Šīs svētrunas tēma – „Visstiprākās zāles”.
Aptiekās mums ir pieejamas daudz dažādas zāles: ibumetīns, citramons, aspirīns. Grūti ir noteikt, kuras ir visiedarbīgākās zāles, taču dažādus smagus iekaisumus ārstē ar antibiotikām. Ja runa ir par smagu slimību kā, piemēram, tuberkuloze, ārstēšanu, tad bez zālēm cilvēks nespēj pārciest šīs slimības. Ko antibiotikas dara organismam?

Tās iznīcina „ļaunuma perēkli” jeb dažādas baktērijas un infekcijas mūsu organismā, kas izraisa mums slimības un cilvēks saņem dziedināšanu. Kamēr cilvēka organismā ir nevēlamas vielas jeb nevēlami mikroorganismi, organisma saskaņota darbība ir izjaukta. Viens neārstēts orgāns izjauc šo kārtību un atstāj ietekmi uz visu organismu. Tātad, viena neārstēta kaite ir bīstama cilvēka dzīvībai. Lai cīnītos pret mikrobiem, mums ir nepieciešamas zāles un, jo viltīgāki un izturīgāki mikrobi, jo stiprākas zāles nepieciešamas.

“Ja jūs klausīdami klausīsit Tā Kunga, sava Dieva, balsij un darīsit, kas taisns Viņa acīs, un ievērosit Viņa baušļus, un turēsit Viņa likumus, tad Es pār jums nelikšu nākt tām slimībām, kādām Es esmu licis nākt pār ēģiptiešiem, jo Es esmu Tas Kungs, jūsu ārsts.” 2. Mozus 15: 26

Dieva Vārds saka, ka Tas Kungs ir mans Ārsts! Slimības nav sastopamas tikai miesā, bet arī cilvēka prātā, emocijās un uzvedībā. Ja cilvēka raksturā iemetas „mikrobs”, tad tas padara cilvēku neciešamu.

Vai tu esi redzējis cilvēkus, kuri ir „staigājošie konflikti”?

Tie ir cilvēki, ar kuriem ir ļoti grūti saprasties. Šāda konfliktējoša cilvēka rīcība atstāj iespaidu uz visiem tiem cilvēkiem, kuri ir viņa aizsniedzamības zonā jeb ar kuriem viņš kontaktējas. Visbiežāk, tie būs šī cilvēka tuvinieki. Ja kādam no taviem tuvākajiem ir neciešams raksturs, kuru viņš negrib mainīt jeb, ja arī grib mainīt un pagaidām tas nav izdevies, tad viņa slimība atstās iespaidu uz ģimeni un draudzību ar citiem cilvēkiem. Tas atstās iespaidu ne tikai uz tevi, bet uz taviem draugiem, tuviniekiem un bērniem. Ja tu nespēsi sadzīvot ar saviem kolēģiem, tad tas, iespējams, atstās iespaidu arī uz tavām finansēm.

Tātad, mēs noskaidrojām, ka slimības ir dažādas: miesā, dvēselē, prātā, gribā, emocijās, arī rakstura īpašībās. Jebkura slimība, kas ir tavā dzīvē, var tevi novest pie smagām problēmām. Emocionālas problēmas var novest pie fiziskām saslimšanām. Prāta problēmas var novest pie rakstura problēmām, arī pie nabadzības, pie salauztām attiecībām un arī pie fiziskām slimībām.

Visas šīs lietas ir vienlīdz svarīgas un savā starpā saistītas.

Vai tu esi ievērojis, ka es sestdienās, sludinot Dieva Vārdu, daudz dzeru ūdeni? Tas tādēļ, pirmkārt, ka sestdienās draudzei ir gavēnis un gavēņa laikā ir ieteicams dzert daudz ūdens. Ūdens ir veselīgs. Veikalos pārdod cola-colu, fantu, sprite un arī ūdeni, kuram ir pievienota ogļskābā gāze. Ja tu ūdens vietā regulāri lietosi šos gāzētos dzērienus, tev būs problēmas ar kuņģa zarnu traktu un tavā organismā būs izjaukts līdzsvars. Viss savā starpā ir saistīts. Lai cilvēka organisms normāli funkcionētu visam ir jābūt līdzsvarā. Ja organismā nonāk kaitīgas vielas vai mikrobi, kas sabojā mūsu iekšējos orgānus, tas traucē funkcionēt visam organismam un var novest pie letālām sekām.

