Alkohola atkarība spēj izpostīt visu dzīvi.
Bieži vien cilvēks pat nepamana, kā šīs atkarības dēļ, lēnām parādās dažāda rakstura problēmas. Pasliktinās attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem, tiek sabojāta paša veselība un pasliktinās arī finansiālais stāvoklis. Vitas dzīvi pilnībā sabojāja šī atkarība. Taču viņa dalīsies savā stāstā kā no pārmērīgas alkohola lietošanas viņa atrada ceļu pie Dieva un ieguva savā dzīvē pārmaiņas. Pati Vita mums stāsta:

“Sāku lietot alkoholu jaunībā kopā ar savu vīru. Pamazām es kļuvu atkarīga, jo alkoholu sāku dzert regulāri. Pat tik daudz, ka mani atlaida no darba un arī citos darbos mani negribēja redzēt. Tuvinieki no manis novērsās, viņi neticēja man un negribēja ar mani saistīties. Attiecības ar vīru pasliktinājās, ar vien biežāk notika skandāli, tiku pazemota citu cilvēku klātbūtnē. Pārdzīvojumu dēļ es aizgāju no vīra un nokļuvu uz ielas. Es jutos nemīlēta un izstumta no sabiedrības. Izlēmu aizbraukt uz rehabilitācijas centru priekš smagi slimiem cilvēkiem. Tur es pavadīju veselu gadu, sastapos ar Dievu un kļuvu brīva no alkohola. Es sāku apzināties, ka Dievs eksistē un vēlos Viņam kalpot. Sāku veidot personīgas attiecības ar Dievu. Caur lūgšanām sapratu, kur dzīvē esmu kļūdījusies un kas man būtu jāmaina. Atgriežoties mājās no rehabilitācijas centra man bija ļoti bail atsākt dzert, bija bail, ka viss sāksies no sākuma, lai gan es apzinājos, ka esmu brīva no tā visa. Tagad saprotu, ka tā bija mana lielā bijība pret Dievu. Es iekšēji apzinājos, ka man ir sapnis un vīzija ko vēlos dzīvē sasniegt – vēlos palīdzēt cilvēkiem un stāstīt viņiem par Dievu. Tikai nezināju, kur doties, lai sasniegtu šo sapni.

Par draudzi „Kristus pasaulei” zināju sen, jo biju skatījusies dažas no mācītāja svētrunām. Kā reiz manās rokās nonāca afiša kurā izlasīju, ka tiek rīkots evaņģelizācijas pasākums Rīgā. Pasākuma laikā es satikos ar sievieti no draudzes „Kristus pasaulei” un nokļuvu mājas grupiņā. Es sapratu, ka man patīk draudzes mācība un cilvēku savstarpējās attiecības, piemēram, cilvēku aprūpe. Par mani pašu ļoti rūpējās mana mājas grupiņas vadītāja, kad sāku šeit iet, padziļinātāk mācīja kā veidot un uzturēt attiecības ar Dievu, mācīja ko tālāk darīt pēc tā, kad pieņēmu Jēzu Kristu kā savu Glābēju. Redzēju, ka draudze „Kristus pasaulei” ir disciplinēta draudze ar bībelisku mācību – tiek pievērsta uzmanība personiskajām attiecībām ar Dievu un evanģelizācijai. Redzēju kā arī apkārtējiem cilvēkiem šajā draudzē mainījās dzīves, ka šeit darbojas Dievs, un draudze aug un vairojas. Apzinājos, ka draudze „Kristus pasaulei” ir vieta, kur man iznāks piepildīt savu sapni: palīdzēt apkārtējiem, vedot tos pie Dieva un celt savu mājas grupiņu. Es pieņēmu lēmumu, ka apmeklēšu katru mājas grupiņu, dievkalpojumu un mācīšos Bībeles skolā. Pateicoties mūsu draudzei es vēl vairāk turos pie Dieva, jo šeit es iemācījos būt disciplinēta savās personīgajās attiecībās ar Dievu, iet evaņģelizēt, kā arī es redzu, ka manā dzīvē darbojas Dievs. Es jau vairākus gadus nelietoju alkoholu un ticu, ka Dievs mani ir dziedinājis no tā izraisītajām sekām. Man apkārt ir cilvēki, kuri mani motivē kalpot Dievam. Tagad es zinu, ka esmu savā vietā tieši tur, kur Dievs grib lai es būtu, tagad es darīšu visu, lai cilvēki iepazītu Dievu. Es novēlu katram kristietim būt drosmīgam un stāstīt kādus brīnumus Dievs ir darījis viņu dzīvē!”

Vitas Skolmeistares liecību pierakstīja Ilze Ribokas.