Es pasakos mācītājam Mārcim par šo lielo pagodinājumu, ka uzaicinājāt mani viesoties pie jums.
Šī draudze ir brīnišķīga, tāpēc būt šeit man ir liela privilēģija. Daudz laimes draudzes dzimšanas dienā! Mēs apsveicam jūsu mācītāju un viņa brīnišķīgo sievu šajā gadadienā! Tāpat apsveicam visus mācītājus un līderus, kas šodien ir ar mums. Mēs pasakāmies par šo lielisko darbu, ko līdz šai dienai esat paveikuši, un es ticu, ka Dievs jums dos daudz lielākus darbus un teritorijas. Jūs būsiet pārsteigti par to, cik brīnišķīgi Dievs šajā valstī spēs jūs lietot. Viņš darīs varenus darbus caur jums un brīnišķīgu darbu arī pie tevis personīgi. Aleluja!

Šodien es vēlos dalīties ar jums kādā ļoti svarīgā tēmā. Es runāšu par megadraudzi. Vārds ‘megadraudze’ nozīmē ‘liela draudze’. Vārds ‘mega’ nozīmē ‘milzīgs’. Piemēram, Makdonaldā jēdziens ‘mega ēdiens’ (mega meal) apzīmē lielu ēdiena daudzumu. Tajā ietilpst divi burgeri, lielais dzēriens, lielie kartupeļi, un burgers ir tik liels, ka cilvēks pat nevar muti atplest tik plati. Lūk, ko nozīmē vārds ‘mega’. Kad mēs sakām ‘mega draudze’, tas nozīmē, ka draudze ir milzīga. Draudze ir liela, resna, kā aptaukojusies no cilvēku daudzuma tajā. Tas nozīmē, ka draudzē ir ļoti daudz cilvēku. Megadraudze ir viena no brīnišķīgākajām lietām, ko tu virs zemes vari piedzīvot. Un šī draudze kļūs par megadraudzi! Āmen! Es personīgi ticu tam. Tāpat es ticu, ka arī jūs ticat tāpat kā es. Es ticu, ka šajā draudzē drīz būs tūkstotis mājas grupu. Jā! Tā ir mana personīgā ticība. Man nav nepieciešams lūgt jūsu atļauju ticēt vai neticēt tam. Tā ir mana personīgā ticība, skatoties uz jūsu draudzi. Līderu sanāksme mums notika atsevišķā draudzes telpā. Es zinu, ka drīz šajā draudzē pulcēsies tik daudz līderu, cik cilvēku šobrīd ir dievkalpojumā, un tas nozīmē pilnu zāli. Tas nozīmē, ka drīz būs jāmeklē lielāka pulcēšanās vieta. Varbūt dievkalpojumi notiks vienlaicīgi vairākos stāvos, un varbūt dažādos stāvos būs dažādi dievkalpojumi. Tas būs tāpēc, ka Dievs nāks un pļaus Savu ražu.

Bībelē ir rakstvieta, kurā teikts: “Jo Dievs tik ļoti pasauli mīlējis.” Tev ir ļoti rūpīgi jāpadomā par šiem vārdiem. Dievs nemīlēja tikai pāris cilvēku. Kalpojot draudzē, mēs bieži vien domājam, ka tam, ko darām, ir jābūt kaut kam mazam. Pirms daudziem gadiem man svētdienās notika četri dievkalpojumi. Katru svētdienu es sludināju četras reizes. Tas bija tāpēc, ka nebija tik liela zāle, kurā ietilptu visi cilvēki. Tad, kad vienā dievkalpojumā zāle piepildījās, es atvēru otru dievkalpojumu. Kad arī otrā dievkalpojumā zāle piepildījās ar cilvēkiem, es atvēru trešo dievkalpojumu, pēc kura sekoja arī ceturtais. Kad es sāku ceturto dievkalpojumu, tas bija vismazākais un visjaunākais. Šajā ceturtajā dievkalpojumā es runāju ar sievieti, kurai patika mazie dievkalpojumi. Es viņai vaicāju: “Kāpēc tu nenāc uz lielo dievkalpojumu?” Viņa atbildēja: “Man patīk šis mazais dievkalpojums.” Viņa teica, ka patiesībā nemaz nevēlas, lai šis mazais dievkalpojums izaugtu. Es viņai atbildēju: “Ja tu tā ar mani runā, es nevēlos, lai tu nāktu uz šo draudzi. Es personīgi vēlos, lai arī šis dievkalpojums izaugtu.” Dažreiz, domājot par draudzi, mēs domājam par mazām lietām. Mēs domājam, ka draudzē visam būtu jābūt maziņam, un tāpēc arī mūsu ziedojumi tajā ir tik mazi. Mēs neesam pieraduši dot Dievam labu naudu Viņa darbam. To labo naudu mēs tērējam veikalos un dažādās izpriecās. Aizejot un brendu veikaliem, tu iztērē lielas summas apģērbu iegādei, bet tad, kad tu sāc domāt par draudzi, tu uzskati, ka draudzei pietiks ar mazumiņu. Bet Dievs tik stipri ir pasauli mīlējis! Dievam bija liels redzējums. Arī mums ir jābūt lielam redzējumam par mūsu draudzi!

