Gandrīz ikviens cilvēks savā dzīvē Jaunajā gadā vēlas pārmaiņas. Gandrīz katram no mums dzīvē ir kādas lietas,
kādas ieilgušas cīņas vai problēmas, kuras mēs nākamajā gadā beidzot gribam atrisināt uz visiem laikiem. Daudzi apņemas no 1. janvāra laboties, sākt jaunu dzīvi. Ko gaida kristietis no Jaunā, 2010. gada?

2. janvāra dievkalpojums draudzē „Kristus pasaulei” bija īpašs. Šim Jaungada dievkalpojumam ļoti nopietni bija gatavojušies gan draudzes mācītāji un kalpotāji, gan pārējie draudzes apmeklētāji. Ir sācies lielais draudzes 40 dienu gavēnis, kurā aicināts piedalīties ikviens „Kristus pasaulei” dalībnieks. Noslēdzies kārtējais inkaunters decembrī. „Mēs gaidām pārmaiņas! Mums nepieciešamas pārmaiņas”, – tā dievkalpojuma sākumā draudzi uzrunā tās mācītājs Mārcis Jencītis. „Mums šogad nepieciešama pārdabīga izlaušanās. Tie mērķi, kurus mēs vēlamies sasniegt šajā gadā, nav sasniedzami ar mūsu pašu cilvēcīgajiem līdzekļiem” – viņš saka. „Aizvadītajā gadā es redzu pārmaiņas daudzu cilvēku dzīvēs. Mainās lūgšanu dzīve, mainās raksturi, mainās kalpošana. Grēku paliek mazāk, labo darbu kļūst vairāk!”

Draudzes kalpotāja Luīze Zveja rāda klātesošajiem diagrammas, kā draudze izaugusi un veidojusies pēdējo divu gadu laikā. „No trijām mājas grupiņām sākumā esam izauguši līdz četrdesmit vienai grupiņai pašlaik! Cilvēku apmeklējums pārsniedzis divus simtus” – viņa saka. Sagatavotā prezentācija iedrošina klātesošos turpināt strādāt tālāk, jo uzskatāmi redzams, ka draudzes locekļu un mājas grupu vadītāju darbs Dieva valstības lietās nav veltīgs. Luīze stāsta un rāda klātesošajiem arī par draudzes „Kristus pasaulei” pirmsākumiem. Pēc tam tiek apsveikti draudzes mājas grupu vadītāji. Katram tiek uzdavināts liels, skaists sienas kalendārs ar fotogrāfijām no draudzes pasākumiem. Seko pēdējā inkauntera dalībnieku liecības.

Mateja 6: 26 Skataities uz putniem gaisā: ne tie sēj, ne tie pļauj, ne tie sakrāj šķūņos, un jūsu Debesu Tēvs tos baro. Vai tad jūs neesat daudz labāki nekā viņi?

„Reiz es strādāju par pārtikas izvadātāju veikaliem. Braucu ar smago mašīnu”, – tā savā svētrunā saka Mārcis. „No vairumtirdzniecības bāzes uz veikalu. Mēs, cilvēki, esam izveidojuši dažādas apgādes sistēmas. Ūdens apgādes sistēmu, gāzes, elektrības apgādes sistēmu, pārtikas apgādes sistēmu. Dieva Vārds saka, ka cilvēks ir radīts pēc Viņa tēla un līdzības. Ja jau mēs cilvēki veidojam sistēmas, kā sevi apgādāt un nodrošināt ar visu nepieciešamo, tad tas nozīmē, ka arī Dievam ir apgādes sistēma!” – apgalvo mācītājs. „Un tas nav nekas nestabils vai nekonkrēts. Jo Viņš ir Dievs, Kurš rūpējas par mums. Ja jau Viņš rūpējas par visu dzīvo radību, vai ne daudz vairāk par mums? Viņš ir varens Dievs un Viņam nav nekā neiespējama. Viņam pieder banku atslēgas un kodi. Taču Dievs krasi vēršas pret tiem, kas negrib izprast to veidu, kādā Dievs rūpējas un gādā par mums, kuri negrib saprast to, kā darbojas viņa apgādes sistēma katra kristieša dzīvē!”

