Šodienas tēma aizdedzina.
Tā ir ļoti svarīga, pamatu pamats visam. Šodien sludināšu Dieva vārdu, kas atjauno sapņus, degsmi, kas palīdz izprast savu būtību, saknes. Šis būs unikāls sprediķis, unikāla mācība, Dieva vārds tieši tev personīgi. Ja tu to uzmanīgi klausīsies un uzņemsi savā dzīvē, tas var izmainīt visu. Mums nav jāgaida kādi īpaši notikumi, lai mainītu savu dzīvi. Šādi īpaši notikumi vispār varētu nebūt, bet reizēm tomēr tādi gadās.

Šodien runāju ar Lindu Liepiņu, un tikai sarunas beigās viņa izstāstīja notikumu, kā rezultātā viņa atvēra savu biznesu, kas bija motīvs, dzinējspēks, kas viņai lika ieiet biznesā un no biznesa politikā. Viņa strādāja labā darbā un saņēma labu algu. Katru dienu vienā laikā bija jābūt darbā un jāstrādā līdz noteiktam laikam. Pēc tam viņai piedāvāja citu darbu par labāku atalgojumu, bet joprojām tas bija darbs kādā firmā ar konkrētu darba laiku, un viņa to negribēja. Linda saprata, juta, zināja, ka viņai ir paredzēts kas vairāk, ka ir jādara kaut kas vairāk, nekā katru dienu 8.00 iet uz darbu un beigt to 17.00. Viņa nav viduvējība bez redzējuma, vīzijas. Diemžēl, Latvijā 99,9% cilvēki ir viduvējības. Tas nav lamu vārds, bet tas nav arī labi. Es to nesaku negatīvā nozīmē, bet tas arī nav nekas īpaši pozitīvs. Tu katru dienu vienkārši ej uz darbu, un kas tu esi? Tu ej uz darbu tikai tāpēc, ka tev vajag nopelnīt naudu, tu esi vienkārši izdzīvotājs. Izdzīvotājs kā Robinsons Krūzo, kaut gan Robinsonu Krūzo nevarētu saukt par viduvējību, jo viņš bija pamests vientuļā salā un tur izdzīvoja. Bet tu ej uz darbu tikai tāpēc, ka tev vajag paēst, ģērbties. Ir izņēmumi, kad cilvēkam savs darbs patīk. Tas jau ir labāk. Ja viņš ir kādā komandā, tad tas ir vēl labāk. Tomēr lielākā daļa vienkārši iet uz darbu, lai nopelnītu. Ja ir paņemti kredīti, tad daudzi tos nevar nomaksāt un dodas uz ārzemēm, atstājot savu dzimteni, ģimeni ar visām no tā izrietošām sekām. Linda teica, ka negribēja vairs vienkārši katru dienu iet uz darbu, jo juta, ka viņai ir augstāks aicinājums, kaut kas vairāk, kas ir jāizdara. Linda piedāvājumam neatteica, bet pateica tādu naudas summu, par kuru bija pārliecināta, ka šādu algu viņai nepiešķirs. Tomēr notika brīnums, un kompānija piekrita viņai maksāt nosaukto summu. Viduvējība būtu priecājusies, ka piešķirta liela alga, bet Linda nav viduvējība un nepriecājās. Iznāk, ka viņa pati ar saviem vārdiem bija piespiedusi sevi pieņemt šo darba piedāvājumu, jo bija pateikusi, ka strādās, ja maksās šādu algu. Viņa nepriecājās, jo saprata, ka tā nav viņas īstā vietā, ka viņa ir ielikusi pati sevi rāmītī.

Drīz pēc tā Linda piedzīvoja insultu smadzeņu stumbrā. Tas bija kā zibens galvā, un viņa zināja, ka tas ir insults, kaut gan ātrā palīdzība, ārsti sākumā noliedza, ka tas ir insults, tā vietā piedēvēdami veģetatīvo distoniju. Ja viņa pati nebūtu to zinājusi, tad tas varēja beigties letāli, bet tā kā viņa uzstāja uz to, ka tas ir insults, tika rūpīgāk izmeklēta, un atklājās, ka tas tiešām ir insults, un viņu attiecīgi ārstēja. Viņai bija jāmācās no jauna gan staigāt, gan daudzas citas lietas. Linda šo savu situāciju pārdomāja un analizēja. Man arī patīk analizēt visu, kas notiek manā dzīvē, kā arī saprast citas personības, kādas ir viņu rakstura īpašības, kur tās iegūtas, kā arī citus iemeslus, kāpēc cilvēki ir veiksmīgi un nelokāmi. Visiem veiksmīgiem cilvēkiem-personībām ir aicinājums, ideja, viņi par to deg un maksā cenu. Šajā gadījumā viņai bija jāaiziet no sava darba un jāsāk veidot bizness. Tas ir solis augšup – pāriet no darba, kur tev ir darba devējs un viss ir “uzklāts”, uz savu biznesu. Šeit ir kaut kas vairāk. Ja neiesi uz darbu, neviens tev ar pletni nesitīs, bet tad tev nekā nebūs. Tas ir nopietnāk, atbildīgāk, un tā ir iešana savā aicinājumā. Tā viņa visu izanalizēja un teica, ka viss šis notikums bija no “augšas”, un pēc insulta saprata, ka ir jāveido savs bizness. Viņa pieņēma, ka tas ir no “augšas”, atstāja darbu, izveidoja ēdināšanas uzņēmumu un atvēra tam filiāli arī Igaunijā. Viņa spēja salīdzināt, kā notiek bizness Latvijā un Igaunijā. Šajā procesā viņa pamanīja, kā valsts izturas pret uzņēmējiem Igaunijā un Latvijā. Tā sākās nākošais solis augšup – iešana politikā.

Ja paskatās Lindas dzimtas saknes – tur ir leģionārs, aizsargs, kāds viņai izskaidroja ziedu pušķī saliktās sarkanbalti sarkanās krāsas nozīmi. Viņai ir patriotisma saknes. Ikdienas darbā, ikdienas lietās, esot viduvējība, cilvēks pazaudē sevi. Viņa nav sevi pazaudējusi. 13. Saeimas vēlēšanās viņa saņēma ļoti daudzas balsis un tika ievēlēta. Es domāju, ka viņa tiks ievēlēta arī 14. Saeimā, un viss labākais viņai vēl priekšā. Runājot ar Lindu vairāk nekā divas stundas, es sapratu viņas aicinājumu – tas tiešām ir politika. Tomēr tas nav vienkārši politikas pēc, bet būt tur, lai Latviju padarītu labāku. Tas ir viņas sirdī. Aicinājums, redzējums, vīzija par to, kā ir lietām jābūt. Redzējums, kas jādara tev, dara tevi no viduvējības par personību. Viens bija iekomentējis intervijā “Nedēļas personība ar Jūliju Stepaņenko”, kā es varu saukt viņu par personu. Personas ir dažādās lietvedībās, valsts struktūrās, policijā. Personība nav persona. Personība ir cilvēks ar noteiktu rakstura īpašību kopumu, kas ietekmē, iespaido daudzus cilvēkus. Es gribu iededzināt tevi būt par personību nevis viduvējību, iedrošinu spert soli augšup.

Es pastāstīju Lindas Liepiņas stāstu. Tas ir cilvēks tepat blakus. Vienkāršs stāsts par vienkāršu cilvēku, kuram centrā bija izvēle starp viduvējību un soli augšup. Tas nenozīmē, ka viņa ir sasniegusi virsotnes. Mums nav jāgaida, kad liktenis mūs “paspers”. Es nedomāju, ka Dievs speciāli ieliek tevi mēslos, bet es nezinu visus procesus, kā Dievs to dara. Tomēr notiek arī tā, ka caur slimībām, caur nabadzību Dievs māca. Linda teica, ka viņa nesaprot tos cilvēkus, kuri iziet cauri dažādām slimībām, nelaimēm un tā arī neko neiemācās. Viena no veiksmīga cilvēka īpašībām ir mācīties no savām kļūdām un neatkārtot tās gadiem ilgi, nekāpt nepārtraukti uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem. Neesi viduvējība un sper soli augšup! Kā to izdarīt? Tev ir nepieciešams REDZĒJUMS un VĒLME. Es šodien mācīšu daudz vērtīgu lietu, kas tevi iededzinās un mainīs. Turpini klausīties, un tas mainīs tavu dzīvi, ja tu to pieņemsi. Ikviens, kurš ir zem viduvējības, iespējams, mani nesapratīs. Kad sociālos tīklos lieku citātus vai īsos video, kur ir runa par to, kā gūt veiksmi, par cenu, kas jāmaksā, par vīziju, par nopietnām lietām, parasti ir maz skatījumu, cilvēki nekomentē un neinteresējas. Tiklīdz ielieku citātu par to, ka tu esi uzvarētājs, ka tev visi ceļi vaļā – tas cilvēkiem patīk labāk. Viduvējam cilvēkam šis var palīdzēt spert soli augšup. Viss sākas ar redzējumu. Šīs nedēļas pirmdienā lasīju Marka evaņģēliju, kur rakstīts, ka Jēzus nolādēja vīģes koku. Viņš gāja no Jeruzālemes uz Betāniju, ieraudzīja, ka nav augļi, un nolādēja. Nākošā dienā mācekļi pamanīja, ka koks ir nokaltis, un tad sākās Jēzus mācība. Kā tad tas bija nokaltis?