Jūsu draudze ir ļoti jauka. Varbūt, esot šeit, tu nesaproti visas tās lietas, kas draudzē notiek. Skatoties uz jūsu draudzes mūzikas instrumentiem, es redzu, ka tie ir diezgan dārgi. Tas ir tāpēc, ka jūsu mācītājs mīl Dievu. Viņš cenšas Dievam dot visu labāko. Jūsu mācītājs nevēlas dot Dievam nekvalitatīvas lietas. Mūsu attieksmei un atbalstam, nesot ziedojumus, ir jābūt tādam, lai mūsu mācītājs spētu Dievam dot visu to labāko. Dievs mīl pasauli. Saprotiet, ja Dievs mīl visu pasauli, Viņš mīl arī visu Rīgu, tāpēc Dievs sagaida, ka visa Rīga reiz būs draudzē. Runājot par tūkstoti mājas grupu šajā draudzē, es to domāju nopietni. Pat eņģeļi debesīs saka, ka par mazu ir mūsu redzējums, jo tik daudz cilvēku dzīvo šajā pilsētā. Pirms kāda laika mēs vēlu vakarā pastaigājāmies pa Rīgas ielām un pamanījām cilvēkus, kuriem šajā laikā diena tikai sākas. Mēs redzējām ļoti daudz cilvēku. Vismaz desmit cilvēki pienāca mums klāt, lai uzaicinātu uz striptīza klubu. Saviem draugiem es teicu: “Paskatieties, sātans izmanto savus cilvēkus citu pazudināšanai naktī!” Mēs, kristieši, bieži vien baidāmies iziet uz ielām un aicināt cilvēkus. Sātans un viņa aģenti ir ļoti aktīvi pusnaktī. Viņiem ir izprintētas kartiņas, kuras viņi dod cilvēkiem, aicinot uz striptīzu. Es katru reizi viņiem atbildēju, ka ticu Jēzum, un jautāju, vai viņi tic. Bija cilvēks, kurš, to izdzirdot, skriešus metās prom. Kāds cits teica: “Aizlūdz par mani!” Es lūdzu par viņu, un šis cilvēks atdeva savu dzīvi Kristum. Sātanam ir cilvēki, kuri nakts vidū izplata ļaunumu. Ir daudz, daudz vairāk cilvēku, kuri varētu nākt uz šo draudzi, nekā tu iztēlojies. Lai jums būtu megadraudze, nepieciešams daudz vairāk cilvēku. Šodien es saukšu iemeslus tam, kāpēc mums ir vajadzīga megadraudze, lai mēs visi to saprastu, sadotos rokās un to celtu. Viens cilvēks nespēj uzcelt megadraudzi. Arī tie cilvēki, kuri šobrīd draudzē kalpo visvairāk (sēž pirmajās rindās), vieni nespēj uzcelt megadraudzi. Mums visiem, kas esam zālē, jāsadodas rokās un jānolemj, ka kopā celsim megadraudzi, un tad Dievs tevi pārsteigs. Kad tu pieliksi savas piepūles, tad Dievs parādīs, ka tas ir tas, kas Viņam patīk.

Pirmais iemesls, kāpēc mums ir vajadzīga megadraudze, ir tas, ka tā ir Dieva griba šai pasaulei. Dievs nevēlas mazu draudzi. Nerunā ar Dievu par mazām lietām. Jo Dievs tik ļoti ir pasauli mīlējis! JO DIEVS TIK ĻOTI IR PASAULI MĪLĒJIS! Viņš nemīlēja ielas, mazās ģimenītes, tikai melnādainos, brūnādainos, rozā vai dzeltenos cilvēkus. Dievs mīlēja pasauli! Dievs mīlēja ikvienu no cilvēkiem. Dievs mīl pasauli, tāpēc Viņš vēlas, lai katrs viens cilvēks saņemtu pestīšanu. Dievs vēlas, lai ikviens cilvēks, kurš dzīvo uz zemes, nāktu uz draudzi, un, ja tā notiktu, tad draudzes būtu ļoti lielas. Tad visi striptīzklubi bankrotētu, jo visi cilvēki būtu draudzēs. Ikviens cilvēks, atnākot uz draudzi, būtu nopietns. Dieva vēlēšanās ir, lai draudze būtu liela. Tā ir Viņa griba. Dievs tik stipri iemīlēja pasauli, ka atdeva Savu vienpiedzimušo Dēlu. Dievs sūtīja savu Dēlu, lai Viņš mirtu šīs pasaules dēļ, nevis tikai kādas mazas ģimenītes vai mazas cilvēku grupas dēļ. Pasaules dēļ! Dieva vīzija ir pasaule. Pasaulei ir jākļūst par mūsu redzējumu! Drīz šai draudzei būs jāsāk domāt par Igauniju, Lietuvu, Krieviju un Baltkrieviju. Tur arī ir cilvēki! Ir daudzas valstis, un katrā no tām dzīvo cilvēku dvēseles. Tikai caur cilvēkiem mēs varam izveidot megadraudzi.

