Derētais gans nav īstais gans,

tas ir gans, kas rūpējas par avīm tikai tāpēc, ka viņam maksā algu. Salīdzinājums varētu būt vecāki, kuri no valsts saņem algu par to, ka rūpējas par bērniem. Es nesaku, ka ir slikti saņemt pabalstu, ja tu rūpējies par bērniem, bet, ja mērķis ir rūpēties par bērniem tikai tāpēc, lai saņemtu naudu, tad tas nav pareizs motīvs, un tādi vecāki nav īstā māte un īstais tēvs. Labais gans ir īstais gans. Ne visi bioloģiskie tēvi un mātes patiešām ir īstie tēvi un mātes. Īstie vecāki ir ieinteresēti savos bērnos. Īstais tēvs vai māte iežēlojas par saviem bērniem, rūpējas par viņiem, ir ieinteresēti galvenokārt viņos, nevis sevī. Jādomā arī par sevi, jo tu pats esi otrā prioritāte aiz Dieva, taču, ja tu mīli cilvēkus, tu mīli Dievu un otrādi. Dieva vārds saka – mīli savu tuvāko kā sevi pašu.

„Ja kāds saka: es mīlu Dievu, – un ienīst savu brāli, tad viņš ir melis; jo, kas nemīl savu brāli, ko viņš ir redzējis, nevar mīlēt Dievu, ko viņš nav redzējis.” (1. Jāņa 4:20)

Ja tu nemīli savu brāli, kuru esi redzējis, ar kuru vari sasveicināties, aptaustīt un būt kopā, darīt viņam labas lietas, kā tu vari teikt, ka mīli Dievu? Mīlestība pret Dievu ir saistīta ar mīlestību pret cilvēkiem. Mīlēt cilvēkus ir jāmācās.

Kas ir labais gans un derētais gans?

„ES ESMU labais gans. Labais gans atdod savu dzīvību par savām avīm. Derētais gans, kas nav īstais, kam avis nepieder, redzēdams vilku nākam, atstāj avis un bēg, – un vilks tās nolaupa un izklīdina, jo viņš ir derēts gans un avis viņam nerūp. ES ESMU labais gans; Es pazīstu Savas avis, un Manas avis Mani pazīst. Itin kā Tēvs pazīst Mani, Es pazīstu Tēvu; un Es atdodu Savu dzīvību par Savām avīm. Man vēl ir citas avis, kas nav no šīs kūts; arī tās Man jāatved; arī viņas dzirdēs Manu balsi, un būs viens ganāms pulks un viens gans. Tāpēc Tēvs Mani mīl, ka Es atdodu Savu dzīvību, lai Es to atkal atgūtu. Neviens to nav Man atņēmis, bet Es to atdodu pats no Sevis. Man ir vara to atdot un vara to atkal ņemt. Šo uzdevumu Es esmu saņēmis no Sava Tēva.”” (Jāņa 10:11-18)

Tie ir Jēzus vārdi. Ja kādam vēl ir šaubas par to, vai Jēzus Kristus ir arī Vecās Derības Dievs, Jēzus saka: „ES ESMU.” Tātad – JAHVE, tas ir Vecās Derības Dieva Vārds. Jēzus ir Labais Gans. Nevis nolīgtais vai derētais gans, ne pašlabuma meklētājs, bet gans, kas atnāca uz zemes, nomira pie krusta, lai dotu labumu cilvēkiem. Jēzus ir ieinteresēts cilvēkos.