“Un, rīta agrumā garām iedami, tie redzēja to vīģes koku nokaltušu no pašām saknēm.” (Marka evaņģēlijs 11:20)

Koks nokalst no saknēm. Kokam un jebkuram augam ir saknes, stumbrs, lapas. Koka saknēm ir vajadzīga pareizā temperatūra. Ja tām temperatūra ir zem 0 grādiem, tad koks neaug. Arī tad, ja temperatūra saknēm ir virs 30 grādiem, koks neaug. Vislabākā temperatūra sakņu attīstībai ir +7-20 grādi. Dažādiem kokiem ir dažādas saknes, tomēr tās paliek saknes. Tās aug zemē un meklē barības vielas, skābekli un ūdeni, kas ir vajadzīgs. Būtībā nav jārūpējas par saknēm, bet par augsni, lai tajā būtu pareizās barības vielas, temperatūra, pietiekoši skābeklis un ūdens. Siltumnīcas būvē, rūpējoties par pareizu temperatūru atbilstošiem augiem. Ja zeme ir pārāk cieta, tur nav skābeklis, ūdens, tādēļ tai jābūt irdenai. Līdzīgi ir ar cilvēku. Jēzus nemācīja par augiem, Viņš nebija dārzkopis. Caur šo līdzību Viņš mums mācīja saprast sevi. Cilvēks arī ir kā koks. Cilvēkam arī ir stumbrs un saknes. Ja kokam ir veselīgas saknes, tas pareizi dzen saknes, tad būs veselīgs stumbrs. Papelēm, kļavām, ievām var nozāģēt stumbru, un no saknēm tās atkal izdzīs jaunus dzinumus. Papeles no nozāģēta celma var izaugt līdz 25 metru augstumam. Virs zemes redzamā koka daļa arī ir augļi. Ja nozāģē koku, kuram ir veselas saknes, tas atkal izaugs. Atņem miljonāram miljonu, un pēc kāda laika viņš atkal būs miljonārs. Viņam ir saknes. Iedod bomzim miljonu, viņš jau pēc pāris nedēļām būs bomzis. Saknes ir svarīgas.

Kas ir saknes cilvēkam? Es jau minēju par redzējumu, vīziju un vēlmi. Stumbrs ir ārējais cilvēks un augļi ir viņa darbi. Ko labu vai sliktu viņš dara, tas atkarīgs no stumbra, un stumbrs no saknēm. Mūsu saknes ir iekšējais cilvēks. No kā sastāv iekšējais cilvēks? Tam, kurš to sapratīs un pielietos, degsme un panākumi ir garantēti gan garīgā sfērā, gan pārējās dzīves jomās. Iekšējais cilvēks vai cilvēka saknes, pirmkārt, ir GARS. Dievs ir devis cilvēkam dzīvību, garu. To nevar īsti ne sajust, ne saredzēt, bet tu zini, ka tu esi. Ne tikai miesīgi, bet garīgi. Kad tu nomirsi, tava miesa, kas ir ņemta no zemes, atkal par zemi pārvērtīsies, bet tavs garīgais cilvēks turpinās dzīvot mūžīgi. Šo cilvēku mēs neredzam ar fiziskām acīm, bet mēs redzam miesu un darbus. Kāds ir tavs garīgais cilvēks, tāda arī ir tava miesa un augļi. Ir veltīgi rūpēties par stumbru, kopt augļus, ja vispirms tu nerūpējies par saknēm. Viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no saknēm. Garīgam cilvēkam ir DVĒSELE. Kas ir dvēsele? Pēc Bībeles definīcijas tā ir tavs prāts, griba un emocijas. Tavs iekšējais cilvēks ir gars, un viņam ir prāts, griba un emocijas. Arī miesai ir prāts, griba un emocijas. Tad, kad tu nomirsi, tas ir tas, ko ņemsi sev līdzi.

Tu domā ar smadzenēm, bet domas nav smadzenes. Domas ierosina smadzenes. Tas nav līdz galam izskaidrojams. Mūsu gars arī domā. Šeit virs zemes mēs pieslēdzam smadzenes, bet pēc zemes dzīves arī mēs domāsim un jutīsim. Es zinu par gadījumu, kad cilvēkam, braucot motorlaivā, galva aizķērās aiz tilta, un viņam norāva pusi galvas ar smadzenēm. Tomēr, neskatoties uz to, viņš turpināja domāt. Ir zināmi šādi fenomeni. Nav tā, kā mums cenšas skaidrot, ka pēc tam, kad tu nomirsi, nekā vairs nebūs. Ir kaut kas vairāk nekā tikai tavas smadzenes – tavs iekšējais cilvēks jeb prāts, griba un emocijas. PRĀTS jeb domāšana ir vissvarīgākās, tās ir saknes. Tas, ko tu domā, uz ko tu skaties un ko redzi – tas izraisa tavas EMOCIJAS. Emocijas var kontrolēt. Visas negatīvās emocijas nāk tikai un vienīgi no tava prāta. Es nerunāju par to, ka tev kaut kas sāp. Visas emocijas tu vari kontrolēt ar prātu. Tu pats vari izvēlēties, par ko tu domā un uz ko skaties. Šos principus pārzināja komunisti un fašisti, tos pārzina arī Kariņš un Bordāns. Man patika A. Šlesera klips, kur pateica: Kariņš – pļurkstētājs. Viņš tagad izdomājis, ka nevajag maskas.

Kādēļ viņi vēl negrib atcelt maskas? Maska ir reklāma un kontrole. Ko šī reklāma dara? “Viss ir slikti, viss ir ļauni, ar cilvēkiem tikties vairs nevar, arī strādāt nevar, ir jāpaciešas. Varēs tad, kad slimība beigsies.” Kas ir uz mūsu draudzes durvīm? Uzraksts par 2 metriem, par roku dezinfekciju un atļauto cilvēku skaitu zālē. Es to esmu atļāvis uzlikt. Kas tas ir? Tā ir reklāma, ka draudzē būt ir bīstami. Tiek reklamēti meli, lai varētu turpināt visu šo afēru, manipulēt ar cilvēku prātiem un realizēt globālistu plānus. Viss ir ļoti vienkārši. Vakcīnai ir cits mērķis. Sertifikāts ir pamatmērķis. Kāpēc? Digitālā verdzība un kontrole. Tas ir jaunā veida komunisms, kur visi ir vienādi, visi tiek kontrolēti, nav privātīpašuma, pat nošķaudīties nevar, ja to nezina centrā. Totāla kontrole, kur ir vergi un saujiņa cilvēku, kas visu regulē. Viņiem ir sapnis, viņiem ir vīzija! Un viņi ļoti labi pārzina šos mehānismus. Tas, ko liksi cilvēkiem acu priekšā, viņos radīs emocijas. Un kas ir saknes trešā daļa? Emocijas, prāts un GRIBA. Ar savu gribu mēs pieņemam lēmumus rīkoties. Saknes pamats ir domāšana. Viņiem jau divus gadus izdodas likt priekšā cilvēkiem, ka ir slikti, bet patiesībā nav slikti. Es visu šo laiku to nevarēju sasaistīt kopā. Es to slikto redzu televīzijā, bet praksē es to neredzu. Es ticu vairāk savam prātam un tam, ko es spēju izskaidrot, nevis tam, ko man liek priekšā TV. Viņi pārzina sabiedrības ietekmēšanas principus. To zināja komunisti, fašisti: iedodiet masu medijus, un mēs padarīsim tautu par cūku baru. Viss ir ļoti vienkārši. Ir sarkanā robeža, kuru kristietis nevar pārkāpt. Ja tu redzi, ka pārkāpj Dieva vārdu un tuvākā mīlestības bausli, tad tā jau ir sarkanā robeža.