Tas pats attiecas arī uz mūsu prātu, emocijām un raksturu. Tas attiecas uz visu – mūsu rīcību, domām, vārdiem, emocijām un dzīvi. Viss savā starpā ir saistīts un izraisa dažādas sekas, tāpēc ir nepieciešamas zāles. Un Bībele skaidri saka: „Es esmu Tas Kungs jūsu Ārsts”.

Draugi, visstiprākās zāles ir Jēzus! Jo Dievs ir Tas, kas caur Svēto Garu iemājo mūsos un saved mūsu organismu, dvēseli un garu kārtībā. Tādejādi mēs varam pilnvērtīgi funkcionēt, darīt Dieva gribu un iegūt mūžīgu dzīvību. Vai Dievs nav labs?

Kāpēc cilvēki sirgst ar depresiju? Tāpēc, ka viņi izvēlas savā dzīvē darīt nepareizas lietas, kuras neatbilst Dieva gribai. Tikai Jēzus ir ceļš, patiesība un dzīvība un tikai Viņš nosaka mums standartus, kā mums būs rīkoties, domāt un dzīvot. Ja mēs esam pārkāpuši šos dievišķos standartus, tas izraisa sekas mūsu dzīvēs. Rīkojoties pretēji Dieva gribai, mēs atveram durvis velnam un viņa dēmoniem, mums kaitīgiem organismiem, kas izraisa mūsu organismā diskomfortu un disbalansu.

Kā cilvēki visbiežāk rīkojas depresijas gadījumā? Viņi apmeklē ārstu, saka: „Man ir depresija”, un ārsts viņiem izraksta antidepresantus. Kad es pirms divdesmit gadiem biju narkomāns, es bieži apmeklēju ārstu, jo man bija nepieciešami trankvilizatori. Narkomānu aprindās šos medikamentus sauc vienkāršāk – par narkotikām.

Šīs narkotikas ķīmiskā veidā rada īslaicīgu labsajūtu organismam. Pēc neilga laika mūsu ķermenis pierod pie zālēm, tām zūd iedarbība uz cilvēka organismu un tās vairs nespēj izraisīt eiforiju. Tādējādi nekas nav izmainījies un tev joprojām ir depresija.

Vai tu esi redzējis regulāri nomāktu cilvēku? Šādi cilvēki ir ārstu darbības sekas, jo viņi neizraksta cilvēkam pareizas zāles. Es uzskatu, ka katra ārsta kabinetā ir jābūt Bībelei un, pirmkārt, viņam ir nevis jāizraksta medikamenti, bet jāparāda ceļš uz dziedināšanu caur Jēzu Kristu.  Bībelē ir rakstīts:

Taču viņš nesa mūsu sērgas un ciešanas, un mūsu sāpes viņš bija uzkrāvis sev, kurpretī mēs viņu uzskatījām par sodītu, Dieva satriektu un nomocītu. Viņš bija ievainots mūsu pārkāpumu dēļ un mūsu grēku dēļ satriekts. Mūsu sods bija uzlikts viņam mums par atpestīšanu, ar viņa brūcēm mēs esam dziedināti. Jesajas 53:4-5

Ar Jēzus brūcēm mēs esam pilnībā dziedināti. Jēzus ir mūsu zāles!

Es nenoliedzu, ka ārsti un medikamenti ir no Dieva. Taču visam ir savas robežas un Bībeles skatījumā cilvēki dara daudz dažādas neapdomīgas lietas. Cilvēku ar antidepresantiem izārstēt nevar, viņu var novest tikai dziļākās problēmās. Vienīgi Jēzus var mūs izārstēt!

Cilvēkiem, visbiežāk sievietēm, dažkārt rodas problēmas ar lieko svaru. Šādā gadījumā viņas dodas pie ārsta un saka: „Gribu notievēt”. Ārsts izraksta ķīmiskus preparātus, kas veicina cilvēka notievēšanu. Daļā vai pat visos šajos medikamentos ir amfetamīns. Tautā to sauc par ekstasy. Tā ir narkotiska viela un cilvēki, kuri lieto šīs narkotikas, ļoti notievē.