Jēzus ir ieinteresēts personīgi tevī! Jēzus mīl personīgi tevi! Jēzus iežēlojas par tevi. Jēzus rūpējas par tevi. Ne tāpēc, ka Viņam maksā algu. Ja arī Viņš saņemtu algu par to, ka rūpējas par cilvēkiem, tas būtu tikai blakus produkts, bonuss vai papildu privilēģija. Primāri tā ir Jēzus interese cilvēkos, Jēzu pirmkārt interesē tu pats. Savukārt reliģiskie cilvēki, pirms diviem tūkstošiem gadu tie bija jūdi, farizeji, bija tie, kas sita Jēzu krustā. Viņi apgalvoja, ka pazīst Dievu un rūpējas par cilvēkiem, taču Bībele caur Jēzus vārdiem mums māca, ka reliģiskie cilvēki patiesībā rūpējās paši par sevi, nevis par cilvēkiem. Viņi nelietīgi valkāja Dieva vārdu, kalpoja, deva desmito tiesu, turēja sabatu un savus likumus līdz nejēdzībai, bet iekšēji viņos nebija mīlestība uz cilvēkiem, viņi vairāk domāja par sevi. Atnāca Jēzus Kristus, Kurš neatbilda viņu standartiem, Viņš satricināja visu viņu pašuzcelto impēriju, un tā sabruka. Reliģija sita Jēzu krustā, taču Jēzus augšāmcēlās un ir dzīvs, un Jēzus ir mīlestības Dievs, Labais Gans. Jēzus nekalpo tev Sava labuma dēļ, bet gan tevis dēļ. Tā ir patiesa, neviltota mīlestība. Jēzus saka:

„Nevienam nav lielākas mīlestības kā šī, ja kāds savu dzīvību nodod par saviem draugiem.” (Jāņa 15:13)

Jēzus atdeva Savu dzīvību, nomira pie krusta, būdams Dievs. Tas nav tas pats, ka cilvēks nomirst par kādu, tas ir Dievs, Kuram tas nebūt nebūtu jādara. Dievs, Kurš visu ir radījis, pazemojās un dzīvoja kā cilvēks, un ļāva Sevi spīdzināt un nogalināt. Viņš tika pienests kā upurjērs par sodu par mūsu grēkiem. Ikviens, kas tic uz Jēzu Kristu, tiek izglābts. Dievs Savu mīlestību uz mums pierāda ar to, ka Viņš par mums nomira, kad mēs vēl bijām grēcinieki. Tu nevari teikt, ka Dievs tevi nemīl. Dievs mīl katru cilvēku, Viņš ir nomiris par katru cilvēku – par tevi, par mani. Jēzus nomira personīgi par tevi. Jēzus augšāmcēlās personīgi par tevi. Jēzus tev ir devis atjaunotu dzīvi. Viņš ir Labais Gans. Viņš ir ieinteresēts personīgi tevī!

„Labais Gans atdod Savu dzīvību par Savām avīm.” Derētais gans nav īstais gans, tas bija Jūda, tie ir reliģiozi cilvēki, kuriem avis nepieder, un, redzot nākam vilku, viņi atstāj avis un bēg. Vilks tās nolaupa un izklīdina. Derētajam ganam avis nerūp. Viņam rūp sava alga. Pirms dažām dienā es izlasīju ļoti labu citātu: Ja mēs ikdienā izrādītu kaut nedaudz vairāk ieinteresētības cilvēkos, tad mēs divos mēnešos iegūtu sev vairāk draugus nekā divos gados. Jēzus atnāca un izrādīja interesi par cilvēkiem, neņemot vērā tā laika paražas. Viņu apvainoja par to, ka Viņš sēž ar grēciniekiem, sēž ar viņiem pie viena galda, Viņš gāja pie prostitūtām, Jēzum to pārmeta, Viņu vajāja par to, ka Viņš pārkāpa sabatu jeb tā laika reliģiskos likumus, dziedinādams cilvēkus. Jēzus vairāk ir ieinteresēts cilvēkos, nekā sekās, pārkāpjot reliģiskus likumus. Tādēļ arī Jēzu sita krustā, – Viņš neievēroja reliģisko kārtību. Jēzus mīlēja cilvēkus.

„ES ESMU labais gans; Es pazīstu Savas avis, un Manas avis Mani pazīst. Tāpēc Tēvs Mani mīl, ka Es atdodu Savu dzīvību, lai Es to atkal atgūtu. Neviens to nav Man atņēmis, bet Es to atdodu pats no Sevis.” Jēzus atdeva Savu dzīvību brīvprātīgi, labprātīgi, iniciatīva nāca no Viņa paša. Ne no ārējas motivācijas, ne no tā, ka kāds Viņam par to samaksās. Pareizs mērķis ir cilvēks bez algas. Bet, ja par to maksā algu, slava Dievam! Ja man nemaksātu algu, es tik un tā kalpotu cilvēkiem. Jēzus saka: „Pats no Sevis Es atdodu Savu dzīvību.” Jēzus upuris ir brīvprātīgs, bez papildu motivācijas un stimulācijas.