Trešdien biju Rīgā un redzēju bāru ar uzrakstu uz durvīm, ka apkalpo cilvēkus tikai zaļajā režīmā. Bārā tirgo alkoholiskos dzērienus, kas nodara cilvēkiem kaitējumu, kā rezultātā bērni paliek bez vecākiem, cilvēki izdara noziegumus, viņus liek cietumā, kur tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda. Cilvēki zaudē veselo saprātu. Bet bez tā bārs arī reklamē vakcinēties un tad nākt un dzert! Jo vajag vakcinēties, un tad ar sertifikātu bārā var tikt iekšā. Priekšā stāv apsargs un visu kontrolē. Mūsu draudzei arī lika izlikt šādus uzrakstus uz durvīm. Izlikām, bet mēs paši zinām, ko mēs darīsim un ko nedarīsim. Nav labi, ka mēs tā darījām. Tas ir ļoti slikti. Visiem tas ir, kas grib vēl darboties. Labi, piekāpāmies. Maskas būs jāliek? Es pateicu stop. Es to nereklamēšu. Draudzes līderi teica, lai ir maskas un ir dievkalpojumi. Ja gribiet, lieciet masku, bet es šeit masku nelikšu. Jūs mani šeit uz skatuves nekad neredzēsiet maskā. Runājot caur masku, ir grūti saprast, ko cilvēks saka. Bērni pat normāli nevar iemācīties smaidīt, jo aiz maskas nevar redzēt, kā to darīt. To visu dara masku reklāma. Kāpēc tik liela nauda ir jāmaksā par reklāmu televīzijā? To nosaka cilvēki, kas saprot reklāmas nozīmi un saprot sakņu principus. Kas rada cilvēkos vēlmi pieņemt konkrētus lēmumus, darīt kādas konkrētas lietas, pirkt konkrētas preces? Reklāma! Mēs liekam šos uzrakstus uz durvīm, bet pēc tam mumspasaka, ka nepietiek ar uzrakstiem, nepietiek ar maskām, mēs nedrīkstam pie Dieva laist cilvēkus, kuriem nav derīgs QR kods, un šī ir sarkanā robeža! Uz kaut ko vēl kaut kā var piekāpties, bet tagad man ir jāzlemj, kuru laist pie Dieva un kuru nelaist!? Tādas lietas nenotiks! Āmen! Ja cilvēki Latvijā šo robežu nepārkāptu, mēs būtu tāda pati valsts kā Zviedrija, kur ir tāda pati brīvība, kā piemēram Anglijā. Tur viss, kas saistīts ar ierobežojumiem, ir noticis citādāk. Viss šis stāsts ir par informāciju, ko cilvēkiem liek acu priekšā, un kas cilvēkiem dod vēlmi rīkoties.

Kāpēc tu nevari iedegties Dievam? Tāpēc, ka tu ikdienā Dievu neliec sev priekšā! Tāpēc, ka tu savas domas nevērs uz augšu!

Savas domas vērsiet uz augšu, ne uz zemes lietām. (Kolosiešiem 3:2)

“Es nevaru iedegties par to, man negribas to un šo.” Tu vienkārši nerūpējies par savām saknēm! Domāšana ir saknes! Saknes ir griba, emocijas, prāts – domāšana. Bet laba augsne ir gaiss, ūdens, Svētais Gars. Saknes – tu spēj domāt to, kas tev ir jādomā. Dieva vārds ir pirmkārt.

Bet Viņš atbildēja un sacīja: “Stāv rakstīts: cilvēks nedzīvo no maizes vien, bet no ikkatra vārda, kas iziet no Dieva mutes.” (Mateja evaņģēlijs 4:4)

Jēzus sacīja, ka cilvēks nedzīvo no maizes vien, bet no ikkatra vārda, kas iziet no Dieva mutes. Tu mēnešiem ilgi nelasi Dieva vārdu, mēnešiem ilgi neklausies sprediķus un tev vairs nav vēlmes kalpot Dievam? Un, ja nav vēlmes kalpot Dievam, tad tu arī nekalpo? Viss ir ļoti vienkārši. Kāpēc tev nav vēlmes darīt to un darīt šito? Kāpēc tev parādās tādas dīvainas vēlmes? Jo tu pats to liec savu acu priekšā un par to domā! Ja tu kaut ko gribi sasniegt, tev par to ir jādeg. Ir jābūt stiprai vēlmei, bet vēlme rodas no tā, ko tu skaties. Tev ir jābūt VIZIONĀRAM (Tēzaurs: tāds, kas radies, veidojies iedomās, iztēlē; tāds, kam raksturīgs iztēles nosacīts, veidots vizuāls izteiksmīgums, spilgtums, kas redz citiem nesaredzamas lietas; cilvēks kam ir parādības). Un ir jāsaprot vīzijas nozīme. Uz ko tu skaties, par ko tu domā, ko tu lasi, kāpēc lasi? Kā lai tu dabū vīziju no Dieva? Tā ir jāpieņem!

Un Viņš tam lika iziet ārā un sacīja: “Skaties uz debesīm un skaiti zvaigznes; vai tu spēj tās izskaitīt? Tikpat daudz būs tev pēcnācēju,” Viņš tam sacīja. (1. Mozus 15:5)

Mēs lūdzam tēvreizi:

Tāpēc jums būs tā lūgt: mūsu Tēvs debesīs! Svētīts lai top Tavs Vārds. Lai nāk Tava valstība, Tavs prāts lai notiek kā debesīs, tā arī virs zemes. (Mateja evaņģēlijs 6:9-10)

Pirmkārt, tu gribi, lai notiek Dieva prāts tavā dzīvē. Lai notiktu Dieva prāts tavā dzīvē, ir jāsāk sevi redzēt Dieva vīzijā. Pirmkārt, tas ir Bībeles lasījums. Lūk, šī vīzija ar zvaigznēm ir katra kristieša pamatvīzija. Skaties uz debesīm un skaiti zvaigznes, un Dievs apsola tevi vairot un svētīt. Katram no mums ir jābūt daļai no Dieva valstības celtniecības darba, lai vairotos ticīgo un atbildīgo cilvēku skaits par Dievu un sabiedrību. Tas ir mūsu pamatuzdevums! Ja šī vīzija nav tavu acu priekšā, tev nebūs nekādas vēlmes to darīt. Cilvēki, kuriem ir vīzija un redzējums, kuri pareizi nostāda savu domāšanu, neapstāsies pusceļā.

Kāds vīrs vārdā Dārbijs kļuva par apdrošināšanas aģentu un savā laikā uzstādīja rekordus polišu pārdošanā. Katru gadu viņš noslēdza apdrošināšanas līgumus par miljons dolāriem. Šobrīd tas nešķiet pārāk daudz, bet tas bija viņa sākums. Kas viņš bija par cilvēku? Viņš atklāja zelta raktuves Amerikā. Bija tāds laiks, kuru sauca par zelta drudzi. Rakstnieks Džeks Londons par šo laiku daudz raksta. Ir filmas par zelta raktuvēm. Viņš iegādājās tādas raktuves un tur uzgāja zelta dzīslu. Lai šo zelta dzīslu uzraktu, bija vajadzīga aparatūra, strādnieki un vēl daudz kas cits. Viņš atbrauca mājās, izstāstīja to radiniekiem, kaimiņiem, tā savācot vajadzīgo naudu biznesa uzsākšanai. Tā viņš iesāka ar zelta ieguvi. Pirmais vilciena sastāvs ar rūdu tikai aizsūtīts projām. Viņi turpināja urbt, un zelta dzīsla pēkšņi beidzās, zelta vairāk nebija, taču viņi turpināja meklēt, jo, lai nosegtu izdevumus un atdotu aizņemto naudu, iegūtais zelts bija par maz. Visi darbi nevainagojās ar panākumiem, un tad savas raktuves ar visu mantu un aparatūru viņš pārdeva kādam lietotu mantu uzpircējam. Uzpircējam bija cita izpratne par lietām, viņš noalgoja speciālistu, pakonsultējās un uzzināja, ka zelta dzīsla ir pirmsākums, un precīzi pateica, kur ir jābūt turpinājumam. Turpinājums bija trīs metrus tālāk, kur Dārbijs bija pārstājis urbt. Un, protams, šis lietoto mantu uzpircējs kļuva bagāts. No šīs raktuves viņi ieguva ļoti daudz zelta. Tā bija Dārbija pirmā mācība. Neapstājies pusceļā! Neapstājies īsi pirms sasniegumiem! Izrādās, ka ļoti daudzi cilvēki apstājas īsi pirms sasniegumiem/