Ārstam vispirms vajadzētu ieteikt lietot ikdienā saskaņotu uzturu un veselīgu fizisko slodzi organismam, nevis tabletes. Nekādas zāles, brīnumlīdzekļi mums nepalīdz sevi savest līdzsvarā. Vienīgi Jēzus ir visstiprākās zāles un Viņš var mūs sabalansēt. Viņš spēj mūs pilnībā atbrīvot un dziedināt.

Kad cilvēkam ir mazvērtība, viņš parasti, lai apmierinātu savu vēlmi justies pieņemtam, pašpārliecinātam un mīlētam, sāk pazemot citus. Piemēram, priekšnieks darba vietā var izmantot piešķirtās pilnvaras, lai pazemot citus un demonstrētu savu pārākumu. Viņš var atļauties pazemot citus, jo darbiniekam neapmierinātības gadījumā vienīgā iespēja ir pamest šo darba vietu. Bet, ja šim darbiniekam ir ģimene ar bērniem, viņš nevar atļauties zaudēt darbu, un viņam jāizcieš šis pazemojums no priekšnieka puses. Turpretī pašpārliecinātam cilvēkam nav vajadzības pazemot citus.

Piemēram, Hitlers no veselas rindas cilvēku atlasīja sev personīgo automašīnas šoferi un izvēlējās vīru ar vismazāko augumu. Šim vīram, lai aizsniegtu stūri, brauciena laikā bija jāsēž uz čemodāna. Pēc apmēram četriem, pieciem gadiem Hitlers nomira. Draugi, pazemot citus ir bīstami dzīvībai.

Tikai ticība uz Dievu dara mūs pieņemtus, vajadzīgus, stiprus un pašpārliecinātus. Pašpārliecinātam cilvēkam nav vajadzības kādu pazemot, lai justos pārliecināts un stiprs.

Dieva Vārds saka:

Es visu spēju Tā spēkā, kas mani dara stipru. Filipiešiem 4:13

Jēzus ir Tas, kurš dara mūs pašpārliecinātus, vajadzīgus un stiprus!

Portālā www.tvnet.lv ir ievietots raksts, kas apgalvo, ka, salīdzinājumā ar 2010. gadu, 2011. gadā Latvijas iekšzemes kopprodukts palielinājies par 5,5 %. Pēc iekšzemes kopprodukta var spriest par ekonomisko situāciju mūsu valstī. No 5,5% IKP pieauguma:

8,7 % apstrādes rūpniecība;

13 % transporta un uzglabāšanas nozare;

23,6% izmitināšanas pakalpojumi;

21,5% ēdināšanas pakalpojumi;

12,4% būvniecības apjomi.

Sadaļā „rūpniecība”, manuprāt, ir domāta kokapstrāde. Transporta un uzglabāšanas nozare ir centri, kuros uzglabā ārzemju preces. Manuprāt, šī statistika neatbilst patiesībai. Lauksaimniecības nozare vispār nav minēta. Mūsu valstī ražošana nav sabalansēta. Ne politika, ne ražošana Latvijā nav līdzsvarā.

Tas tāpēc, ka tikai bīstoties Jēzu un paklausot Viņam, var savest valsti kārtībā. Viņš ir Glābējs Latvijas ekonomikai un visai valsts sistēmai.

Tu varbūt jautāsi: „Kāpēc tad Eiropā tāds labklājības līmenis?” Draugs, Eiropā nekāda līmeņa nav, viņiem draud tikai kārtējā krīze. Turpretī Dienvidkorejā, kas ir pēc teritorijas ir apmēram tikpat liela, cik Latvija, kur ir atmoda un kuru Dievs ir pacēlis, notiek veiksmīga ražošana, kas tiek izplatīta visā Eiropā. Dienvidkorejā ražo tādas firmas preces kā SAMSUNG un LG .