Es tev pastāstīšu par kādu notikumu Anglijā, Velsā, pirms daudziem gadiem. Tā ir zeme ar izteiktu reljefu, un pa šādu apvidu ceļā devās māte ar bērnu. Ceļā viņus pārsteidza sniegputenis, un viņi nesasniedza galamērķi. Glābēji viņus atrada. Māte bija mirusi, bet bērniņš, mātes auguma apklāts un sasildīts, izdzīvoja. Šis bērniņš, kurš izdzīvoja, kļuva par vienu no lielākajiem Anglijas oratoriem, mēs viņu zinām kā Anglijas premjerministru Deividu Loidu Džordžu. „Es esmu labais gans,” Jēzus saka, „un Es atdodu dzīvību par Savām avīm.” Vai mātei kāds maksāja par to, lai viņa glābj savu bērnu? Mātei nav jāmaksā, lai viņa audzinātu savus bērnus. Tēvam nav jāmaksā par to, lai viņš audzinātu un mīlētu savus bērnus. Patiesam Dieva bērnam, kurš mīl Dievu, nav vajadzīga papildu motivācija vai sava labuma meklēšana, lai mīlētu cilvēkus.

Vai tajā brīdī, kad tu piedzimi no augšas, tu saņēmi Svēto Garu? Svētais Gars mājo tevī? Tad tev ir dievišķs raksturs. Tad nu dzīvo pēc tā, kāds tu esi no iekšpuses! Dievs mīl cilvēkus bez atlīdzības. Dievs ir ieinteresēts cilvēkos, un Viņa bauslis ir: „Esi ieinteresēt citos bez atlīdzības, bez pašlabuma meklēšanas, pats no sevis, brīvprātīgi, tā kalpodams Dievam.” Ja tu zini, ka tā ir Dieva griba, tad vienkārši rīkoties tā. Tev nav jāgaida kāda īpaša iežēlošanās vai mīlestības sajūta. Tev ir jāpieņem lēmums rīkoties, būt ieinteresētam cilvēkos. Ja tu būsi vairāk ieinteresēts cilvēkos, Dievs vairāk varēs caur tevi darboties. Un tev būs visas tās svētības, ko Dievs tev ir paredzējis, visi apsolījumi, kurus Dievs tev ir atklājis.

Palīdzi noteiktam cilvēku skaitam iegūt to, ko viņi vēlas, un Dievs palīdzēs tev iegūt to, ko tu vēlies. Vai tu esi gājis evaņģelizēt uz ielām? Varētu runāt par divu veidu evaņģēlistiem.

Pirmais evaņģēlists. „Labdien! Vai es varu jums uzdot jautājumu?” „Jā, lūdzu.” „Vai jums kādreiz kāds ir stāstījis par Dievu?” „O, nē!” „Vai es varu pastāstīt?” „Labi, tikai ātri.” „Vai jums kādreiz kāds ir teicis, ka Jēzus jūs mīl?” „Nē, man pirmo reizi kāds saka, ka kāds mani mīl.” Šis evaņģēlists stāsta evaņģēliju ar vienu domu galvā – lai šis cilvēks noskaita grēku nožēlas lūgšanu un pieņem Kristu. Evaņģēlists meistarīgi vada cilvēku šajā lūgšanā, viņš to noskaita, evaņģēlists atviegloti nopūšas un atvadās no šī cilvēka. „Hū, tas ir izdarīts! Es no savas puses Dieva priekšā visu esmu izdarījis. Es šim cilvēkam par Jēzu esmu izstāstījis, tagad „lai asinis ir uz viņa paša galvas”. Ja viņš tagad neklausīs un nedzīvos svētu dzīvi, viņš pats ir vainīgs.” Ja tev ir šāda attieksme, tā ir derētā gana attieksme. Tev ir jābūt ieinteresētam pašā cilvēkā, lai viņš tiešām ir ar Dievu. Lai viņš tiešām ir glābts, nevis tikai pienākuma pēc noevaņģelizējis, jo tā draudzē māca. Kas notiks ar šo cilvēku tālāk? Jēzus bija ieinteresēts pašos cilvēkos, Viņš pavadīja laiku kopā ar viņiem.