Un viņa otrā mācība bija pie sava tēvoča. Dārbijs bija liecinieks notikumam, ka kāda āfrikāņu meitenīte ienāca pie viņa tēvoča un saka, ka viņas mamma teica, lai viņai iedod 50 centus tam un tam. Tajā laikā tas bija nepieklājīgi, ka afrikānis diktē saimniekam noteikumus un nāk, lai kaut ko prasītu. Tēvocis teica, lai meitenīte iet mājās. Bet meitenīte atbildēja, ka viņai vajag 50 centus. Tēvocis atbildēja, ka viņš viņu tūlīt noslānīs. Viņa stāv un saka, ka viņai vajag 50 centus. Tēvocis paņēma rīksti un gāja viņu pērt, bet meitenīte paspēra soli uz priekšu, skatījās acīs un teica, ka viņai vajag 50 centus. Un viņa tēvocis salūza, nometa rīksti, izvilka maku un iedeva viņai 50 centus. Dārbijs, kurš jau vienreiz bija kārtīgi vīlies ar savām zelta raktuvēm, sāka domāt, kas ir tas, kas lika šai mazajai meitenītei uzvarēt balto pieaugušo vīru. Un viņš saprata! Viņš kļuva par apdrošinātāju, atdeva visus parādus un atzina, ka lielāko daļu no visiem saviem darījumiem noslēdza tad, kad cilvēks jau bija pateicis nē, ka viņam to nevajag. Viņš pēc tam tomēr noslēdza ar viņu darījumu. Ja runa ir par mājas grupiņām, tev jāiegūst šāda rakstura īpašība. Skaidrs ka cilvēki teiks nē. Viņi dara vēl gudrāk – saka jā, bet nenāk. Tu jau zini, ka viņu jā nav jā, tas īstenībā ir nē. Vispār neko nav iespējams izdarīt izglītībā, biznesā, dzīvē, draudzē utt., ja pie pirmā nē tu padodies. Viduvējs cilvēks vienmēr padosies, bet cilvēks ar vīziju, vizionārs, cilvēks, kuram ir vēlme uzvarēt, nepieņems nē. Kur ir saknes? Saknes nav tajā, ka tu pieņem lēmumu nepieņemt nē. Saknes ir tajā, ka tu redzi jā. Tu redzi savus panākumus. Tu redzi savas debesis, tu redzi savas grupiņas un redzi savus glābtos cilvēkus. Tu redzi megadraudzi Latvijā, tu redzi izmainītu Latviju. Politikā tu redzi kristiešus. Tu redzi savā biznesā panākumus. Tu redzi sevi kā veiksmīgu cilvēku. Tu redzi sevi kā cilvēku, kam ir nauda un būs nauda. Kā Eduards Pāvuls filmā “Ceplis” teica: “Es biju bagāts un būšu bagāts!” Āmen! Tu to redzi? Es redzu panākumus! Un man šodien nav tev jādod vesela virkne ar Rakstu vietām. Visi Bībeles pravietojumi un apsolījumi runā, ka Dievam ir labklājības un svētības pilnas domas par tevi. Jēzus laivā teica mācekļiem: “Kāpēc jūs domājat, ka jums nav maizes, jūs mazticīgie?”

Un Jēzus, to nomanīdams, uz tiem sacīja: “Kamdēļ jūs tā domājat, ka jums nav maizes, jūs mazticīgie.” (Mateja evaņģēlijs 16:8 )

Domā, ka nevis tev nav, bet domā, ka tev ir. Domā par to, ko tu gribi sasniegt. Lasi to, liec to sev acu priekšā, dari visu, lai tu gūtu panākumus. Nevar gūt panākumus draudzē, ja nenoskaties mācītāja sprediķus vairākas reizes. Ja to nedarīsi, tev nebūs vēlmes un pie pirmā nē tu apstāsies. Savs mācītājs ir svarīgs. Pirmkārt, ir svarīgs Dieva vārds. Lūk, no kurienes rodas uguns. Un pat bez Dieva šie principi darbojas. Doktors Dāvids Jongi Čo (lielākās draudzes pasaulē mācītājs, grāmatā “Ceturtā dimensija”) viņš māca, ka cilvēki bez Dieva citās reliģijās lieto šos sakņu principus. Sakārto savu domāšanu, lieto savas iztēles spēju! Iegaumē, ko es tev teikšu – mūsu domām ir neizskaidrojamas spējas, to zinātnieki nevar izskaidrot. Viss nav izskaidrojams, bet domām ir spēja ierosināt smadzenes, vēlmi un visu miesu pakārtot tam, kā tu domā, kā tu redzi. Tu izjūti panākumus, pirms esi tos sasniedzis.

Tā Dieva priekšā, kam viņš ticēja, kas mirušos dara dzīvus un sauc vārdā to, kas vēl nav, it kā tas jau būtu. [..] (Romiešiem 4:17) 

Tas nav izskaidrojams, bet tas ir fakts. Lūk, no kurienes rodas vēlme. Un tas arī ir iespējams bez Dieva. Bībelē ir tādi panti, ka Dievs Tas Kungs vienīgais dara brīnumus.

Slavēts lai ir Dievs Tas Kungs, Israēla Dievs, kas vienīgais dara brīnumus! (Psalms 72:18 )

Nav patiesība – pagāni arī dara brīnumus. Citas reliģijas arī dara brīnumus. Bet kam es varu piekrist, ka tādus brīnumus, kādus darīja Jēzus, neviens nedara. Kopumā ņemot to, ko izdarīja Jēzus, nevar atkārtot! Jēzus saka:

Patiesi, patiesi Es jums saku: kas Man tic, tas arī tos darbus darīs, ko Es daru, un vēl lielākus par tiem darīs, jo es noeimu pie Tēva. (Jāņa evaņģēlijs 14:12)

Tā ir taisnība, arī dēmoni spēj darīt bŗīnumus. Dievs cilvēkiem ir devis spējas būt vizionāriem, vizualizēt, ticēt, vēlēties, iegūt degsmi un sasniegt panākumus, bet svarīgs pirmkārt ir Dieva vārds, jo cilvēks nedzīvo no maizes vien, bet no ikkatra vārda, kas iziet no Dieva mutes, un ne tikai tāpēc, ka tev to vajag. Atceries, ka Bībeli tu lasi ne tikai, ka tev vajag svētību apsolījumus un uzmundrinājumus, bet arī tāpēc, lai iepazītu pašu Dievu. Lai nebūtu tā, ka tu sapņo, cīnies par lietām, kas nav Dieva griba. Tu iepazīsti, kas ir labs un ļauns. Nepietiek tikai regulāri lasīt Dieva vārdu, bet vēl ir jābūt veselīgā draudzē ar veselīgu mācītāju, kurš spēj normāli skaidrot, kas ir labs un slikts, lai tas kļūst par daļu no tavas domāšanas. Lai tas tik dziļi ieēdas tavā zemapziņā, tavā garā, ka tas kļūst par tavu neatņemamu sastāvdaļu!

Jo, lai gan laika ziņā jums pašiem pienākas būt tiem, kas māca, jums atkal vajadzīgs kāds, kas jums māca Dieva vārdu pirmsākumus, un esat tapuši par tādiem, kam vajag piena, ne cietas barības. (Ebrejiem 5:12)

Ir cilvēki, kuriem atkal vajag pienu, viņi neko nevēlas darīt, slinko, bet Dievs ir teicis, ka cieta barība ir nepieciešama tiem, kam prāts ir vingrināts izšķirt labu no ļauna. Lūk, kāpēc svarīgs ir Dieva vārds, Dieva draudze un saprast to, kas ir labs un ļauns, jo tieši tas veido mūsu domāšanu. Un šeit ir sarkanā līnija, par kuru es runāju, sarkanā līnija, piemēram, cik tālu tu vari doties biznesā, kur robežojas tavs bizness ar Dieva gribu. Bizness ir labi, daudz kas ir labi, bet kāds ir Dieva skatījums uz šīm lietām? Piemēram, kur robežojas tava bērna audzināšana ar Dieva gribu. Kāds ir Dieva skatījums? Un es tev varu garantēt – kad tu novirzīsies no Dieva gribas, tas tev atnesīs bumeranga efektu, tas nāks atpakaļ. Lai cik arī bagāts cilvēks nebūtu, lai ko viņš nesasniegtu, ja tas nebūs Dieva gribā, tam būs sekas gan pašam, gan bērniem un cilvēkiem apkārt.

