“Kad biju pavisam maza, mamma mani baroja ar bērnu pārtiku,
no kuras man pēc ēšanas vienmēr bija vēdera problēmas un jēli izsitumi pa visu ķermeni. Taču, lietojot speciālo pretalerģisko pārtiku, viss bija kārtībā. Tomēr, man pieaugot, alerģijai līdzīgā reakcija uz pārtiku atkārtojās, un pirms aptuveni četriem gadiem es nokļuvu slimnīcā ilgstošu aizcietējumu radītās organisma saindēšanās dēļ. Tur gastroenterologs man konstatēja celiakiju – glutēna, kas ir kviešu, rudzu un miežu olbaltumvielu, nepanesību. Man tika noteikta stingra diēta, kas izslēdz maizes, cepumu, bulciņu un citu pārtikas produktu lietošanu ikdienā, jo zāles pret šo slimību nepastāv. Ārsts brīdināja – ja neievērošu diētu, vēdera problēmas var atkārtoties un pat izraisīt zarnu plīsumu,”
 stāsta Zane.

Tā kā meitenei ļoti garšo maize un citas lietas, kas satur glutēnu, stingro diētu viņa spēja izturēt maksimums nedēļu. Diemžēl diētas neievērošana uzreiz saasināja veselības problēmas, kas izpaudās kā nogurums, nespēja koncentrēties, nomāktība, slikta pašsajūta, vēdera un galvas sāpes. Zane regulāri jutās slikti un mocījās sāpēs, taču nespēja apņemties pilnībā atteikties no konkrētajiem pārtikas produktiem.

„Kad kopā ar mammu sāku apmeklēt draudzi „Kristus Pasaulei”, mani uzrunāja tas, ka Dievs ikvienu cilvēku spēj atbrīvot un dziedināt no garīgām problēmām – depresijas un nomāktības. Par iespēju saņemt dziedināšanu no celiakijas aizdomājos reti, jo biju šo problēmu jau pieņēmusi kā normu. Tomēr šad tad mājās lūdzu Dievu arī par to. Kad pavasarī devos uz inkaunteru jeb lūgšanu nometni, jutos celiakijas nomocīta, jo man atkal bija slikti.  Esot tur un kopā ar citiem slavējot Dievu, man radās pārliecība, ka varu tikt dziedināta, tāpēc devos pie kalpotājas, lai saņemtu aizlūgšanu. Pēc tam sāku justies labāk, jo galvas un vēdera sāpes mazinājās, tāpēc paļāvos uz Dievu, ka Viņš mani tiešām ir dziedinājis. Kad atgriezos mājās, pieņēmu lēmumu bez bailēm ēst pārtikas produktus, kas satur glutēnu. Kopš tās dienas slimības simptomi tiešām vairs nav atkārtojušies un es jūtos labi,” priecīgi saka Zane.

Tagad Zane kopā ar mammu ik nedēļu apmeklē draudzes „Kristus Pasaulei” dievkalpojumus un mājas grupiņu. Meitene ir spēka pilna un viņu vairs nemoka vēdera un galvassāpes, pie kurām bija tā pieradusi. Viņa var droši ēst visu, ko vēlas bez uztraukuma par savu veselību. Arī koncentrēšanās spējas ir atgriezušās un Zane vairs nejūtas slimības nomākta. „Esmu ļoti pateicīga Dievam, kurš mani dziedināja no slimības, kas mani mocīja jau no pašas mazotnes. Man vairs nav jāsatraucas, vai ēdiens nesatur glutēnu, kas man atkal varētu radīt veselības problēmas. Arī mamma ir ļoti priecīga par manu dziedināšanu, jo viņa labi atceras, kā mocījos ar celiakiju. Dažreiz es pat aizraujos un apēdu vairāk maizes, nekā vajadzētu, taču slimības simptomi nav atkārtojušies. Esmu vesela!” tā smaidot stāsta Zane.

Zanes Celmas liecību pierakstīja Laura Gruševa