Marka 8:13-17 Un Viņš, tos atlaidis, kāpa atkal laivā un pārcēlās uz otru malu. Un tie bija aizmirsuši maizi ņemt līdzi, un tiem vairāk nebija kā viena maize vien pašiem klāt laivā. Un Viņš tiem pavēlēja, sacīdams: “Raugait, sargaities no farizeju rauga un no Hēroda rauga!” Un tie runāja savā starpā, ka viņiem nav maizes. Un, to nomanīdams, Viņš uz tiem sacīja: “Ko jūs runājat, ka jums maizes nav? Vai jūs vēl nemanāt, nedz noprotat? Vai jums sirds vēl ir apcietināta?

Lūkas 10: 7 Tanī pašā namā palieciet un ēdiet un dzeriet to, kas tiem pie rokas, jo strādnieks ir savas algas cienīgs. 

Lūkas 22 :35  Un Viņš tiem sacīja: “Kad Es jūs sūtīju bez maka un somas un kurpēm, vai jums kā trūka?” Un tie sacīja: “Nekā!”

Jēzus mācekļiem sirds bija apcietināta. Kādā pārbraucienā pār Ģenecaretes ezeru viņi nebija paņēmuši līdzi pārtiku un nu bija izmisumā. Tomēr viņi bija pilnīgi aizmirsuši tās reizes, kad viņi devās sludināt Evaņģēliju bez ceļasomas, bez pārtikas un bez naudas, bet bija paēduši. Dievs parūpējās par viņiem! „Ja esmu ar Jēzu kopā vienā laivā, tad esmu pievienots Viņa apgādes sistēmai un Viņš par mani gādā”, – saka Mārcis Jencītis. Ko nozīmē būt Dieva apgādes sistēmā? „Tas, kas ir Viņa apgādes sistēmā, tas pieder draudzei, tas kalpo, tam ir regulāras, disciplinētas attiecības ar Dievu, tas cenšas negrēkot, tas dod desmito tiesu un pienes arī brīvprātīgos upurus!”, – saka mācītājs. „Ar kādu mēru mērosi tu, ar tādu tev arī tiks atmērots. Tāda ir sistēma!”

Efeziešiem 5: 2 un dzīvojiet mīlestībā, kā Kristus jūs mīlējis un mūsu labā Sevi nodevis Dievam par upura dāvanu, par jauku smaržu.

2. Korintiešiem 8: 9 Jo jūs zināt mūsu Kunga Jēzus Kristus žēlastību, ka Viņš, bagāts būdams, ir tapis nabags jūsu dēļ, lai Viņa nabadzība kļūtu jums par bagātību.

„Dievs vienmēr labvēlīgi uzlūko finansu un materiālos upurus”, – klātesošajiem saka mācītājs Mārcis Jencītis. „Jo Viņš Pats ir upurētājs. Tāda ir Viņa daba. Viņš mūsu dēl upurēja Savu Dēlu Jēzu. Viņu ne tikai piesita pie krusta, nodarot neaprakstāmas fiziskas sāpes un mokpilnu nāvi, Viņu arī aplaupīja pie krusta. Romiešu leģionāri Jēzum norāva drēbes un meta par tām kauliņus, lozējot, kuram tās piederēs. Jēzū Kristū no krusta mums nāk svētība! Pati par sevi nauda nav ne galvenā, ne svarīgākā lieta, pēc kuras mums būtu jātiecas, un kuru mums būtu jāgaida no Dieva. Tomēr tas, kā mēs ziedojam, norāda to, cik liela ir mūsu mīlestība uz Dievu. Mūsu finanses izsaka visu mūsu dzīvi. Tur ir mūsu laiks, spēks, reizēm pat sabojātā veselība. Ja mēs no visa šī nopelnītā kādu daļu dodam Dieva valstībai, tad mēs ar šīm finansēm dodam Tam Kungam daļu no savas dzīves, daļu no sevis pašiem. Tas ir Dievam patīkams upuris!”

Marka 6:37-41 Bet Viņš atbildēdams tiem sacīja: “Dodiet jūs viņiem ēst.” Un tie Viņam sacīja: “Vai tad mums būs noiet un par divi simti denārijiem pirkt maizi un tiem dot ēst?” Bet Viņš uz tiem saka: “Cik maizes jums ir? Eita un raugait.” Un tie uzzinājuši saka: “Piecas un divi zivis.” Un Viņš visiem pavēlēja pa pulkiem apsēsties zaļajā zālē. Un tie apsēdās pulciņos pa simtiem un pa piecdesmit. Un Viņš ņēma tās piecas maizes un tās divi zivis, skatījās uz debesīm, pateicās un pārlauza maizes un deva Saviem mācekļiem, lai tie viņiem liktu priekšā, arī tās divi zivis Viņš visiem izdalīja.