Šajā valstī 30% iedzīvotāju ir kristieši un tas nozīmē, ka valdībā un dažādās biznesa struktūrās  katrs trešais cilvēks ir kristietis. Un šie cilvēki rīkojas ar veselīgu domāšanu. Jēzus ir atbilde visām problēmām. Viņš ir dziedinājis Dienvidkoreju! Tajā pašā laikā Ziemeļkorejā dzīvo tā pati tauta, bet valstī valda nožēlojams stāvoklis. Tur valda komunisms un absolūti viss atrodas zem kontroles. Ziemeļkorejieši nepazīst Dievu, tāpēc viņu valsts nevar tikt dziedināta!

Mūsu dzīvēs, valstī un it visur visam ir jābūt veselīgā saskaņā.

Piemēram, piens ir veselīgs un vajadzīgs mūsu ķermenim. Ir labi regulāri uzturā lietot pienu, bet tiklīdz es pārmērīgi daudz sāku dzert pienu, man rodas zināmas problēmas. reizēm pēc tam, kad esmu daudz dzēris pienu, man paliek grūti elpot. Visam, ko mēs ēdam, domājam, runājam un darām, ir nozīme. Viss ir savstarpēji saistīts. Lai būtu vesels, visam ir jābūt balansā!

Kas ir slimība? Kad mūsu organismā ir izjaukta kārtība. Ja kaut kas ir vai nu par maz, vai arī par daudz, tad tas izraisa disbalansu un rada slimību. Ja slimība netiek ārstēta, tas noved pie letālām sekām.

Cik daudzi no jums nodarbojas ar sportu? Man ir garīgs darbs un tas nav saistīts ar fizisku slodzi, bet cilvēkam slodze ir nepieciešama. Ja es regulāri nesportoju, mani muskuļi atrofējas un mans organisms kļūst novājināts. Man ir slikta pašsajūta, muskuļos rodas fiziskas sāpes un es vairs nevaru padomāt tik labi. Ja tu esi kārtīgi trenējies tad treniņa laikā un arī nākamajā dienā sāp muskuļi. Regulāri sportot ir sāpīgi un grūti, bet, pēc veselīgas fiziskās slodzes tev ir vesels ķermenis, skaidra domāšana un pietiekoši daudz spēka.

Trenējies vai netrenējies, tev ir sāpes, bet vienā gadījumā tās ir sāpes, kas ved vēl lielākos murgos, otrā gadījumā tās ir sāpes, kas tevi dziedina. Labāk izvēlies, lai sāp pēc treniņiem, nevis pēc tam, kad neesi trenējies!

Paguli, paguli vēl drusciņ, pasnaud kādu nieku, saņem kopā drusku ciešāki savas rokas, lai tu labāk dusētu! Tad tevi pamazām, it kā tev kājām pa pēdām iedama, pārsteigs nabadzība, un tevi nomāks trūkums kā bruņots ceļa laupītājs. Salamana pamācības 6:10-11

Mēs dienu no dienas atliekam darbus, mierinādami sevi ar domu, ka darbs nav zaķis, nekur neaizbēgs. Taču mūsu slinkums šodien, radīs sekas rīt.

Ir cilvēki, kuri savas vieglprātīgās attieksmes dēļ cieš autoavārijās. Es redzēju ziņās klipu, kur Āfrikā notika atgadījums. Kāds cilvēks gāja pāri ielai, nerēķinoties ar taksistu un riskējot ar savu dzīvību. Taksists sadusmojās un ar šo cilvēku fiziski izrēķinājās. Šādi cilvēki domā, ka var rīkoties, kā grib, un tam nebūs sekas, bet sekas ir vienmēr. Es neatbalstu šādus vadītājus, bet neatbalstu arī gājējus, kuri nerēķinās ar automašīnu vadītājiem. Runājot par satiksmi, ir cilvēki, kuri, apkārt neskatīdamies, iet pāri gājēju pārejai ar domu, ka te ir gājēju pāreja un man ir priekšroka. Nedari tā! Bieži autovadītājs laikus nepamana gājēju pāreju. Pirms ej pāri ielai, pārliecinies vai ir droši šobrīd šķērsot gājēju pāreju. Tāpat arī autovadītājiem jābūt uzmanīgiem. Nedomā vieglprātīgi un neapdomīgi, bet gan pareizi un veselīgi!