Megadraudzes celšanai nav jābūt tikai mācītāja rūpēm. Tas ir ikviena kristieša pienākums! Mūsu draudzē mēs bieži vien to saucam par lielo pavēli. Lielā Pavēle ir pēdējie vārdi, ko teica Jēzus. Misionārs Ķīnā Hadsons Teilors (James Hudson Taylor) paskaidroja Jēzus beidzamos vārdus. Lielā pavēle ir mūsu lielais uzdevums. Viņš teica: “Paklausi šai pavēlei, jo tā ir ļoti nopietna un svarīga!” Kad tu sāksi studēt Bībeli, tu atklāsi, ka visi apustuļi, kuri uzrakstīja Jauno Derību, bija satvēruši šo pavēli par lielo uzdevumu. Visas vēstules viņi nobeidza ar vienu domu. Šī doma bija par beidzamajiem Jēzus vārdiem jeb pavēli, kuru Viņš mums deva: “Ejiet pa visu pasauli un sludiniet evaņģēliju!” Jāņa evaņģēlijā ir atrodama viena no svarīgākajām lietām. Marks un Matejs savos evaņģēlijos atkārto vārdus “ejiet pa pasauli”. Bet veids, kādā Jānis pasaka vārdus par lielo uzdevumu, ir interesants. Viņš to parāda brīdī, kad Jēzus uzdod jautājumu Pēterim: “Vai tu Mani mīli?” Pēteris atbildēja: “Jā! Kāpēc Tu vispār man to prasi? Tu taču zini, ka es Tevi mīlu! Es Tevis dēļ pat nogalināšu. Tevis dēļ es ausis cilvēkiem cērtu. Kāpēc Tu man uzdod šādu jautājumu?” Bet Jēzus vaicāja: “Vai tu Mani mīli?” Katram cilvēkam ir savs priekšstats par to, ko viņam personīgi nozīmē vārds ‘mīlestība’. Pat vīrietim un sievietei vārds ‘mīlestība’ nozīmē atšķirīgas lietas. Kad tu saki sievietei: “Es tevi mīlu,” tas ir citādāk, nekā teikt šādus vārdus vīrietim. Vīrietis, domājot par vārdu ‘mīlestība’, zina, ko tas viņam nozīmē. Tāpat ir ar sievieti. Sieviete domā par uzmanību, zvaniem, vēstulēm, aizvešanu iepirkties, naudas došanu pirkumiem, došanos kopā ārā, sadošanos rokās, pastaigāšanos un iešanu kopā gulēt. Kad vīrietis saka: “Es tevi mīlu,” viņš domā par darbību. Viņš grib kaut ko konkrētu, nevis tikai pļāpāšanu. Kad Jēzus uzdeva jautājumu Pēterim: “Vai tu Mani mīli,” Pēteris domāja par ko citu. Viņš domāja par to, ka Jēzus dēļ spēj pat nogalināt un ir uzticams Viņam. Bet Jēzus vēl ko teica Pēterim un paskaidroja, ko nozīmē Viņu mīlēt. Jēzus teica: “Ja tu Mani mīli, baro Manas avis.” Ja tu mīli Dievu, tu kļūsi par draudzes līderi. Tu kļūsi par mājas grupas līderi. Tu kļūsi par ganu.

