Salamana pamācības 12:24 Čakla roka valdīs, bet rokai, kas gausa un nolaidīga,
būs jāveic piespiedu darbi.

 

31. oktobra dievkalpojumā draudzē „Kristus pasaulei” Rīgā tās mācītājam Mārcim Jencītim bija vārds tieši par mūsu attieksmi, mūsu pozīciju, ar kādu mēs attiecamies pret Dievu, cilvēkiem un lietām mūsu dzīvē. Kāda ir mūsu pozīcija tad, kad sastopamies ar grūtībām mūsu dzīvē? Vai mūsu pozīcija ir pozitīva vai negatīva?

 

Mācītāja svētrunas tēma šajā dievkalpojumā bija: „Pozitīva pozīcija”. „Gan čaklos, gan slinkos vieno kāda kopēja iezīme”, – viņš saka. „Ir jāstrādā, ir jāmaksā cena. Čakla roka strādā un valda, bet arī slinkais tiek piespiests veikt darbu. Tad par ko labāk maksāt cenu? Ar kādu attieksmi labāk darīt savu darbu?”

 

Mācītājs Mārcis Jencītis ar piemēriem paskaidro draudzei, ko nozīmē vārdi „pozitīva pozīcija”. Viņš min piemēru no hokeja. Nesen mūsu komanda „Dinamo Rīga” uzveica vienu no Kontinentālās Hokeja līgas līderkomandām. Tās treneris bija pateicis saviem spēlētājiem: „Neļaujiet Rīgas Dinamo iesist pirmos vārtus! Ja mēs zaudēsim pirmos vārtus, mēs zaudēsim visu spēli!” Mārcis Jencītis: – „Kas šim trenerim lika izdarīt tādu apgalvojumu? Komandu galvenie treneri skatās savu pretinieku spēļu videoierakstus un analizē tās. Rīgas Dinamo ir unikāla ar to, ka tā bieži uzveic stiprākos pretiniekus, bet vājākajiem zaudē. Kāpēc tā? Acīmredzot kaut kas nav kārtībā ar komandas psiholoģisko sagatavotību. Kad priekšā spēle ar spēcīgu pretinieku, mūsējie iziet laukumā nopietni sagatavojušies, noskaņojušies cīņai, ar pareizu attieksmi, pozitīvu pozīciju. Tad kāpēc tik stipra komanda zaudē līgas pastarīšiem? Tāpēc, ka pieļauj domu, ka šoreiz var halturēt. Šajā gadījumā pozīcija vairs nav pozitīva.”

 

„Ja jāmaksā abos gadījumos, ja jāpieliek pūles tā vai tā, tad labāk taču maksāt par uzvaru, nevis zaudējumu!” – saka draudzes „Kristus pasaulei” mācītājs Mārcis Jencītis. „Vienalga, vai tevi raksturo slinkums, vai čaklums – cena būs jāmaksā abos gadījumos. Jaunie mājas grupu vadītāji sarīko neformālos pasākumus, uz kuriem neviens neatnāk. Kāpēc? Nav maksāta pilna cena. Ja es neieguldu savos cilvēkos savu laiku, naudu, spēku un enerģiju, man nav pļaujas. Jo mana pozīcija nav pareiza! Daudzi no mums liek lielas cerības uz inkaunteriem, ka viena diena atrisinās visas mūsu problēmas, viena atbrīvošanas lūgšana izdzīs visus velnus uz neatgriešanos. Bet arī inkaunters pats par sevi neko vēl neatrisina. Svarīga ir mūsu pozīcija, ar kādu sirdi mēs braucam šurp piedzīvot tikšanos ar Dievu un arī kalpot!”

 

Titam 3:4-7 Bet, kad atspīdēja Dieva, mūsu Glābēja, laipnība un mīlestība uz cilvēkiem, Viņš mūs izglāba, nevis taisnības darbu dēļ, ko mēs būtu darījuši, bet pēc Savas žēlsirdības, ar mazgāšanu atdzimšanai un atjaunošanos Svētajā Garā, ko Viņš bagātīgi pār mums izlējis caur Jēzu Kristu, mūsu Pestītāju, lai, Viņa žēlastībā taisnoti, mēs kļūtu cerētās mūžīgās dzīvības mantinieki.

 

Jāņa 3:16 Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību.

 

Kā iegūt šo pareizo pozīciju? „Ar ko tu kopā pavadi laiku, tam līdzīgs arī tu palieci”, – saka Mārcis. „Vislabākais pozitīvas pozīcijas paraugs ir mūsu Kungs Jēzus. Ar kādu Dievu tu pavadi laku kopā savā apslēptajā istabā, ko tu redzi Dieva Vārdā, kāds Viņš ir? Es redzu Jēzu, Kurš ir Glābējs, kurš mīl cilvēkus. es redzu Dievu, Kurš ir mūžīgās dzīvības Devējs! Es redzu Jēzu, Kurš ir darbīgs, Kurš neatnāca gurķoties, Kurš pa trijiem gadiem sagatavoja divpadsmit mācekļus. Ja tu gribi līdzināties Jēzum, tad izvēlies 12 cilvēkus un kalpo viņiem!”