Vīru deficīts draudzēs Latvijā un arī „Kristus Pasaulei” ir stipri jūtams. Īpaši to var teikt par vīriem līderiem, kuri var uzņemties atbildību un vest aiz sevis citus cilvēkus. Tāpēc pacelt tieši vīriešus un kalpot viņiem ir vīru grupu pamatuzdevums.

Pēdējā laikā vīru grupas sāk skaitliski pieaugt, tajās parādās diezgan daudz jaunu cilvēku. Tomēr priecāties vēl ir pāragri, jo darbs ar vīriem ir daudz grūtāks. Galvenie faktori, kas daudziem kavē nostiprināties un pieaugt Dievā, ir dažādas atkarības, kā arī kontrole no tuvinieku puses. Tāpēc šeit ir nepieciešama ļoti liela pacietība un ticība. To, kā arī augļus un reālus darba rezultātus tad arī novēlam draudzes vīru mājas grupu vadītājiem.

Artūrs Danenbaums.