Otrais evaņģēlists. Viņš var uzrunāt cilvēku tieši tāpat kā pirmais evaņģēlists, bet viņam ir cita attieksme, jo viņam patiesi interesē otrs cilvēks. Kā tu domā, kuram no viņiem būs vairāk augļu? Turklāt – visās jomās? Labajam ganam. Ir tāda grāmata un filma „Bagātais un nabagais brālis”. Lūk, arī atšķirības starp viņiem abiem. Bagātais brālis ir labais gans ar pareizu attieksmi pret cilvēkiem, nabagais brālis ir neīstais gans ar nepareizu attieksmi pret cilvēkiem. Nabagais brālis ir vērsts uz sevi. Nabagais brālis – derētais gans dara, ko draudzē saka, pienākumus izpilda, bet interese cilvēkos nav. Cilvēki pa gabalu jūt ieinteresētību. Cilvēki jūt tavu interesi balsī, pat telefona sarunā.

Es nolasīšu īsziņu, ko saņēmu vakar. To raksta pieaudzis cilvēks no manas komandas. „Sveiks, tēti! Gribēju Tev pateikt, ka šonedēļ uzstādīju rekordu – nopelnīju 455 eiro! JPaldies, ka tici un audzini mani!” Viņa pati ir nopelnījusi 455 eiro, turklāt nedēļas laikā. To raksta cilvēks, kurš iepriekš vispār strādāt nemācēja. Šis cilvēks gadu tika motivēts, stumts un rāts. „Kā tu dari savu darbu? Kā tu attiecies pret klientiem?” Tika doti desmitiem padomu. Kopš viņa iesāka savu biznesu, apmēram gadu nebija nekādu augļu, tagad, pēdējos mēnešos, ir klienti un ir augļi, ir nauda. „Paldies tev, tēti!” Kompliments man. Man patīk to dzirdēt. Uzrakstiet man, ja esmu kaut nedaudz palīdzējis jums. Manuprāt, šī finansiālā izlaušanās ir notikusi tādēļ, ka kāds ir izrādījis interesi par šo cilvēku.

Kad tu izrādi patiesu ieinteresētību cilvēkos, viņi paceļas, uzplaukst un kļūst brīvi. Draudzē ir kāds bērns, kuru vecāki grib sūtīt cīņu sportā. Puika saka: „Es sitīšu cilvēkus.” Ja labais gans un derētais gans, abi divi iet boksa sekcijā, kā atšķirsies viņu motivācija? Labais gans vēlēsies aizstāvēt cilvēkus, derētais gans vēlēties cilvēkiem sist, aizstāvēt sevi, pastāvēt par sevi un nodarīt citiem ļaunumu. Bērns ir vienkārši miesa, viņš daudz nesaprot. Kā vecāki audzinās, tā arī būs. Parunāsim par mūsu valsti. Es internetā atradu divas ziņas. Pirmā ziņa: „Drošības policija vērtēs, vai jaunais likums ļaus sākt kriminālprocesu pret Benesu Aijo?” Kas ir Beness Aijo? Tas ir cilvēks, kurš atbalsta fašistus Dombasā. Viņš aizbrauca uz turieni un piedalījās karā. Cilvēks, kurš ir pret mūsu valsti, atbalsta mūsu valsts dalīšanu un graušanu, un tas ir noziegums pret Latvijas valsti. Un policija vērtēs, vai vispār var viņam ko teikt. Otrā ziņa: „ASV Islama valsts atbalstītājam par to, ka viņš gribēja pievienoties džihādistiem Sīrijā, piespriež divdesmit gadus cietumsodu.” Islama valsts ir tas pats, kas Putina valsts, tikai Putina valsts ir spēcīgāka, vismaz viņu ideoloģija ir vērsta tikai uz pašu Krieviju un tās interesēm. Šobrīd Krievijas spēki atrodas svešas valsts teritorijā – Ukrainā. Islama valsts ir tāds pats drauds pasaulei kā komunisms vai fašisms. Amerikā nedomāja, vai likums atļauj sākt vajāšanu, bet rīkojās nekavējoties un radikāli. Kura valsts – Latvija vai Amerika – rūpējas par savas valsts pilsoņiem? Jau pēc ziņu virsrakstiem vien ir skaidrs, kuras valsts valdība ir vairāk ieinteresēta pašos cilvēkos. Jēzus iegāja templī un izdzina pārdevējus ārā. Viņš disciplinēja viņus. Kas ir jādara, ja dievkalpojuma laikā atkārtoti zvana telefons? Jāatnes priekšā, jāpaliek apakšā zem manas kājas un kāja jānolaiž. Ja mājas grupiņā ir cilvēks, kurš nepārtraukti vārās vai neievēro personīgo higiēnu, šāds cilvēks nav jāpatur grupā. Lūk, labais gans. Labais gans reizēm ir stingrs un nemaz nešķiet tik labs.