Vai tu mīli Dievu? Ja tu mīli, Dievs tev saka: “Ja tu Mani mīli, baro Manas avis!” Lasot Jāņa evaņģēliju, mēs redzam Dieva gribu – lai mēs barojam tos cilvēkus, kuru dēļ Jēzus nomira. Izveido mazu grupu un māci viņus! Iekaro dvēseles! Izveido mazas grupiņas savās mājās un baro šos cilvēkus. Jēzus saka: “Ja tu Mani mīli, baro Manas avis!” Ja tu mīli Dievu, tad baro Viņa avis. Ja tu mīli Dievu, tad savāc kopā tos cilvēkus, kuru dēļ Viņš ir miris, un sāc viņus barot. Ja tu mīli Dievu, kļūsti reiz par ganu! Palīdzi celt draudzi. Jo vairāk mājas grupu līderu mums būs, jo vairāk dvēseļu saņems pestīšanu un mums būs vairāk iespēju Dievam uzcelt megadraudzi. Jo vairāk ir līderu un ganu, jo vairāk dvēseļu seņem pestīšanu un draudze aug plašumā. Tā mēs darām to, ko Dievs patiesi vēlas – glābt visu pasauli. Nevajag vienkārši draudzē sēdēt un aplaudēt mācītājam, kad viņš runā. Nevajag vienkārši sēdēt draudzē un teikt: “Jā, mums ir spēcīgs mācītājs!” Dievs tev šodien saka: “Vai tu Mani mīli? Vai tu Mani patiesi mīli? Ja tu Mani mīli, baro Manas avis! Man ir avis! Man ir draudzes locekļi! Man ir cilvēki, kuru dēļ Es miru. Man ir tie cilvēki, kuri Man rūp! Man ir tie cilvēki, par kuriem Es gribu rūpēties! Sāc barot viņus!” Kad mēs saņemam pestīšanu, mūsu attieksme bieži ir tāda, it kā mēs teiktu: “Lai visa pārējā pasaule iet uz elli.” Mēs sākam Dievam stāstīt par mūsu mazajām dzīves problēmām. Mēs sakām: “Dievs, dod man jaunas kurpes! Dod man jaunu darbu! Es gribu mašīnu! Es gribu jaunu uzvalku! Es gribu vīru! Dievs, man sāp sāns. Vai Tu vari šo vietu dziedināt?” Nav lielākas problēmas šajā pasaulē par grēka problēmu. Nav lielākas problēmas! Tāpēc Dievs sūtīja Savu svēto Dēlu. Nekas nespēs nomazgāt tavus grēkus, kā tikai Jēzus asinis. Nekas nenomazgā mūsu grēkus, tikai Jēzus asinis! Mēs šeit sēžam un sakām: “Dievs, man vajag kurpes.” Bet, zini, ir tik daudz cilvēku, kuri var tev nopirkt šīs kurpes, bet neviens nespēs nomirt tavu grēku dēļ. Neviens pat negribēs to darīt. Tu vēlies, lai Dievs tev dod jaunu mašīnu vai ko citu. Iespējams, ka daudzi cilvēki tev var iedot mašīnu. Es pat varu personīgi Tev nopirkt jaunu mašīnu, bet es nespēšu nomirt par taviem grēkiem, lai caur manu nāvi tu saņemtu pestīšanu. Tikai Jēzus spēja par mums nomirt. Tikai Jēzus asinis var nomazgāt mūsu grēkus. Pēc tam, kad mēs saņemam pestīšanu, mums nevajag aizmirst pasauli. Mums nevajag teikt pasaulei: “Ejiet jūs visi uz elli!” Mēs varam runāt arī par labāku laulību. Tu taču gribi, lai tava laulība kļūst labāka? Dievs izlabo mūsu laulības. Dievs daudz ko dara mums, bet tajā pašā laikā pasaulē ir daudz lielāka problēma. Tāpēc Viņš teica, ka nevienam nav jāiet bojā. Ikviens ir pelnījis pestīšanu. Tikai tā mums būs megadraudze.

Ja tas ieies tavā sirdī, ka ikviens draudzes loceklis kļūst par cilvēku, kurš mīl Dievu, ka ikviens draudzes loceklis kļūst par ganu un līderi, un ikviens no draudzes locekļiem kļūst par dvēseļu iekarotāju, tad tu redzēsi Dieva gribu tajā. Iesākumā, kad es gāju uz draudzi, es biju pārsteigts, ka visi mani mūziķi ir mācītāji. Tas bija tāpēc, ka viņi visi ir dvēseļu iekarotāji. Viņi ir gani un mācītāji. Viena stunda pielūgsmes nevar būt vienīgā lieta, ko tu vari dot Dievam. Ko tu darīsi pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās? Katrs draudzes loceklis ir dvēseļu iekarotājs. To Dievs arī vēlās. Piemēram, mums ir labs bundzinieks. Dievam ir lielāks prieks, ka viņš sev līdzi uz draudzi ir atvedis desmit vai vairāk cilvēkus. Piemēram, draudzē ir skaists dziedātājs, kurš slavē Dievu. Ar to ir par maz, jo es gribu redzēt, ka viņš sev atved līdzi cilvēkus, kuri sēž draudzē. Dievs vēlas, lai cilvēks, kurš filmē un cilvēks pie pults arī kļūst par dvēseļu iekarotājiem, neskatoties uz to, ko viņi dara svētdienas rītā draudzē. Tev ir jābūt mājas grupai, kuru tu katru svētdienu ved sev līdzi uz draudzi. Tāpēc, ka tu to spēj izdarīt, un tev ir ļoti daudz laika, lai to darītu. Mani galvenie ašeri arī ir mācītāji. Viņi ne vienkārši rāda cilvēkiem, kur sēdēt, bet arī aicina cilvēkus uz draudzi. Kad kāds no viņiem atnāk uz draudzi, es vienmēr pajautāju, kurus cilvēkus viņš ir uzaicinājis līdzi, un tad viņš parāda veselu grupu ar cilvēkiem, kuri ir atnākuši. Tā ir Dieva griba, lai daudz vairāk cilvēku saņem pestīšanu. “Ja tu mīli Mani, tad tu barosi Manas avis.” Ir ļoti viegli redzēt cilvēku, kurš pieņem Dieva mīlestību tādā veidā, kā es izprotu vārdu ‘mīlestība’. Kad tu kādu mīli, tu izpaud šo mīlestību tādā veidā, kā viņam tas patīk. Es vienmēr uzdodu mācītājam jautājumu, kad es atnāku uz viņa draudzi: “Ko tu gribi, lai es šodien mācītu tavā draudzē?” Protams, es esmu Dieva vadīts, bet vienmēr jautāju, par ko viņš vēlas, lai es sludinu. Kas tevi darītu laimīgu, kas tev patiktu? Kas taviem draudzes locekļiem ir vajadzīgs? Kāda vēsts viņiem patiesi palīdzēs? Kad tu kādu mīli, tu vienmēr gribēsi un vēlēsies dot to, kas viņam patīk. Ja tu mīli Dievu, tu vēlēsies Viņam dot to, kas Viņam visvairāk patīk. Tātad, pirmais iemesls celt megadraudzi ir Dieva griba.