Globālistiem, varaskāriem un mantkārīgiem cilvēkiem vienmēr ir par maz, viņiem vienmēr vajag vēl, vēl un vēl. Tas ir ļoti neinteresanti, viņiem nekad nav piepildījuma, viņi nekad nav mierā ar to, ko ir sasnieguši. Protams, tas ir labi, nebūt mierā ar to, ko esi sasniedzis, bet rodas jautājums, kāpēc viņiem nekad nav miera? Kad cilvēkā rodas mantkārība, kāre pēc varas, viņš pamazām novirzās no Bībeles patiesībām, no Dieva vārda. Neatstāj Dievu! Dievs lieto mūsu domas, uz mūsu domām nāk Viņa Gars. Viņa Gars tevī un mūsos. Tad viss, ko tu dari, tev izdodas. Tev ir Dieva apsardzība un svētība, un tam visam ir pilna jēga. Un galu galā tu iemanto mūžīgo dzīvību.

Jo ko tas cilvēkam līdz, ka viņš iemanto visu pasauli un pats sevi pazaudē un samaitā? (Lūkas 9:25)

Vai es nesaku pareizi, ka šis sprediķis ir bomba, super? Mani personīgi dedzina, lūk, šāds Dieva vārds, šādi motivējoši sprediķi, un ik pa laikam tādi ir nepieciešami.

Es gribu tevi iedrošināt sapņot, esi sapņotājs saskaņā ar Dieva gribu. Ir divas sfēras, kurās tev ir jāsapņo.

1. Vīzija no Dieva. Lai tu Dieva valstībā nes kādu labumu, lai draudze vairojas un aug.

2. Personīgā dzīve. Bizness, tehniskas lietas, kur arī ir jābūt savai vīzijai, ar ko tu nes labumu sabiedrībai. Tu jau neesi tikai tas, kuram ir pilna laika kalpošana. Tev ir arī laicīgais darbs, kurā tu gribi kaut ko sasniegt. Tur ir jābūt vīzijai, domāšanai, jādeg par savu darbu. Jādeg! Nu, cik ilgi var degt par sētnieka darbu? Par sētnieku piedzimi, izaugi un nomiri? Protams, nav slikti būt par sētnieku, bet tomēr tā ir viduvējība. Tu dzirdi vārdus, ikviens, kas domā šīs domas, kuras es tev piespēlēju šajā brīdī, būs veiksmīgs, tu nebūsi viduvējība. Viss ir tavās rokās! Tu neapstāsies pusceļā!

Vai tu zini, kas ir Henrijs Fords? Viņš sapņoja par pajūgu, kas brauc bez zirga, un tad, kad jau motori bija uzkonstruēti, viņš sapņoja par dzinēju V8 ar 8 cilindriem vienā blokā. Tajā laikā tas bija neiespējami, bet viņš sapulcināja savus inženierus un teica: “Es gribu vienā blokā 8 cilindrus.” Inženieri atbildēja: “Tas nav iespējams!” Bet Henrijs viņos neklausījās un lika uzkonstruēt šādu dzinēju. Pagāja viens gads, un Henrijs jautāja saviem inženieriem: “Cik tālu ir jūsu darbs?” Bet inženieriem nebija pozitīvas atbildes, jo viņuprāt šādu dzinēju nebija iespējams uzkonstruēt, bet Henrijs viņiem neļāva apstāties, un pēc vairāku reižu izgāšanās pienāca brīdis, kad viņi realizēja V8 dzinēju. Pesonīgi es visu laiku esmu braucis ar V8 dzinējiem, un priekšpēdējā mašīna man bija ar V10 dzinēju, bet es esmu braucis arī ar V12 dzinēju. Ir dažādi auto, V veidā izkārtoti cilindri.

Vīzija. Ja tu domā, ka vari un tas ir iespējams, tad tas ir iespējams.

Vai tu zini, kas ir brāļi Raiti? Viņi sapņoja par mašīnu, kas lidos gaisā. Henrijam Fordam vajadzēja V8 pa zemi, bet šiem V8 gaisā. Un šodien izskatās, ka drīz visi lidos, mašīnām būs spārni vai pat bez spārniem lidos.

Cilvēks vārdā Markoni izdomāja viļņus, kas var ziņas izplatīt pa gaisu, un šobrīd tā ir televīzija, radio utt. Tad, kad viņš savu ideju prezentēja draugiem, tad viņi viņu ieslodzīja psihenē. Šobrīd tas vispār nav nekas īpašs.

Ir stumbrs, kas ir cilvēka redzamā daļa, un ir augļi, ko viņš dara, bet tas viss nāk no saknēm, no gara un dvēseles. Dvēseles svarīgākā daļa ir domas, pēc tam ir emocijas un griba. Ja tu arī nejūti, tev tāpat ir griba darīt pareizas lietas. Es domāju, ka šodien es izsmēlu jautājumu par Dieva uguni. Es izsmēlu jautājumu par visiem tiem kristiešu meklējumiem, kad nāks Dieva uguns, ka tad viss notiks, zeme sāks trīcēt un kūpēt, nāks lielā atmoda un Latvija mainīsies. Ja tu neesi lasījis Dieva vārdu, Bībele acīmredzot nav tavs draugs. Vai tev nav kaut kas kārtībā ar galvu? Draugs, tur ir rakstīts:

Jo, ko Es mīlu, tos Es pārmācu un pamācu, tad nu iekarsies un atgriezies! (Atklāsmes grāmata 3:19)

Nevis gaidi uguni, bet iekarsies un atgriezies! Sāc pareizi domāt un sapņot saskaņā ar Dieva gribu. Protams, ir tie notikumi, kad nāk Svētais Gars un pieskaras. Un tālāk? Cik ilgam laikam tev pietiks no šī pieskāriena, kas faktiski ir tavas īslaicīgās emocijas? Vai tev nevajadzētu barot prātu ikdienā? Vai Bībele nesaka: “Nemelojiet cits citam, novelciet veco cilvēku un viņa darbus. Un apģērbiet jauno cilvēku, kas tiek atjaunots atziņā pēc viņa Radītāja tēla.” (Kolosiešiem 3:9-10) Vecais cilvēks nemācēja sapņot pareizas lietas, bet jaunais prot sapņot pareizas lietas Dieva gribā. “Jo Dievam nekas nav neiespējams.” (Lūkas 1:37) Ar Dievu visas lietas ir iespējamas, “visa pasaule ir kabatā” – šis teiciens nāk no filmas “Mirāža”, pēc Džeimsa Čeina romāna “Visa pasaule kabatā”. Cilvēki gribēja kaut ko sasniegt. Viņi aplaupīja banku, bet seifu nevarēja uzlaust, un visi gāja bojā. Vienu sakoda čūska, citu nogalināja, un nekas neiznāca. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi nesaskaņoja savu “es gribu būt bagāts”. Tas ir ļoti labi, ka tu vari būt bagāts, bet kļūsti tāds pareizā veidā, pēc Dieva gribas nevis tā kā tu to gribi, un tādējādi, saskaņojot visu ar Dievu, dot kādu daļu arī Viņam. Pagodini arī Dievu ar savu biznesu, lai tavs bizness kalpo cilvēkiem.

Intervijām pasūtījām krēslus no Polijas. Varējām sūtīt atpakaļ, jo vienam bija defekts, bet tas nav nekas īpašs, kaut man virtuvē krēsli ir lētāki un stabilāki. Es tev uzdošu vienu jautājumu – kā tu domā, kāpēc šis krēsls pēc kāda laika būs stabils? To kāds lika kopā, bet pagaidām tas nav stabils. Kā tu domā, kas izdarīs to, ka krēsls būs stabils? Tava vīzija vai mana? Es gribu, lai šis krēsls ir stabils, un tas būs stabils, jo es redzu stabilu krēslu, es un mani ciemiņi grib sēdēt stabilā krēslā. Principā mani šis krēsls apmierina arī nestabils, vienkārši tas kalpo kā ilustrācija. Bet, ja es gribēšu, es redzēšu, ka šis krēsls ir stabils, un tas būs stabils nevis tāpēc, ka tu to izdomāji, bet tāpēc, ka es to redzu kā stabilu krēslu.