„Es Esmu labais gans, un labais gans atdod Savu dzīvību par Savām avīm.” Derētais gans, kas nav īstais, kam avis nepieder, redzēdams vilku nākam, atstāj avis un bēg. Jo viņš ir derēts gans, un avis viņam nerūp.” Kamēr tavas un otra cilvēka intereses sakrīt, tikmēr tu viņam kalpo? Tad, kad otra intereses krustojas ar tavām interesēm, tu pārstāj viņam kalpot? Derētais gans šādos brīžos bēg.

Aļaska. Patiess notikums. Trīs vīri un divpadsmitgadīgs viena vīra dēlēns. Viņi nodarbojās ar zvejniecību, bija sava lidmašīna. Atpakaļceļā uz bāzi lidmašīna cieta avārijā un iekrita okeānā, taču attālums līdz krastam bija tāds, ka rūdīts cilvēks varētu to nopeldēt. Un divi no šiem vīriem izpeldēja. Un tie krastā stāvēdami redzēja, kā straume aiznes šo mazo puiku kopā ar savu tēvu. Tēvs palika kopā ar savu dēlu, līdz tie kopā noslīka. Tas bija īstais tēvs, kas palika līdz galam, un bija divi, kas noraudzījās. Tas izsaka mīlestību pret savu dēlu. Nelec iekšā, ja neesi pārliecināts, citādāk abi nosīksiet. Ja esi pārliecināts, ka vari otru izglābt, tad lec iekšā un izglāb.

Saistība starp veselību, panākumiem un draugiem. Cilvēki ar daudz draugiem slimo mazāk ar apaukstēšanās, infekcijas slimībām. Tie cilvēki, kas slimo ar sirdskaitēm, sešas reizes mazāk mirst, ja tiem ir daudz draugu. Viss, kas tev ir vajadzīgs, ir patiesi draugi, par kuriem tev ir interese.

Kad nu ļaudis noprata, ka ne Jēzus, ne Viņa mācekļi nav vairs tur, tie iekāpa laivās un aizbrauca uz Kapernaumu, meklēdami Jēzu.” (Jāņa 6:24)

Jūdi atkal sanesa akmeņus, lai viņu nomētātu. Viņi gribēja dzirdēt to, ko viņi bija gatavi dzirdēt. Kad tas, ko tu dari cilvēkiem, krustojas ar tavām paša vajadzībām, tas norāda vai tu esi derētais gans vai īstais, labais gans. Jēzus grib, lai mēs esam īstie, uzticamie gani. Derētā gana tēma attiecas uz daudzām tēmām. Tu klausoties izvērtē, vai esi gatavs maksāt cenu, lai būtu labais un nevis derētais gans.

Lielākā bagātība ir tiem cilvēkiem, kas ir ieinteresēti cilvēkos. „Microsoft” dibinātājs Bils Geits ir ziedojis divdesmit astoņus miljardus dolāru cilvēkiem. Kāpēc viņš to darīja? Jo viņam bija interese cilvēkos. „Intel” vadītājs Gordons Mūrs ar savu sievu ir ziedojis septiņus miljardus dolāru cilvēkiem. Tajā brīdī pasaulē bagātākais cilvēks E. Karnagī ir ziedojis deviņdesmit procentus no saviem ienākumiem. Kāpēc viņš bija bagātākais cilvēks pasaulē? Jo viņš bija iemācījies dot un bija ieinteresēts cilvēkos. Tev ir jābūt ieinteresētam cilvēkos. Negaidi, ka tev augs grupiņa, bizness vai jebkura dzīves sfēra, kamēr tu neglābsi cilvēkus. Pat ja tu nejūti žēlumu pret cilvēkiem, tev ir jāglābj cilvēki, tev ir jābūt lēmumam būt ieinteresētam cilvēkos.