Mēs domās varam apturēt visas negatīvās darbības, pirms tās esam sākuši. Vēstulē Filipiešiem ir rakstīts:

Beidzot vēl, brāļi, kas vien ir patiess, kas svēts, kas taisns, kas šķīsts, kas patīkams, kam laba slava, ja ir kāds tikums un ja ir kas cildināms, par to domājiet! Filipiešiem 4:8

Šī rakstu vieta pamāca mums nedomāt negatīvas domas. Nedomā par lietām, kas Dievam nav patīkamas, jo negatīvas domas izjauc harmoniju ne tikai tavā prātā, bet arī visā organismā. Domu dzīve ir realitāte, un pat tad, ja tu neesi izdarījis to, par ko domā, tas vienalga ir ierakstīts Debesu grāmatā.

Remess Sasons ir psihologs, kurš veicis pētījumu par to, kā negatīva domāšana ietekmē cilvēka organismu.

Viņš apgalvo, ka mūsu prāts ir neitrāls. Prāts netiesā un nepārbauda domas, bet gan pieņem visu to, ko mēs redzam, dzirdam un domājam. Ja tas, ko cilvēks dzird, lasa un redz, regulāri ir negatīvs, tad prāts to pieņem kā standarta domāšanas veidu un uzvedību. Prāts nesaka „jā” vai „nē”. To, ko tu dzirdi, kur uzturies un ko skaties, tas ieraksta un pieņem kā normu.

Tātad, ja tu regulāri skatīsies negatīvas filmas, tad tu būsi negatīvi noskaņots. Ja tu regulāri skatīsies pornogrāfiju, tad tu kļūsi izvirtis. Tas, ko mēs regulāri redzam, dzirdam un kur uzturamies, atspoguļo to, kādi mēs kļūstam. Plašsaziņas līdzekļi nepārtraukti uzbrūk prātam ar informāciju par katastrofām, kariem un citiem negatīviem notikumiem. Šī informācija nogulsnējas zemapziņā un pēc tam izpaužas ikdienā, domāšanā, kas aizņem prātu ar nospiedošām un pesimistiskām domām, izplatot negatīvu enerģiju savā apkārtējā pasaulē, tādejādi radot un atjaunojot daudz negatīvisma, neveiksmju un katastrofu.

To, ko tu redzēji, prāts pieņēma un pēc tam tas reāli sāka notikt caur tevi.

Kā ārstēt negatīvu domāšanu? Domā pozitīvi! Bez Dieva domāt pozitīvi nav iespējams, bez Dieva nav iespējams pilnībā kontrolēt savu prātu. Lai domātu pozitīvi, tev jāpieņem lēmums domāt pozitīvi, pēc Dieva gribas un Viņa prāta.

Ko darīt, ja prāts visu neitrāli pieņem? Lūk, daži padomi, kā uzturēt sevī pozitīvu domāšanu!

  1. Katru reizi, kad jūs pieķerat sevi domājam sliktas domas, noraidiet tās un to vietā domājat pozitīvas domas.
  2. Ja jūs pieķerat sevi vizualizējam neveiksmi, vizualizējiet to vietā panākumus.
  3. Ja jūs jūtat vēlmi paust negatīvus vārdus, aizvietojiet tos ar pozitīviem vārdiem.
  4. Kad jūtat, es nevaru, aplieciniet, es varu!
  5. Vai jūs atkārtojat negatīvus vārdus un frāzes savā prātā? Mainiet tos pret pozitīviem!
  6. Virziet savu prātu uz pozitīvu attieksmi un gaidiet pozitīvus rezultātus!
  7. Nolemiet, ka šodien, sākot ar šo brīdi, jūs atmetat negatīvu domāšanu un sākat ceļu tuvāk pozitīvai domāšanai un uzvedībai.

Tātad, kad mēs domājam pozitīvi? Tad, kad domājam par to, kas tīkams, kam laba slava, kas ir Dieva griba. Lūk, zāles pret negatīvu domāšanu!