Ir svarīga tava vīzija, tavs redzējums, visi pārējie ir izpildītāji, viduvējības. “Vai cik tu lepns, mācītāj!” “Jā, man ir ambīcijas un mērķi! Bet paldies Dievam, Debesu Tēvam, ar kuru es konsultējos katru dienu, ka savas domas virzu pareizā virzienā, saskaņoti ar Viņa gribu. Draugi, viss sākas prātā. Saknes aug no domām. Vēlme, tava veselība aug no domām. Apkārt daudzi runā: ”Vēzis, vēzis, pēc tik un tik gadiem visiem būs šī slimība.” Tev nebūs vēzis, tev vispār nebūs slimību! Bet, ja tu atkāpsies no Dieva, tad nekādas garantijas es vairs nesniedzu. Ja tavas saknes ir pie ūdens, pie Dieva Gara, pie pareiziem principiem, ja tu piepūlies, lai šie principi būtu tev acu priekšā, tad visas negatīvās prognozes neattiecas uz tevi. Bībele saka: “Tie neiekļūs kaunā ļaunā dienā, un bada laikā tie būs paēduši.” (Psalms 37:19) Tu bada laikā būsi paēdis. Tu epidēmijas laikā būsi vesels. Viss būs tā, kā tu to redzēsi. Ja cilvēki blakus tev nav redzētāji, tad viņi ir tikai izpildītāji. Reti ir tādi cilvēki, kas spēj vest aiz sevis citus, kuri tiešām redz vīziju, un cilvēki tādiem grib sekot. Tas viss ir normāli un pareizi, tomēr es gribu, lai tu esi redzētājs, lai tu esi pravietis, lai tu esi ar saknēm.

Tas ir kā koks, kas stādīts pie ūdens un kas rieš savas saknes jo tuvu upei, tas nebīstas karstuma, tā lapas paliek zaļas. Arī sausā gadā tas nebīstas, tas nemitīgi nes savus augļus.” (Jeremijas 17:8)

Kāpēc? Jo viņš ir stādīts pie ūdens upēm, tavas saknes ir pie ūdens upēm! Tu zināji, ka Dieva Gars Bībelē ir salīdzināts ar upi, ar ūdeni?

Kas no Jūdas nama vēl atlicis un izglābies, tie laidīs saknes zemē un atnesīs augļus. (Jesajas 37:31)

Draugi, pēc šiem 2 gadiem, kad lielākā daļa kristiešu būs paklīduši un nodevuši savus garīgos principus, būs palicis atlikums. Es, tu un visi, kas nebūs padevušies, būs šis atlikums. Visi šie cilvēki riesīs saknes zemē un nesīs augļus draudzē, mēs augļosimies un vairosimies. Edisons sapņoja par elektrisko lampu. Viņam bija 10 000 neveiksmīgu mēģinājumu, un tad, kad viņa draugi viņam prasīja, kad viņš visu metīs pie malas, viņš atbildēja: “Neveiksme ir solis tuvāk uzvarai.” Viņam bija 10 000 neveiksmes!

Taču kokam, kas ir nocirsts, vēl ir kāda cerība, ka tas varēs atkal zaļot: tā atvases un dzinumi nepārstāj. Un, ja arī tā sakne zemē noveco, ja viņa stumbrs zemē atmirst, no svaiga ūdens dvašas tas atkal atdzīvojas, un tas laiž dzinumus gluži kā dēstīts. (Ījaba 14:7-9)

Bet cirvis kokiem jau pie saknes pielikts; un ikviens koks, kas nenes labus augļus, top nocirsts un iemests ugunī. (Mateja 3:10)

Tiek nocirsts līdz ar sakni, faktiski izrauts ar saknēm. Kad visam ir beigas un nav vairs cerības? Tad, kad tu jau stāvi Dieva priekšā. Kamēr tev vēl ir saknes, griba, kamēr tu vēl to lieto, tikmēr tev vēl ir domāšana. Kamēr tu vari pieskaņot savas domas uzvarai, Dieva gribai, Dieva Garam, tikmēr lai dzīvā ūdens straume plūst tevī. Draugs, tavi panākumi tev vēl ir priekšā. Iespējas beidzas tikai tad, kad tu esi miris. Mārtiņa Rītiņa vairs nav. Viņš ir devies mūžībā. Dzīvo tā, lai tu būtu arī pēc nāves. Pirmkārt, lai tu mūžīgi dzīvotu kopā ar Kristu Debesīs. Otrkārt, lai tu pēc sevis atstātu augļus, dzīvotu ar saviem pozitīvajiem darbiem, kurus esi ieguldījis sabiedrībā. Pirmkārt draudzē un pēc tam ģimenē un sabiedrībā. Lai šie cilvēki, kuri pēc tevis paliks, ir tie, kas vērš savus skatus un dzen savas saknes Dieva vasltībā.

Šis faktiski ir noslēgums, bet es vēlos pastāstīt par vienu filmu, kuru es beidzot noskatījos. Filmas nosaukums ir “Guči nams”. Varbūt kāds ir noskatījies, bet par šo filmu runā jau sen. Cilvēku domas dalās, kāda ir filma, bet vairums teica, ka esot laba. Es gribēju to noskatīties, jo tā ir biogrāfiskā filma. Galvenajā lomā ir Lady Gaga. Vispār tā ir Ridlija Skota filma, kura iet aptuveni 2 stundas un vēl mazliet. Šajā filmā viņš ataino Guči vēsturi, biogrāfiju. Kas tad ir Guči? Guči bija itāļu dzimta, kas sākotnēji ražoja labas kvalitātes ādas seglus. Vēlāk diviem Guči dzimtas brāļiem tapa modes nams, modes māja Ņujorkā. Šajā veikalā ļoti izteikti bija tieši Guči somiņas. Šobrīd tās ir gan smaržas, gan apģērbi un citas lietas. Guči ir viens no populārākajiem un bagātākajiem brendiem pasaulē. Es no šīs filmas iemācījos tieši to, ko šodien mācīju. Šo filmu es skatījos ar vienas elpas vilcienu, jo man patīk biogrāfiskas filmas, kurās ir cilvēki ar ambīcijām, vīziju un redzējumu, kuri nes upurus. Tātad bija divi brāļi. Viņi paplašinājās, kļuva bagāti un populāri. Un abiem šiem brāļiem bija divi dēli, Mauricio un Paulo. Paulo gan bija mazliet ķerts, viņš gribēja kļūt par dizaineru, bet nekas viņam nesanāca. Tēvs Paulo sauca par muļķīti, par duraku, bet savu duraku. Mauricio bija sakarīgāks, bet notika tā, ka kāda meitene vārdā Patrīcija bija noskatījusi Mauricio. Viņi iepazināsballītē. Tā Patrīcija bija Lady Gaga. Šīs ir reālas personības. Es vēlāk pastudēju, palasīju informāciju par šo filmu, un tik tiešām, filmā viss saskan. Tātad viņi iepazinās, bet Mauricio šī meitene neinteresēja, bet viņa viņam pievērsa tik lielu uzmanību, stāvēja priekšā motorollerim, nelaida garām, kamēr viņš viņu neuzaicināja uz randiņu. Nu, tā bija tik ļoti liela uzmanības pievēršana, ka viņš padevās un viņu apprecēja. Vēlāk tomēr viņu mīlestība kļuva abpusēja. Īsāk sakot, viņa ieguva sev sapņu veci. Mauricio nolēma vest Patrīciju iepazīties ar tēvu. Tēvs bija jau vecs vīrs gados, bet Guči, viņam bija uzcelta liela biznesa impērija. Pirmais moments no iepazīšanās dienas. Pie sienas karājas glezna, Patrīcija ienāk un saka: “’O, Pikaso!” Vecais saka: “Tas nav Pikaso, bet Klimts.” Sēž tālāk pie galda, tēvs meitenei sāk izjautāt, kādas ir tavas intereses. Meitene atbild: “Labi gatavot, labi izskatīties.” Protams, tēvs mierīgi panes šo tikšanos, bet pēc tam viņam ir saruna ar dēlu, un dēls saka, ka meiteni mīlot un precēšot. Tēvu šī ziņa šokē, jo šī meitene bija no tām, kuras nevis prec cilvēku, bet vārdu vai bagātību. Protams, dēls nevēlējās piekrist tēva sacītajam un iespītējās, sakot, ka meiteni tāpat mīlot un precēšot. Lūk, šī tad nu bija tēva sarkanā līnija, un viņš pateica, ja dēls precēs šo meiteni, tad nemantos viņa impēriju, tātad mantojuma nebūs.