Kad es pirmo reizi sludināju cilvēkos – tā bija lielākā draudze, kurā biju sludinājis –astoņdesmit cilvēkiem, pēc dievkalpojuma, kad saskaitīja naudu, man iedeva desmit latus, taču es negribēju ņemt naudu par to, ka kalpoju cilvēkiem. Mana kalpošana nekad nav bijusi naudas dēļ. Nauda seko projektam. Vai tad tava evaņģelizācija ir atkarīga no naudas? Lai mīlētu cilvēkus tev obligāti vajag naudu? Kad biju mācītājs Limbažos, man bija divdesmit latu alga. Modris Ozolinkevičs kalpoja arī Cēsīs, un šo draudzi vēlējās atdot man. Viņš atdeva kalpošanu kopā ar algu.Es kalpoju Cēsīs un man bija alga. Man ir bijis labs skolotājs arī finanšu jautājumos. Esi ieinteresēts cilvēkos. Pats labākais, kas var notikt, ir tas, ka tu kalpo un par to vēl vari saņemt atalgojumu. Tas ir ideāli, kad krustojas tavs aicinājums, mērķi un kaisle. Es esmu iegājis šajā ideālajā punktā. Tu arī tur vari ieiet. Tavam motīvam, atverot biznesu, būtu jābūt, pirmkārt, kalpot cilvēkiem, glābt cilvēkus, ar deviņdesmit procentu peļņas apjoma atdošanu cilvēkiem. Protams, tie nav obligātie deviņdesmit procenti, tas var būt jebkas cits, taču mērķis visam ko tu dari ir jābūt interese cilvēkos, lai tiem nestu kādu labumu.

Un, kad Viņš ļaužu pulkus redzēja, sirds Viņam par tiem iežēlojās, jo tie bija novārdzināti un atstāti kā avis, kam nav gana. Tad Viņš saka uz Saviem mācekļiem: “Pļaujamā daudz, bet pļāvēju maz.  Tāpēc lūdziet pļaujas Kungu, lai Viņš izsūta strādniekus Savā pļaujamā.”” (Mateja 9:36)

Jēzum iežēlojās sirds par šiem cilvēkiem, Viņš gatavoja mācekļus, lai tie būtu ne tikai līderi, bet tiem būtu interese cilvēkos. Lai katrs cilvēks saņemtu Dieva klātbūtni.

Un Jēzus izgājis redzēja daudz ļaužu, un Viņam sirds iežēlojās par tiem, un Viņš dziedināja viņu neveselos.” (Mateja 14:14)

Arī šeit – primārais – ka sirds iežēlojās, un Jēzus iežēlojās. Jēzus gādāja par finansiālām vajadzībām saviem mācekļiem. Arī šis ir mans uzdevums, tāpat arī tev ir uzdevums būt ieinteresētam, lai cilvēki būtu glābti, brīvi un dziedināti.

Bet, kad Viņš bija tuvu pie pilsētas vārtiem, lūk, tad iznesa mironi, kas bija savas mātes vienīgais dēls, un tā bija atraitne, un liels pulks pilsētnieku tai gāja līdzi. Un, to redzējis, Tas Kungs par to iežēlojās un tai sacīja: “Neraudi!” Un piegājis Viņš aizskāra zārku, un nesēji apstājās, un Viņš sacīja: “Jaunekli, Es tev saku: celies augšā!”” (Lūkas 7:12-14)

Jēzus mirušos piecēla augšā ar motīvu – iežēlošanās.

Tad Jēzus, redzēdams viņu raudam un arī jūdus raudam, kas viņai bija sekojuši, garā aizgrābts noskuma.” (Jāņa 11:33)

Jēzus raudāja par palikušajiem, par Martu un Mariju, par cilvēkiem, Jēzus iežēlojās. Viņš teica Lācaram: „Nāc ārā!”