Viņš sūtīja Savu vārdu un dziedināja viņus, un izglāba viņus no bojā ejas. Psalms 107:20

Mans dēls, ievēro manus vārdus, un lai tava auss nosliecas manai runai pretī! Jo tie ir dzīvība tiem, kas tos atrod, un ir zāles visai viņu miesai, kas dziedinaSalamana pamācības 4:20;22

Dieva Vārds mūs dziedina. Lūk, kāpēc katru dienu ir jālasa Bībele. Jo Dieva Vārds dziedina no visa negatīvisma un izraisa pozitīvu domāšanu mūsos. Tādēļ katru rītu jāpavada laiks lūgšanā un Bībeles studēšanā. Tev ir nepieciešams lūgšanas laiks, lai saskaņotu savas darbības ar Dievu. Ja cilvēkam nav attiecības ar Dievu, viņš nav spējīgs būt adekvāts savā rīcībā un domāšanā. Viņam nepiemīt veselīga un pareiza domāšana.

Ja jau pasaulē ietekmīgi cilvēki zinātnē, politikā un ekonomikā perfekti pārzin pareizus principus, tad kāpēc pasaule šodien ir tik negatīvisma pilna? Kāpēc patstāvīgi notiek kari, asins izliešana, nacionālisms, genocīds, bērnu izvarošana, pazemošana un depresija? Tāpēc, ka bez Dieva cilvēks nav spējīgs pilnvērtīgi domāt.

Taisnais ēd, lai sajustu apmierinājumu savā dvēselē, bet ļaundara vēderam nekad nav gana.Salamana pamācības 13:25

„Taisnais” ir domāts cilvēks, kurš pazīst Dievu, „netaisnais” – kurš nepazīst. Kāda ir atšķirība starp šiem abiem cilvēkiem? Cilvēks, kurš pazīst Dievu, ir ar normālu domāšanu. Viņš dara visas lietas līdzsvarā, tik lielā mērā, lai apmierinātu savas vajadzības. Turpretī cilvēkam, kurš nepazīst Dievu, ir nepareiza domāšana. Viņš ieslīgst pārmērībās.

Piemēram, es varu šodien izdzert vienu kolas bundžiņu un man nekas nenotiks, bet, ja es katru dienu dzeršu kolu, man noteikti radīsies veselības problēmas. Ja man ir pareiza domāšana, es sabalansēju visu pēc Dieva gribas un noteiktos daudzumos, pretējā gadījumā organisms nav līdzsvarā.

Cilvēkiem, kuri dzīvo pārmērībās, ir disbalanss. Neatkarīgi kāda būtu viņu šodienas situācija, viņi ar to nav apmierināti.

Esmu kristietis 12 gadus. Mums ar sievu bija ļoti pieticīgas kāzas. Biju iegādājies lietotu uzvalku, sudraba gredzenus un laulāšanās notika dzīvoklī. Bet es biju laimīgs un savās kāzās pilnībā apmierināts ar visu. Kopš esmu kristietis, es ne mirkli neesmu iedomājies, ka man kaut kā pietrūktu. Draugs, ja tu šodien uzskati, ka tev ir par maz, tev vienmēr būs par maz. Paskaties apkārt un ieraugi, ka tev ir.

Dažam kāds ceļš labi patīk, bet beidzot tas viņu tomēr noved nāvē. Salamana pamācības 14:12

Šeit ir runa par cilvēkiem, kuru dzīvē trūkst līdzsvara, bet viņi meklē risinājumu nevis Dievā, bet citur. Tie ir cilvēki, kuriem piemīt nepārtraukta neapmierinātība ar šodienu. Dažkārt, kad cilvēks meklē risinājumus savai neapmierinātībai, problēmai, viņam kļūst patīkams risinājuma meklēšanas ceļš. Piemēram, lietojot trankvilizatorus, sākumā tev patīk tos lietot, bet tomēr tie tevi noved nāvē. Tāds princips valda visās nepareizās lietās: mūsu iztēlē, domās un emocijās. Visām nepareizām lietām būs negatīvas sekas.