Skatoties šo filmu, es šo visu laidu caur veiksmīga cilvēka prizmu, caur Bībeles principiem, caur to redzējumu, kas ir man. Es domāju, vai tiešām dēlam viss labi beigsies, ja viņš iet pret tēva gribu. Tēvs pateica, ka šī, iespējams, ir dēla pirmā aizraušanās un lai viņš ir uzmanīgs. Viņš arī vienkārši negribēja atstāt savu imēriju tādai meitenei, kas manipulē ar viņa dēlu. Vai sākumā viņa gribēja vai negribēja manipulēt, to ir grūti pateikt, bet mīlestība viņiem bija. Mauricio atstāja savu tēvu un aizgāja strādāt pie tās meitenes tēva, viņam iedeva darbu mašīnas mazgāt.Un dzīvoja viņi laimīgi, piedzima bērns. Bet viņš ar saviem radiniekiem vairs nekontaktējās, viņiem bija labi bez viņiem. Un vienā dienā Mauricio zvana brālis, kurš mantos visu. Tas bija viņa biznesa partneris, un viņiem bija akcijas 50 un 50. Klausulē Patrīcijai viņš saka, ka gribot runāt ar Mauricio. Bet Mauricio runāt negrib, tomēr meitene viņu pierunā. Beigu beigās viņi satiekas, un viņš ievelk Mauricio atpakaļ biznesā. Mauricio darīja to, ko grib viņa sieviete, nevis to, ko grib viņš pats. Es skatījos uz viņu un domāju, vai tiešām būs filma ar laimīgām beigām, vai tiešām atkal būs pasaka. Bieži vien cilvēki šādi rīkojas, esot pie mums draudzē, viņi rīkojas pretēji Dieva gribai un pēc tam laimīgi staigā. Viss ir it kā čikiniekā, bet vai tā tiešām ir? Paiet gadi, un tu redzi, ka nemaz tā nav. Dieva griba un principi ir nemaināmi, un bumerangu neviens nav atcēlis, tas ir un būs. Par visu ir jāmaksā cena. Vai tiešām Mauricio, kurš paklausīja nevis tēvam, bet kaut kādai meitenei un mirkļa sajūtām, viss tiešām beigsies labi? Kāpēc viņa sieva grib, lai viņi tiekās? Tāpēc, ka viņa grib, lai viņš ir iekšā Guči biznesā, viņa grib, lai viņš manto Guči. Reizēm ne viens, ne otrs vairs nesaprata savus motīvus, bet, kad skaties no malas, tad tu esi gudrs, vai ne? Pēc kara visi gudri. Tu vari forši analizēt, vai tur bija kāds motīvs, bet kā bija patiesībā?

Sievietes, jūs neesat vīrieši, jūs nevarat pacelt savu vīru. Jūs varat dot kādu labu ieteikumu, pamācīt, bet ne pacelt. Es personīgi domāju, ka Guči kods viņā bija jau ieaudzināts, viņš spēja pateikt tēvam nē. Viņš par sevi bija pārliecināts, kaut arī bija vēl jauns puika. Es domāju, ka bez sievas un bez tēva viņš kļūtu miljonārs. Es nezinu, kurā sfērā, bet viņš būtu miljonārs. Bet sieva teica, ka viņam ir jākļūst par miljonāru, lūk, tieši tādā veidā un ne citādāk. Viņam bija jāiet draudzēties ar tēvu, jāsalīgst miers, lai kaut ko par to iegūtu. Protams, viņš ar tēvu uzreiz neizlīga, tikai pēc tam, kad piedzima bērns un tika pateikts, ka tēvs kļuvis par vectēvu. Tad it kā viņi izlīga, un es domāju, ka tēvs arī visam tam piekrita un viss bija kārtībā, viss labi beigsies, bet tad, kad nomira tēvs, uz mantojuma papīriem nebija paraksta. Mauricio nemantoja neko, bet vēlāk Lady Gaga atveidotā Patrīcija noviltoja parakstu un viss tika mantots. Tālāk sekoja nepārtraukta Mauricio zāģēšana. Piemēram, viņi tirgoja somiņas, bet kvalitāte bija daudz zemāka, un tas nozīmē, ka Guči apkauno. Pakaļdarinājumus tirgoja uz ielas, tirgū. Viņa iet un saka  Mauricio, bet viņš neņēma vērā, tālāk iet pie tēva, tam arī viss vienalga, viss kārtībā. Bet vienalga viņa gāja pret vīru. Viņa gāja ar savām ambīcijām, un beigu beigās viss beidzās ar to, ka viņi izšķīrās.

Es vienā brīdī padomāju, ka šeit būtu jāienāk citai sievietei. Viņi laulībā bija dzīvojuši 22 gadus, viņi vairs nevarēja dzīvot kopā, jo, ja viņi paliktu kopā, tad tā būtu katastrofa. Un tā arī notika. Atnāca cita sieviete, un notika šķiršanās process. Bet rodas jautājums, kāpēc? Kā viss notika? Mauricio bija cilvēks ar vīziju, nevis tādu, kāda bija viņa tēvam vai sievai, bet viņam bija savs redzējums par lietām, un viņš lēnām, mērķtiecīgi gāja uz šo vīziju. Mauricio arī būtu to sasniedzis, ja nebūtu iejaukušies šie cilvēki un īpaši sieva. Bet viņš pats to pieļāva, un tajā brīdī, kad viņš sāka saprast, ka šī sieviete ar viņu manipulē, posta vīziju, domas un dzīvi, viņš sāka viņai runāt pretī. Sākumā viņš visam piekrita, bet pēc tam sāka runāt pretī.

Parasti mūsu draudzē visu dara sievietes, bet nu draudzē ir laiks celties arī vīriešiem. Ja tu esi īsts vīrietis, tad neklausi savu sievieti, dari tā, kā gribi tu. Protams, tu vari ieklausīties savā sievietē un labu padomu paturēt, bet ej savā redzējumā, tā kā tu to esi sapratis no Dieva. Ej savā vīzijā. Tad, kad tava sieva tev sāk norādīt, kādam tev ir jābūt, kas tev ir jādara, kā tev ir jāceļas, tad esi tas, kurš cīnās, kurš konfliktē. To ģimenē sauc par strīdiem un konfliktiem. Ja tu esi vīrietis, tad tev ir jāiet pretī sievietei, kura tevi neciena, neizklausās un cenšās tikai zāģēt. Ja tu neesi vīrietis, tad tu pakļausies un būsi kārtējā viduvējība. Es nerunāju par vīriešiem, kuriem nav nekādu sapņu un vispār nekā, tad ir labāk, ka tev ir tāda sieva, kura tevi tur virs ūdens.

Tātad Mauricio un Patrīcija beigu beigās izšķīrās, jo nevarēja sadzīvot. Vēl filmā bija moments, ka Patrīcijai bija garīgais iedvesmotājs, okultiste. Viņa vērsās pie sievietes, kura caur televīzijas pārraidēm stāstīja horoskopus un lika kārtis. Viņas kādā reizē sazvanījās, iepazinās, un tā sieviete Patrīciju visu laiku atbalstīja sakot, ka viņa visu var, ka viņai viss būs, Patrīcija esot kruta. Man šis atgādina dažus labus cilvēkus mums apkārt. Viņi saklausās kaut kādus motivatorus, kaut kādus sviestus. Atceries, tev ir sava draudze, tev, pirmkārt, ir Dievs un Dieva ieceltā kārtība. Dari, ko tu gribi, bet ieklausies arī Dieva balsī caur mācītāju, caur Bībeli, ieklausies un paturi savas domas tīras, pareizā virzienā. Ej tur, kur tu ej, bet tikai paturi to veidu, lai viss ir pareizi, pretējā gadījumā tas radīs problēmas un reizēm pat neatgriezeniskas. Patrīcijai bija motivators, un ar šo man viss ļoti labi sasaucās kopā. Es domāju, ka šis motivators viņai neder, tas radīs problēmas. Bet tā jau ir tikai filma, tomēr biogrāfiskā filma. Un notika viss tā, ka šī okultiste viņu visu laiku motivēja, teica, ka viņa visu var, ka viņa ir bagāta karaliene. Viņa arī ģimenē jutās kā karaliene. Viņai visur bija jāuzliek sava ķepa, kamēr vecajam apnika. Kad skatījos filmu, pie sevis domāju, ka okultists, padomdevējs – tas ar neko labu nebeigsies, un tas arī labi nebeidzās. Beidzās ar to, ka viņa nevarēja izturēt to, ka viņš viņu atraidīja. Viņš pat viņai izdarīja tā, ka viņa neko nemanto, un pareizi darīja. Viņa pati bija visu salaidusi grīstē. Viņa izdarīja tā, ka viņa tēva brāli iesēdināja cietumā par nodokļu nemaksāšanu un dažādām mahinācijām. Bet Mauricio viņa nolīga slepkavas, un 46 gadu vecumā viņš tika nogalināts. Itālijas tiesa atklāja noziegumu un piesprieda viņai 29 gadu cietumsodu.