Un, pienācis tuvu, Viņš, pilsētu ieraudzījis, raudāja par viņu  un sacīja: “Kaut arī tu šodien zinātu, kas tev pie miera vajadzīgs!” (Lūkas 19:41)

Tāpat viņš gāja templī un izdzina pārdevējus. Viss, ko Viņš darīja, bija iežēlošanās par cilvēkiem. Mums ir svarīgi zināt par cilvēkiem to, ko citi par viņiem nezina. Mums ir svarīgi teikt šiem cilvēkiem, ko Dievs par viņiem saka. „Tu esi uzvarētājs! Dievs tevi formē, tu esi pareizā vidē, ar pareiziem draugiem, tu dzīvosi pilnvērtīgu dzīvi.”

Kad viņi azaidu bija turējuši, Jēzus saka Sīmanim Pēterim: “Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli vairāk nekā šie?” Tas Viņam saka: “Tiešām, Kungs, Tu zini, ka es Tevi mīlu!” Viņš saka tam: “Gani Manus jērus!” (Jāņa 21:15)

Mīlestība pret Dievu ir saistīta ar ieinteresētību pret cilvēkiem, lai veidotu mācekļus. Vai tu evaņģelizē, vai tu stāsti cilvēkiem par Dievu? Ja tu mīli cilvēkus, tad tu mīli Dievu. Vai tu veido mācekļus? Ja tava dzīve nav pakārtota mācekļu veidošanai, tu esi derētais gans. Tu esi labais gans, ja ar šķīstu sirdi tu veido mācekļus, pavadi ar tiem laiku un cel viņus.

Stāts par Benu Hūperu, kas piedzima Tenesijā, ASV, vietā, kurā valdīja reliģija. Šeit bērnus, kuriem nebija tēvs, apsmēja. Benu tēvs pameta jau no 3 gadu vecumā, viņu audzināja māte. Citu bērnu vecāki bija pret to, ka Bens spēlējās ar viņu bērniem. Briesmīgākā diena bija sestdiena, kad mamma veda viņu iepirkties, jo tad bieži Bens dzirdēja skaļi izteiktas piezīmes par sevi. Starpbrīžos viņš turpināja mācīties, jo apkārtējie bērni viņu izsmēja. Vietējā draudzē parādījās jauns mācītājs, par kuru apkārtējie runāja, ka viņš mīlot cilvēkus un ir ieinteresēts šo cilvēku izaugsmē. Bens izdomāja kādu dienu aiziet uz šo draudzi, taču viņš speciāli kavēja dievkalpojumus un devās no tiem ātrāk mājās, lai viņu neviens nepamanītu. Viņš to darīja regulāri. Baznīcā dzirdētais viņu uzrunāja. Un kādā reizē viņš aizmirsa iziet ārā, jo svētruna bija ļoti interesanta, tāpēc pēc dievkalpojuma, kad bija jau liela cilvēku drūzma pie izejas durvīm, viņš, spraucoties cauri, sajuta kādu roku sev uz pleca, tas bija jaunais mācītājs. Bens pagriezās, un mācītājs tam jautāja: „Kā puika tu esi?” Un pēkšņi baznīcā iestājās klusums. Un tad mācītājs izteica: „O, es zinu, kā dēls tu esi, līdzība ir skaidri redzama, tu esi Dieva bērns!” Un šo stāstu Bens stāstīja tajā dienā, kad viņu atkārtoti ievēlēja par Tenesijas štata gubernatoru. Tikai daži teikumi, daži vārdi, ieinteresētība pašā cilvēkā, kas paceļ un dziedina cilvēku. Esi ieinteresēts cilvēkos.

Mums ar sievu guļamistabā ir glezna – jūra, kurā ir laiva ar diviem cilvēciņiem. Un mēs iztēlojamies, ka tie esam mēs. Iedomājies sevi vienu pašu stāvam jūras krastā. Iedomājies, ka tu esi viens, tur neviena cita nav, un tu veries apvārsnī. Tu baudi vientulību. Tu esi šajā vietā viens pats. Vari iedomāties? Jūra, tu un Dievs. Būt labam ganam vai derētam ganam. Būt ieinteresētam cilvēkos vai nē – tas ir tavs paša lēmums, tu tur esi viens ar Dievu un viens ar sevi. Ko tu izvēlēsies?

Mācītāja Mārča Jencīša svētrunas iztirzājumu rakstīja Ieva Našeniece un Anna Brača