Otrais iemesls, kāpēc mums ir vajadzīga megadraudze, ir tāds, ka tas ir pravietiskais liktenis ikvienai draudzei. Ja tava draudze nepalielinās, tad šis pravietiskais vārds attiecībā uz megadraudzi tavā dzīvē nepiepildās. Tev ir jāsaprot, ka šis pravietojums ir domāts ikvienai draudzei.

Tad tavs iepriekšējais laimes līmenis tev izliksies niecīgs salīdzinājumā ar tavu stāvokli vēlāk.” (Ījaba grāmata 8:7)

Tavs iepriekšējais laimes līmenis bija niecīgs. Tavs nākotnes stāvoklis būs daudz labāks. Tava draudze vairosies. Un tas ir pravietiskais liktenis katrai kristīgajai draudzei. Kad es saku vārdus: “Lai jums ir megadraudze,” es to saku tāpēc, ka tas ir pravietojums, kas ir pār ikvienu Kristus draudzi. Un ir vēl kāds pravietojumu, kurš piepildās draudzēs. Es lūdzu, lai tu noticētu šiem pravietojumiem, lai tavas beidzamās dienas būtu daudz lielākas nekā iesākums. Ja tu sāc ar mazumiņu, tu vairosies.

Laiku beigās notiks, ka Tā Kunga nama kalns stāvēs jo stingri savos pamatos un pacelsies pāri visiem kalniem un pakalniem un pie tā saplūdīs visas tautas.” (Jesajas grāmata 2:2)

Visas tautas plūdīs uz draudzi! Dieva draudze būs dibināta kalna virsotnē. Šis pravietojums saka arī to, ka draudze būs redzama. Draudze nebūs kaut kāda maza, sarāvusies un sažuvusi lietiņa, kas stāv kaut kur stūrītī. Kristus draudze ir kā ēka, kas celta kalna virsotnē. Tu pat no tāluma to sadzirdēsi un pamanīsi! Tāds ir Dieva pravietojums draudzēm. To dzirdēs un redzēs. Dažādu tautību cilvēki straumēm plūdīs uz draudzi. Viss megadraudzes skaistums ir tajā, ka tu skaties un redzi, kā cilvēki nāk uz draudzi. Tas nav tā, ka cilvēki nāk pa vienam, bet gan lielos pūļos. Tā ir kā straume, kas piepilda draudzi. Kādreiz pat stundu pirms dievkalpojuma cilvēki nāk un piepilda draudzi, visas vietas ir aizņemtas.

Mūs uzaicināja uz Singapūru apciemot megadraudzi. Tas man bija brīnišķīgs piedzīvojums. Tur pūļiem plūda cilvēki uz draudzi, kāpjot pa kāpnēm un braucot ar liftiem. Sēdvietas pa līmeņiem tika aizpildītas ļoti ātri. Un, kad mēs nonācām konkrētā stāvā, mēs redzējām rindu, kurā mums bija jāstāv. Mēs pat nezinājām, vai dabūsim vietas, kur apsēsties. Kā straume cilvēki plūda uz draudzi. Pieņem šo pravietojumu savai draudzei. Dievs liks cilvēkiem kā straumei plūst uz draudzi. Ja tev nav megadraudzes, tajā nevajag vainot Dievu. Tu esi vainīgs. Bet tas mainīsies, un jums būs megadraudze, jo Dievs patiešām vēlas no jums izveidot megadraudzi.