Marka 8:6 Un Viņš ļaudīm pavēl pie zemes apmesties. Un Viņš ņēma tās septiņas maizes un pateicās, pārlauza tās un deva Saviem mācekļiem, lai tās liek priekšā; un tie lika tās ļaudīm priekšā.

Lūkas 5:2-6 Tad Viņš ieraudzīja divas laivas ezera malā stāvam, bet zvejnieki bija izkāpuši un mazgāja savus tīklus. Bet Viņš kāpa vienā laivā, kas piederēja Sīmanim, un lūdza nocelt mazliet no malas, un Viņš nosēdās un mācīja ļaudis no laivas. Un, beidzis runāt, Viņš sacīja uz Sīmani: “Dodies uz augšu un izmet savus tīklus.” Un Sīmanis atbildēja un Viņam sacīja: “Meistar, mēs cauru nakti esam strādājuši un nenieka neesam dabūjuši; bet uz Tavu vārdu es gribu tīklu izmest.” Un, to darījuši, tie saņēma lielu pulku zivju, tā ka viņu tīkls plīsa.

Apustuļu darbi 10:1 Cēzarejā bija kāds vīrs, vārdā Kornēlijs, virsnieks tā sauktajā itāļu rotā, ticīgs un dievbijīgs ar visu savu namu. Viņš deva ļaudīm daudz dāvanu un pastāvīgi lūdza Dievu. Tā ap devīto dienas stundu viņš parādībā skaidri redzēja Dieva eņģeli ienākam pie viņa un uz viņu sakām: “Kornēlij!”  To redzēdams, viņš pārbijās un sacīja: “Kas ir, Kungs?” Bet tas viņam atbildēja: “Dievs ir pieminējis tavas lūgšanas un dāvanas.

Šīs dažas Rakstu vietas parāda kādu ļoti svarīgu principu. Mēs saņemam no Dieva, lai dotu tālāk! Mārcis to formulē trijos principos.

  1. Es dodu Jēzum.
  2. Jēzus dod man pretī daudz vairāk, nekā es Viņam.
  3. Es dodu cilvēkiem.

Pēteris deva Jēzum savu laivu, mācekļi deva piecas maizes un divas zivis, Kornēlijs deva dāvanas. Viņi visi saņēma no Dieva pretīm daudz vairāk. Taču neviens no viņiem nepaturēja iegūtu tikai sev. Pēteris ar savā lomā dalījās ar citām laivām. Jēzus mācekļi, saņemdami no Viņa maizi, deva to tālāk ļaudīm! „Ja mēs nedodam tālāk cilvēkiem to, ko esam saņēmuši no Dieva, tad arī Dievs mums vairs nedod”, – saka mācītājs. Dievkalpojuma noslēgumā viņš aicina klātesošos pienest Tam Kungam īpašu ziedojumu, īpašu upuri, par kuru tika izziņots jau iepriekš. Draudzes cilvēki jau labu laiku tika aicināti savās lūgšanās saklausīt Dieva Gara balsi un būt skaidrībā par to, kāds upuris konkrēti katram jāpienes. „Visa nauda, kas tiek mesta ziedojumu traukā, tiek lietota, lai kalpotu Dievam un cilvēkiem, lai Latvija Jēzus asinīs varētu tikt glābta un šķīstīta baltāka, nekā sniegs!”, – viņš saka. Ziedojumu traukos bez finansēm tiek mesti arī pulksteņi, rotaslietas, pat laulību gredzeni. Tiek pienesta arī vērtīga tehnika.

Mateja 6: 21 Jo, kur ir tava manta, tur būs arī tava sirds.

Filipiešiem 4: 19 Mans Dievs apmierinās katru jūsu vajadzību pēc Savas godības pilnās bagātības Kristū Jēzū.

Lūkas 6:38 Dodiet, tad jums taps dots: pilnu, saspaidītu, sakratītu un pārpārim ejošu mēru jums iedos jūsu klēpī; jo ar to mēru, ar ko jūs mērojat, jums atmēros.”