Saulainajā ziemassvētku rītā draudzes “Kristus Pasaulei” dievkalpojums pulcēja lielu apmeklētāju skaitu. Priecīgi, pacilātā svētku noskaņā ieradās gan draudzes dalībnieki, gan aicinātie viesi, lai būtu kopā Jēzus Kristus dzimšanas svētkos.

Pasākumu atklāja draudzes slavēšanas grupa, aicinot visus slavēt Dievu. Nu jau par tradīciju ir kļuvusi īpašā dievkalpojuma “odziņa” – teātra izrāde. Uzveduma centrā bija cīņa starp labo un ļauno, starp nesavtīgu mīlestību un varaskāri. Sižets par kādas pilsētas mācītāju, kurš traģiski zaudējis savu ģimeni, iegrimis depresijā, kādēļ draudze ir faktiski izjukusi. Pilsēta slīgst nabadzībā. Šai laikā tur uzrodas kāds visai ietekmīgs vīrs Pēteris, kurš negodīgi tīko iegūt mēra amatu. Viņš vēlas nojaukt baznīcas ēku un tās vietā uzcelt kazino. Izskatās, ka viņa plāni izdosies, mācītājs un draudze jau gandrīz padodas, bet notiek kas negaidīts. Kādu dienu pilsētā ierodas nevienam nepazīstam svešinieks. Daniels ir ticīgs cilvēks, kuru Dievs ir izmainījis un viņam ir vēsts draudzes cilvēkiem. Viņš aicina jebkurā situācijā uzdot sev jautājumu – ko darītu Jēzus? Šis jautājums un tas, kas palīdz kristiešiem pieņemt lēmumu cīnīties un gūt uzvaru, savukārt skatītāju tas mudināja pārdomāt par savu vērtību sistēmu. Īstu paliekošu laimi, prieku, personīgu un sabiedrības uzplaukumu atnes tad, ja rīkojamies tā, kā Jēzus to darītu.

Dievkalpojumu turpināja mācītāja svētruna, kuras centrā bija vēsts par Dieva mīlestību. Tās dēļ Dieva Dēls nāca uz zemes kā cilvēks. Viņa mīlestība ir tā, kas dod mums spēku nesalūzt smagās situācijās. Cilvēka mīlestība nekad nebūs pilnīga. Pat vistuvākie cilvēki, kuri mūs tiešām mīl, reizēm liks mums vilties, apzināti vai neapzināti liks mums piedzīvot sāpes, jo pilnīga ir tikai Dieva mīlestība. Katram ir jātiecas tuvāk iepazīt Dievu un Viņa mīlestību, jo tā mums vienmēr dos spēku, prieku, darīs mūs stiprākus, spējīgus pārvarēt katru zaudējumu iziet cauri katrām grūtībām un turpināt mīlēt citus. To, kurš pazīst Dieva mīlestību, nekāda nodevība nespēj izsist no līdzsvara.

Pasākumu noslēdza draudzes mūziķi ar aizkustinošām un priecīgām dziesmām. Ikvienam, kurš nav piedzīvojis Dieva mīlestību, novēlam atvērt savas sirdis un pieņemt Viņu. Tiem, kuri jau pazīst Jēzu kā savu Glābēju, novēlam pieaugt Kristus atziņā un mīlestībā uz apkārtējiem.

Dace Daubere