Trešais iemesls, kāpēc mums ir vajadzīga megadraudze, ir lielas gaidas pēc tās. Vairāk cilvēku nozīmē vairāk gaidu. Jo vairāk mēs kaut ko sagaidām, jo vairāk ticības mums ir vajadzīgs. Jo vairāk ir ticības, jo vairāk ir spēka. Un tad daudz vairāk spēka var izpausties. Kad ir maza, neliela cilvēku grupiņa, tur nav lielu gaidu un cilvēki pat jūtas vīlušies. Kad tev ir nedaudz cilvēku, tu zini ikviena cilvēka dzīvesstāstu, tu zini, ka visi ir veseli, pat vairs nevajag par kādu lūgt. Un ir reizes, kad tu lūdz, bet brīnumi nenotiek. Tie daži cilvēki, kuri sēž draudzē, pat grib, lai mācītājs ātrāk nosludina un laiž viņus mājās. Tad, kad draudzē ir daudz cilvēku, viņi saņem glābšanu, dziedināšanu un atbrīvošanu. Ir arī liecības un svētības, jo Dieva spēks tiek atbrīvots gaidu dēļ, kad cilvēki sagaida un tic, ka draudzē būs daudz cilvēku.

Un tie izgāja un mācīja visās malās, un Tas Kungs tiem darbā palīdzēja un vārdu apstiprināja ar līdzejošām zīmēm.” (Marka evaņģēlijs 16:20)

Ceturtais iemesls, kāpēc mums ir vajadzīga megadraudze, ir tāds, ka būs vairāk darbavietu. Megadraudzē cilvēki būs tādā līmenī, ka spēs uzticēt darbu citiem. Viņi palīdzēs citiem cilvēkiem iegūt darbavietas. Tad, kad draudze ir liela, tajā ir dažādi cilvēki. Piemēram, cilvēks atnāks uz draudzi un teiks savam līderim vai mācītājam: “Man vajag darbu!” Mācītājs atbildēs: “Nav problēmu!” Viņš pasauks kādu no draudzes locekļiem un teiks: “Šim cilvēkam vajag darbu.” Megadraudzē ir vieglāk dabūt darbu, jo tur ir cilvēki, kuri var pieņemt darbā vai ieteikt darbavietu. Būs arī biznesmeņi draudzē. Dievs svētīs tavu darbu. Un tajā brīdī, kad Dievs sāks svētīt tavu darbu, vienmēr domā par Dievu, kurš ir draudzē. Nevajag sevi izolēt no draudzes. Ja Dievs sāk tevi svētīt, tad vienmēr uzdod sev jautājumu: “Kā caur savām svētībām es varu svētīt arī savu draudzi?” Esi labs pret tiem, kuri ir tavi ticības brāļi un māsas.

Piektais iemesls, kāpēc mums ir vajadzīga megadraudze, ir tāds, ka būs daudz vairāk laulību. Tev būs vieglāk atrast to cilvēku, kurš tev patīk. Megadraudze dod lielāku izvēles brīvību. Ja tev patīk īsi cilvēki, tad būs īsi cilvēki draudzē. Ja tev patīk gari cilvēki, būs gari cilvēki. Ja tev patīk megacilvēki, būs arī tādi. Ja tev patīk slaidie, būs slaidie. Vienalga kāda tipa cilvēks tev patīk, tāds būs megadraudzē. Bieži vien, kad draudzes brālis un māsa saiet kopā, pirms tam viņi viens otru pat nav pamanījuši. Mūsu uzdevums kā ganiem ir iepazīstināt cilvēkus vienam ar otru. Es vienmēr iepazīstinu cilvēkus ar cilvēkiem. Es pieeju pie kāda brāļa un pasaku: “Skaties, cik forša māsa, un viņa jau ilgu laiku nāk uz draudzi un ir uzticama.” To saku, jo bieži vien viņi viens otru nespēj saredzēt. Bieži vien brāļi un māsas viens otru neuztver kā potenciālo vīru vai sievu. Tāpēc ir vajadzīgs gans, kurš parāda un iedrošina citādāk paskatīties citam uz citu. Cilvēki mēdz būt izvēlīgi, tas nav labs un tas ir labāks. Ja būs megadraudze, tad draudzē būs daudz vairāk laulību. Tev būs mācītājs, kurš palīdzēs un dos padomu, kā iziet cauri ikvienai grūtībai, kas tavā dzīvē var notikt. Nevajag laulības slēgt ārpus draudzes, izvēloties kādu, kurš nav no tavas draudzes. Ja tu gribi izvēlēties sev dzīvesbiedru, tad izvēlies kādu no draudzes. Draudzē ir brīnišķīgas un skaistas meitenes. Skaisti brāļi arī nāk uz draudzi. Draudzē ir Gara piepildīti cilvēki. Būs daudz vairāk kāzu, daudz vairāk laulību. Paliec draudzē un vienkārši smaidi. Brāļiem patīk, ka māsas skatās uz viņiem un smaida. Smaids padara cilvēku daudz skaistāku.