Dievkalpojumā tiek demonstrētas amerikānietes, Sūzenas Emanas fotogrāfijas. Viņai ir ievērojams liekais svars. Sūzena ir nospraudusi sev mērķi kļūt par resnāko amerikāņu sievieti pasaulē. Intervijā viņa apgalvo: „Es katru dienu jūtos aizvien labāk! Jo vairāk ēdu, jo labāk jūtos. Es kļūstu pārliecinātāka par sevi un pievilcīgāka.” Viņas plāns ir līdz 42 gadu vecumam sasniegt 730 kg lielu ķermeņa svaru. Viņa saka, ka ikdienas cenšas izstaipīties un veikt dažādus vingrinājumus, lai saglabātu veselību. Ārsti par Sūzenas plāniem ir šokā un apgalvo, ka viņa spēlē krievu ruleti ar savu dzīvību. Visticamākais, ka, ja Sūzena šādi turpinās, viņa mirs.

Pašlaik, Sūzenai šis ceļš liekas patīkams, bet tomēr tas viņu ved nāvē.

Neizvēlies ceļus, kas ved nāvē, bet izvēlies Dieva ceļus, kurus māca Bībele. Draugs, bez Dieva tu nevari sevi savest līdzsvarā.

Tam ir divi iemesli:

1. Tikai Dievs zina absolūtu patiesību. Tu pats nezini, kas tev būtu vislabāk, tāpēc rīkojies un dzīvo saskaņā ar Dieva Vārdu, jo Viņš zina, kas tev ir nepieciešams;

2. Arī tad, ja tu zini kā pareizi rīkoties, tikai Dievs dod spēku pareizi rīkoties. Tikai tad, ja tu esi konkrētā mājas grupā, draudzē un ikdienas pavadi laiku ar Dievu, tev būs Dieva dots spēks visu pareizi saskaņot.

Es jau teicu, ka prāts ir neitrāls. Ja tev ir līderis, kurš tevi pamāca saskaņā ar Bībeli, tad uzklausi viņa pamācību un centies paklausīt, jo, tad tu vari izbēgt no daudz dažādām negatīvām lietām.

Kur nav vēršu, tur sile tīra, bet, kur vērsis darbīgs, tur daudz ienākumu. Salamana pamācības 14:4

Dažkārt nepareizais ceļš ir vieglāks un neprasa no tevis nekādu piepūli. Taču tev par to būs jāmaksā. Turpretī, ja tu strādāsi un pūlēsies, lai piepildītos Dieva griba tavā dzīvē, tu sasniegsi panākumus. Jaunpiedzimis kristietis iegūst brīvību, jo:

Kur Tā Kunga Gars, tur ir brīvība2. Korintiešiem 3:17

Liela daļa dzīvo zem citu cilvēku kontroles, kuri visbiežāk ir viņu tuvinieki. Reizēm šie cilvēki neapzināti uzskata citus cilvēkus par savu īpašumu. Cilvēki, kuri atrodas zem kontroles, nav personības un citu domas pieņem kā savas domas. Taču, iepazīstot Dievu, katrs cilvēks iegūst brīvību no jebkāda veida cilvēku kontroles. Brīvība nozīmē nevis visatļautību, bet gan spēju dzīvot saskaņā ar Dieva gribu, nekaitējot citiem cilvēkiem. Dievs atbrīvo, dziedina un izveido cilvēku par personību. Kad cilvēks sāk apzināties un lietot savu brīvību, viņš sāk dzīvot nevis pēc cilvēku, bet pēc Dieva norādījumiem. Darot Dieva gribu, viņš ignorē šo kontrolētāju gribu. Tad šie cilvēki, kas zem savas kontroles tur otru cilvēku, jūt, ka zūd viņu ietekme un kontrole pār šo cilvēku un viņa dzīvi. Tad velns caur šādiem cilvēkiem pieliek visas pūles, lai cilvēku novērstu no Dieva. Viņi izdara spiedienu uz šo cilvēku, apgalvojot, ka draudze ir sekta, kurā viņš ievilkts. Bieži vien šis spiediens īstenībā nav tāpēc, ka cilvēks pievērsies Dievam, bet gan kontrolējošā cilvēka ego apmierināšanai, kurš grib, lai tu pakļaujies viņam.  Viņš cenšas jaunpiedzimušu kristieti ietekmēt un iebaidīt ar savu viedokli.