Tālāk es jums pastāstīšu par to, kas nebija filmā, bet ir biogrāfijā. Viņa kopumā nosēdēja 16 gadus cietumā. Tad, kad viņu izlaida ārā, viņas bērni un mazbērni nevēlējās ar viņu komunicēt, laikam jau tāpēc, ka tēva slepkava. Iedomājies, kad viņa uzzināja, ka šajā filmā viņu atveidos Lady Gaga, viņa bija priecīga, jo viņas ir diezgan līdzīgas. Bet viņa bija dusmīga par to, ka Lady Gaga neatnāca ar viņu pakonsultēties. Tā jau ir, ja tu gribi notēlot personāžu, tad ej un ar viņu pakonsultējies. Bet Gaga pateica tā: “Viņa ir slepkava, es ar viņu nerunāšu!” Un bez nekādas konsultēšanās notēloja lomu. Viņa iznāca no cietuma un vēl šobrīd klīst pa Milānas ielām. Tad, kad viņa nogalināja savu vīru, tad gan viņa tika pie mantojuma. Viņa aizgāja tur, kur Mauricio dzīvoja ar savu jauno sievu, izmeta viņu ārā, iegāja jaunajā dzīvoklī un visu pārņēma. Tad, kad viņa sēdēja cietumā, viņai piedāvāja atbrīvošanu pirms termiņa, bet ar nosacījumu, ka viņai būs jāstrādā. Un zini, ko viņa atbildēja un šādu piedāvājumu? Ka viņa visu savu mūžu nav strādājusi un nestrādās, labāk sēdēs cietumā nekā strādās.

Šodienas Guči faktiski vispār nav sasitīts ar Guči radiniekiem. Kur bija problēma? Pirmā problēma – bauslis “Tev būs godāt savu māti un tēvu”. Mauricio darīja, kā viņš gribēja, bet tēvs, kurš bija uzcēlis biznesa impēriju, vai tiešām viņš neatpazina viltnieku? Protams, ka viņš atpazina uzreiz. Tie jau nav tikai Bībeles principi, Dieva principi, tie ir universālie principi, sauc kā gribi, tie vienkārši ir, un Dievs tādus ir iedibinājis, un tie paliks nemainīgi. Otrā problēma – vīrs pakļāvās sievai. Trešā problēma – vīrs savu vīziju samainīja pret citu cilvēku vīziju. Vīzija bija skaidra, tu kļūsi biznesmenis, tu būsi bagāts, bet kādā veidā, tas ir atkarīgs no mūsu spējām, talantiem un varēšanas.

Daudzi normāli miljonāri savus bērnus audzina pareizi, nedodot viņiem visu, ko viņi grib. Viņi liek viņiem strādāt no nulles un pašiem visu sasniegt. Tas pat ir vērtīgāk nekā visu iedot gatavu. Jo tieši tādu miljonāru dēli un meitas kļūst par prostitūtām un narkomāniem, jo viņiem viss tiek iedots gatavs un nekas nav jānopelna. Cena nav jāmaksā. Daudz vērtīgāk ir iedot makšķeri nekā zivi. Arī filmā viss notika kā vajag, pat līdz pretīgai slepkavībai. Atraidījuma dēļ sieva nogalināja savu vīru. Bet pati bija vainīga, nevajadzēja zāģētēst un noteikt, ko darīt. Vajadzēja ļaut dzīvot.

[..] “Ja kam slāpst, tas lai nāk pie Manis un dzer!” (Jāņa 7:37)

Jēzus saka: bez maksas ņemiet dzīvības ūdeni.

Aleluja, Debesu Tēvs, es Tev lūdzu, svētī katru, kas dzirdēja Tavu vārdu, kas dzirdēja šo mācību, kas dzirdēja šīs atklāsmes. Tēvs, es lūdzu pēc skaidras galvas, skaidras domāšanas. Es lūdzu, Kungs, lai saknes sakņojas dziļi, dziļi, lai zeme ir auglīga un kopta, bagāta ar skābekli, ar mitrumu, ar minerālvielām, ar barības vielām. Lai ir pareiza temperatūra. Kungs, lai katrs savas saknes rieš tuvu Tev, Kungs, Tavām domām, Tavam vārdam. Lai katram ir regulārs laiks ar Tevi, lai katrs ir sapņotājs un vizionārs, lai katrs redz Tavu Valstību nākam šeit virs zemes. Jēzu Kristu, lai nāk Tava valstība, lai katrs redz arī Tevis svētītu Latviju. Lai katrs redz arī savu vietu visā šajā mehānismā. Lai nāk Tava Valstība ne tikai mūsu pašu dzīvēs vai mūsu draudzē, bet mūsu zemē un mūsu tautā, un no mūsu tautas Eiropā un pasaulē. Jēzus Vārdā, Kungs, paldies, ka Tu mūs esi izredzējis, ka Tu to, kas ir zems un nicināts, esi nolicis, lai mēs būtu kaut kas un lai nestu augļus. Tu esi nolicis mūs, ka mēs ejam un nesam augļus, un augļi paliek. Dzīvais Dievs, lai Tava uguns nāk, lai Tavas dzīvās straumes plūst caur mūsu domāšanu, caur mūsu vīzijām, lai plūst, Kungs, no Tava vārda. No Tava vārda šajā brīdī, Kungs, pieskaries katram, Jēzus Vārdā, lai nāk svaigums, lai nāk jauna uguns, jauna vēlēšanās, vēlme Tev kalpot, darīt Tavu gribu. Lai personīgajā dzīvē, biznesā, darbā, visās lietās, Kungs, viss kļūst svaigs. Lai notiek pārmaiņas un pareizi lēmumi. Dievs, lai katrs viens, kas tic uz Tevi, tiešām ir brīvs, brīvs Tevī, Kungs, brīvs izvēlēties pareizus cilvēkus sev apkārt, Jēzus Vārdā. Lai nāk Tava slava pār katru, lai nāk dziedināšana, lai nāk brīvība un labklājība. Jēzus Vārdā, ka mēs kā draudze esam pilnībā vienota, Jēzus Vārdā. Aleluja, vienotība, spēks, svaidījums un Tava uguns. Aleluja. Paldies Tev, Kungs, par Tevis svētītu un glābtu Latviju. Slava Tev, dzīvais Dievs. Aleluja, lai nāk Tava Valstība un Tavs prāts lai notiek. Jēzus Vārdā, es redzu, ka šajā brīdī notiek dziedināšana. Jēzus Vārdā, sātan, pazūdi un nekad vairs neatgriezies! Aiziet iekaisums, aiziet vēzis, veidojums iziet šajā pašā brīdī. Jēzus Kristus Vārdā, pilnīga dziedināšana! Redzes atjaunošanās šajā pašā brīdī, Jēzus Vārdā, aleluja. Ieaudzis konflikts – pilnīgs risinājums šajā pašā brīdī. Aleluja, slava Tev, Kungs. Finansiālas problēmas – solis pēc soļa, būs grūtības, tev būs no daudz kā jāatsakās, bet Dieva gribā un pēc Dieva prāta tu piedzīvosi labklājību un labus laikus. Jēzus Vārdā, aleluja, Kungs, āmen!

Mācītāja Mārča Jencīša sprediķi “Tavas dzīvības saknes” pierakstīja un rediģēja draudzes “Kristus Pasaulei” redakcija