Ir ļoti bīstami izvēlēties kādu no ielas, savas darbavietas vai skolas. Tā tu vari izvēlēties raganu vai burvi. Izvēlies no savas draudzes! Es visu laiku brāļiem savā draudzē saku: “Kāpēc gan tev vajag kādu vest pie mums? Mums jau tik daudz skaistu meiteņu ir draudzē! Brīnišķīgas, labi apmācītas un skolotas māsas, un pilnas ar Svēto Garu. Viņas patiesi mīl Dievu. Visas labās meitenes ir draudzē.” Megadraudzē būs visas labākās meitenes. Nevajag precēt kaut kādu raganu no svešas vietas. Ja tu ved cilvēku uz draudzi, viņam ir jāatnāk un jāatdod sava dzīve Kristum, nevis uzreiz jāprecās ar tevi. Potenciālie laulātie biedri jau ir draudzē. Tavs nākotnes vīrs vai sieva jau sēž draudzē. Un tā ir megadraudzes priekšrocība. Ja tu meklēsi Dieva valstību, visas pārējās lietas tev tiks piemestas. Ja tev būs megadraudze, cilvēkiem vieglāk būs dabūt darbu un vieglāk apprecēties. Ja tu gribi draudzē atrast vīru, tad draudzei jāsāk ātrāk augt, jo daudzi topošie vīri vēl tusē klubā, jo nav saņēmuši savu pestīšanu. Mums ātri vajag atvest viņus uz draudzi, lai viņi saņem pestīšanu, un tad varēs viņus precēt. Viens no mūsu bīskapiem arī kādreiz tusēja pa Londonas klubiem. Arī tiem cilvēkiem, kuri ir klubos, ir jāsaņem pestīšana, lai viņi var nākt uz draudzi un apprecēties. Bīskaps saņēma pestīšanu, atnāca uz draudzi, kur viņu apmācīja, un tad viņš apprecējās. Tagad viņiem ir laimīga laulība. Ja viņš nebūtu atnācis, mūsu dārgā māsa būtu vēl viena, jo viņas vīrs pasaulē būtu atstāts novārtā un turpinātu tusēt klubos.

Ticīgo pulks bija viena sirds un viena dvēsele, neviens neko no savas mantas nesauca par savu, bet viņiem viss bija kopīgs. Apustuļi ar lielu spēku apliecināja Kunga Jēzus augšāmcelšanos, un liela žēlastība bija ar viņiem visiem. Viņu starpā arī nebija neviena, kam kā trūktu; jo tie, kam bija tīrumi vai nami, tos pārdeva un atnesa maksu par pārdoto.” (Apustuļu darbi 4:32-34)

Ja mums ir megadraudze, mums ir vairāk iespēju un varam dalīties cits ar citu. Mēs dalāmies ar darbavietām un iegūstam vairāk laulību. Megadraudze dod mums visas šīs labās lietas.

Sestais iemesls, kāpēc mums ir vajadzīga megadraudze, ir Bībeles pravietojuma piepildīšana, ka 25% cilvēku saņems pestīšanu. Tu lasi līdzību par sējēju Mateja evaņģēlijā un ej un aizsniedz cilvēkus, jo sējējs izgāja sēt sēklu, un viņš sēja četru veidu augsnēs. Tikai viena augsne deva labus augļus. To var salīdzināt ar to, ka mūsu ieguvums būs divdesmit pieci procenti no visiem iedzīvotājiem. Es nezinu, kāds ir Rīgas iedzīvotāju skaits, bet sadali šo iedzīvotāju skaitu ar četri, un tā būs jūsu labā augsne. Draudze “Kristus Pasaulei”, es jums pasludinu, ka 150 000 cilvēku ir jānāk uz jūsu draudzi! Tas ir tavs bībeliskais ieguvums. Tā jau ir megadraudze. Lai Dievs jums dod jūsu bībelisko ceturto daļu! Sējējs gāja ārā sēt, tur bija četras dažādas augsnes, bet divdesmit pieci procenti deva labu augļus.

Septītais iemesls, kāpēc mums ir vajadzīga megadraudze, ir vairāk lūgšanu. Tev vajag daudz vairāk lūgšanu, un draudzē būs dažādas cilvēku grupas, kas dažādās dienās lūgs. Tad, kad ir maza draudze un cilvēki pieņem lēmumu gavēt, tad pēc gavēņa viņi vairs nav spējīgi neko darīt. Bet, ja ir megadraudze, tad cilvēki tiek sadalīti pa grupām. Daļa lūdz pirmdienās, piemēram, no 18.00 līdz 20.00. Cita zāles daļa lūdz otrdienās. Cita grupa lūdz trešdienās, nākamā ceturtdienās, un tā līdz svētdienai. Draudzes locekļi tiek sadalīti pa grupām, un katrā dienā noteikta grupa nāk uz draudzi lūgt. Būs arī tādas grupas, kas piedalīsies nakts lūgšanās. Šādā veidā būs ļoti daudz lūgšanu. Kāds lūgs tikai vienu stundu. Bet ir ļoti viegli sarīkot divdesmit četru stundu lūgšanas, ja draudzē ir dažādas cilvēku grupas, kas lūdz katru stundu. Tādā veidā būs daudz vairāk lūgšanu un atraisīsies Dieva spēks. Piemēram, visi līderi mostas 6.00 no rīta un vienu stundu lūdz. Mācītāji lūdz no 7.00 līdz 8.00, viena mājas grupa no 8.00 līdz 9.00, cita mājas grupa no 9.00 līdz 10.00 utt. Visa draudze var noklāt visu dienu ar lūgšanām. Tāds ir megadraudzes efekts.

