Šogad pirmssvētku laiks bija saspringts arī draudzē „Kristus Pasaulei”.
Noritēja cītīga gatavošanās Ziemassvētku dievkalpojumam, kas notika sestdien, 24. decembrī. Cilvēki domāja par to, kurus no saviem draugiem un radiniekiem uzaicināt uz šo dievkalpojumu. Katram bija uzticēts kāds pienākums, lai svētku pasākums noritētu veiksmīgi. Liela daļa draudzes iejutās aktieru lomās, kopā ar draugiem no Igaunijas iestudējot lugu par debesīm un elli.

Kā jau ierasts, ciemiņus pirms dievkalpojuma sagaidīja draudzes kalpotāji. Šoreiz katrs atnākušais saņēma nelielu dāvaniņu. Cilvēkiem tika palīdzēts arī atrast ērtāko sēdvietu, lai vislabāk varētu izbaudīt Ziemassvētku dievkalpojumu.

Pēc Dieva slavēšanas un pielūgsmes uz skatuves kāpa mācītājs Mārcis Jencītis, lai sludinātu par Jēzus Kristus patieso iemeslu un mērķi nākt uz Zemes, dzīvot kā cilvēkam un mirt pie krusta. Pēc tam sekoja teātra izrāde par šo pašu tematu. Aktieri izspēlēja dažādas dzīves situācijas, kad cilvēkiem tiek dota iespēja pieņemt Jēzus par savu personīgo Glābēju. Šī drāma ir jau kļuvusi par tradīciju draudzē „Kristus Pasaulei” – katru gadu ierodas draugi no ārzemēm, kas divas dienas apmāca jaunos aktierus.

Īpaši Ziemassvētku dievkalpojumam tika gatavota arī deja. Dejotāja Inga dalās savā pieredzē: „Dejas sagatavošana noritēja ļoti labi, Dievs man ļoti palīdzēja. Trīs mēnešus biju ļoti daudz lūgusi par cilvēkiem, kurus aicināju apmeklēt dievkalpojumu. Jutu, ka esmu daudz ieguldījusi. Pašā dievkalpojuma dienā bija miers un likās, ka viss būs labi, jo pirms tam biju daudz strādājusi. Ar deju viss bija kārtībā un arī cilvēki atnāca! Uz dievkalpojumu ieradās divas manas draudzenes ar savām mammām. Man ir liels prieks, jo viņām viss ļoti patika – slavēšana, svētruna un drāma.”

Pēteris jau otro gadu pēc kārtas piedalās drāmā kā aktieris. „Pašam ļoti patika piedalīties drāmā, ceru, ka nākamgad arī varēšu piedalīties, bet īsti nezinu, vai bija labāk kā pagājušogad, jo iepriekš man bija loma, kurā nevarēju īsti vērtēt citus. Domāju, ka šogad man gāja labāk,” saka Pēteris. Viņš uz dievkalpojumu bija uzaicinājis vairākus draugus, no kuriem daļa arī atnāca. Kad cilvēki tika aicināti iziet priekšā, lai pieņemtu Jēzu par savu Glābēju, Pēteris saviem draugiem ieteica iet visiem kopā. Viņš ļoti priecājas, ka viņi izvēlējās uzticēt savas dzīves Jēzum un pēc tam arī paši izteica vēlmi nākt uz dievkalpojumu arī nākamajā sestdienā.

Pēc dievkalpojuma visi tika aicināti izbaudīt cienastu – tēju un saldumus. Šādā neformālā gaisotnē cilvēki varēja vairāk sadraudzēties, novēlēt viens otram priecīgus Ziemassvētkus un dalīties iespaidos par dievkalpojumu un drāmu. Visi atnākušie bija ļoti priecīgi par draudzes „Kristus Pasaulei” Ziemassvētku pasākumu.

Laura Zeniņa.