Nebaidies no cilvēkiem, jo Bībelē teikts, ka baidīšanās no cilvēkiem noved pie pazušanas. Zini, kā ir ar suņiem? Tiklīdz suns jūt, ka tev bail, tā viņš kož. Tāpat arī šie cilvēki psiholoģiski uzbrūk tiem kristiešiem, kuri ir nepārliecināti Dievā. Tāpēc pieliec pūles, lai tev būtu stipras attiecības ar Dievu un Viņš izveidotu tevī stipru ticību un pārliecību. Tad šie cilvēki redzēs, ka nav vērts uz tevi izdarīt spiedienu. Viņi redz, ka tu esi brīvs un nav iespējams tevi kontrolēt. Visbiežāk šie cilvēki, izdara spiedienu uz tevi ar absurdiem un pat smieklīgiem apgalvojumiem, ka tu esi ievilts sektā, kur tev izkrāpj naudu un tur zem kontroles ar hipnozes palīdzību. Vai neizklausās smieklīgi?

Ieviesīsim šodien skaidrību, kas tad īsti ir sekta.

Vārds „sekta” tulkojumā nozīmē „nošķirts no kaut kā lielāka”.

Tas attiecas gan uz politiskiem, gan uz reliģiskiem novirzieniem, uz jebko, kas ir atšķēlies no kaut kāda galvenā virziena un uzņēmis savu virzienu.

Iesākumā bija viena draudze – apustuliska, bībeliska draudze. Tā bija Jēzus uzcelta un dzīvoja saskaņā ar Bībeles principiem. Vēlāk izveidojās viena baznīca un tā bija katoļu baznīca.

Vārds „katoļu baznīca” tulkojumā nozīmē „vispārīgā” baznīca. Iesākumā nebija daudzas baznīcas, bija viena, vienota baznīca. Taču, ar laiku katoļu baznīca apauga ar politiku, izmainīja savu mācību, sāka pielūgt elkus un tirgot mūžīgo dzīvību par naudu. Rezultātā radās cilvēki ar līdzīgu domāšanu, tādi kā Mārtiņš Luters, kuri atšķēlās no šīs baznīcas, lai dzīvotu pēc Bībeles pamatprincipiem. Tajā laikā katoļu baznīca Luteru sauca par sektantu jeb „nošķēlušos”.

Bet pamatpatiesība ir Bībele. Ne jau Luters un viņam līdzīgie nošķēlās no Bībeles mācības, bet gan katoļu baznīca. Tie, kas novirzās no Bībeles mācības ir sektanti, bet draudze, kuras mācība ir saskaņā ar Bībeles mācību, ir dzīva draudze.

Ja draudzes mācība neatbilst Bībeles pamatam, tam, ka Jēzus ir nomiris par mūsu grēkiem un trešajā dienā augšāmcēlies, kā arī, ka mēs pestīšanu iegūstam tikai caur žēlastību un ka mums ir jādzīvo svēta dzīve, tad tā ir sekta Dieva acīs! Sabiedrībā un caur masu mēdijiem tiek izplatīti maldi par to, kas ir sekta un kas nav. Es domāju, ka tieši šīs īstās sektas izplata šos maldus, jo no viņiem cilvēki iet prom, lai pievienoties dzīvām draudzēm.

Ir speciālas sektu apkarošanas organizācijas. Krievijā tie ir pareizticīgie, kuri apkaro visas denominācijas. Pirms Otrā pasaules kara pareizticīgie Krievijā panāca to, ka citu denomināciju pārstāvji tika izsūtīti uz speciālām nometnēm. Tā tika radīts projekts par nāves nometnēm. Hitlers paņēma šo paraugu no viņiem un radīja nāves nometnes ebrejiem. Vēlāk čekisti šo principu izmantoja pret visiem tautas ienaidniekiem. Sākums šīm traģēdijām ir meklējams pareizticībā. Draugi, tā nav pareiza ticība!

Ir tikai viens kritērijs pareizai ticībai, un tas ir Dieva Vārds. Man vienalga, par ko mani sauc citu denomināciju pārstāvji. Esmu brīvs Dievā! Man pieder mūžīgā dzīvība un man ir sabalansēta dzīve! Jēzus ir visstiprākās zāles!

Svētrunas iztirzājumu sagatavoja Marija Graudiņa.