Jo vairāk lūgšanu ir draudzē, jo vairāk tiek sagrauta sātana vara. Bībelē ir teikts: “Tajā dienā, kad Ciāna uzgavilēja, viņa dzemdēja bērnus.” Ir dažādas lietas, kas nenotiek draudzē tāpēc, ka draudzē nav lūgšanu, un tādēļ nav izaugsmes, dziedināšanas, brīnumi un liecības. Mēs runājam par dažādām dimensijām draudzē. Tu tās sāksi redzēt, kad tev draudzē būs vairāk lūgšanu, jo draudzes darbs ir garīgs darbs. Ja draudzē nenotiek garīga darbība, tad konkrētas garīgās sfēras un lietas nenotiek. Ja tev būs vairāk lūgšanu, tu redzēsi vairāk. Skatoties uz jūsu draudzi, es redzu, ka jau tagad jūsu draudzē var būt daudz lūgšanu. Lai Dievs jūs svētī! Jums būs megadraudze! Jaunas lietas dzims tajā brīdī, kad Ciāna uzgavilēs. Aizver savas acis un lūdz. Dievs, dod mums megadraudzi! Tici un lūdz par megadraudzi. Kungs, es gribu megadraudzi. Lai tā dzimst, lai ir brīnumi kalpošanās, jaunu draudžu atvēršanās. Lai ir jaunas teritorijas, kuras mēs iekarojam. Mēs iekarosim lielākas un varenākas teritorijas. Sāc lūgt un iesēj šodien savu lūgšanas sēklu. Dievs, lieto viņus, darbojies caur viņiem, svētī viņus, pavairo viņus, Kungs, lai šī lūgšana saņem atbildi, lai daudz vairāk dvēseļu tiek glābtas. Daudz vairāk dvēseļu tiks iekarotas! Svētī Savus cilvēkus, Kungs. Izdari tā, lai šī lūgšana saņem atbildi. Lai viņi kļūst par dvēseļu iekarotājiem. Pārvērt viņus par ganiem, Kungs. Kad viņi atzīs Tavu mīlestību, sāc viņus lietot, Kungs, lai viņi parāda savā darbībā mīlestību pret Tevi, Dievs. Pasakos Tev, Tēvs, par Tavām svētībām, par dziedināšanu, varenajā Jēzus Vārdā.

Ja dziļi savā sirdī tu jūti, ka esi tālu prom no Dieva, vai tu neesi pārliecināts, ja tu šodien nomirtu, vai tu dotos uz debesīm, vai uz elli, šodien tu vari teikt: “Es gribu atdot savu dzīvi Jēzum, es gribu, lai manus grēkus piedod, es gribu, lai manus grēkus nomazgā. Es gribu Jēzu savā sirdī, es esmu grēcinieks.” Nāc pie Jēzus un atdod savu dzīvi Viņam. Nekautrējies, tu šodien izvēlies debesis. Tu izvēlies kļūt par Dieva bērnu. Debesu Tēvs, es esmu grēcinieks. Tēvs, lūdzu piedod man visus manus grēkus. Kungs Jēzu, lūdzu, ienāc manā sirdī. Lūdzu, esi mans Kungs un Glābējs. Lūdzu, apžēlojies par mani. Debesu Tēvs, lūdzu, ieraksti manu vārdu Dzīvības grāmatā. Paldies, Tēvs, ka Tu mani pieņem. Tu padari mani par Savu bērnu. Jēzus Vārdā! Tēvs, es lūdzu par katru, kurš ir šeit, paldies par dvēselēm, kuras saņem pestīšanu. Nostiprini viņus Savā namā. Es pavēlu, lai sātans novāc savas rokas no viņu dzīvēm. Es pavēlu, sātan, vācies prom no viņu dzīvēm! Viņi ir Dieva izredzētie un atpirkti ar Kristus asinīm. Viņi pieder Debesu valstībai, paldies Tev, Tēvs, par pestīšanu un Tavām svētībām, Jēzus Vārdā. Āmen!

Lai Dievs Jūs svētī! Man bija liels prieks un pagodinājums būt ar jums. Liels paldies mācītājam par šo uzaicinājumu būt pie jums. Jūs esat brīnišķīgi un skaisti cilvēki. Es gūstu baudu, sludinot un mācot jūs. Lai megadraudzes svētība ir pār jums. Lai Dievs piepilda jūsu sirds vēlmes un lai Dieva miers paliek pie jums līdz nākamajai reizei, kad mēs tiksimies.

Bīskapa Ričarda Erī sprediķi “Megadraudze” pierakstīja un rediģēja draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija